Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú ebben az esetben?

Állásinterjú ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Állásinterjún lehet olyat mondani, ha ott rögtön közlik, hogy felvennének, hogy én még máshonnan is várok visszajelzést/megyek interjúra, szóval kérnék gondolkodási időt, hogy tudjak választani a 2 közül?

2020. jún. 29. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez milyen interjú, hogy ott helyben szólnak, hogy felvesznek? :D
2020. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha van egy kis eszed, akkor nem.
2020. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztos van olyan, ahol azonnal szólnak.
2020. jún. 29. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam volt már ilyen, ugyan nekem is tetszettek, tehát igent akartam mondani, de ők is kérték, meg én is egyet értettem ezzel, hogy menjek haza, beszéljem meg az otthoniakkal, és holnap telefonon véglegesítjük. Szóval ennyit simán mondhatsz szerintem bárhol, hogy szívesen jössz ide, de át szeretnéd holnapig gondolni. Azt nem mondanám, hogy máshonnan is vársz választ, próbaidő alatt úgyis felmondhatsz. Vagy mondhatod, hogy nem tudsz azonnal kezdeni, hanem csak 1 hét múlva. És addigra kiderül a másik hely is talán.
2020. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyat lehet, hogy ha azzal köszönnek el, hogy majd szólnak, de nagyon nem volt nekem szimpi az egész, akkor írok nekik, hogy mégse számoljanak velem vagy ha esetleg szólnak, hogy felvettek, akkor mondjam, hogy nem vállalom?
2020. júl. 1. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem jeleznek, addig te se jelezz nekik vissza, hacsak nem kérték külön. Én már futottam bele olyanba, ahol külön kérték a visszajelzést amennyiben időközben elfogadnék más ajánlatot, hogy tudják ne számoljanak velem. Minden esetre mikor munkába álltam teljesen kiment a fejemből visszajelezni nekik, és szerencsétlenek lelkesen hívtak a jó hírükkel, amit teljesen lelomboztam azzal, hogy már akkor egy hete máshol dolgoztam.

Lehet, hogy csak azért mondták, hogy felvennének, hogy fenntartsák az érdeklődésedet arra az esetre ha nem lenne jobb jelölt. Nálam is volt már hasonló, elmondták hogy mennyire szimpatikus voltam, de azóta sem kaptam semmilyen visszajelzést (azóta eltelt pár év).

Olyan is volt, hogy még haza se értem, de már jött a telefonhívás, hogy felvennének, majd e-mailben megküldték az ajánlatukat. Ha gondolkodsz az ajánlaton, akkor jobb visszakérdezni, hogy meddig él az ajánlatuk. Ha nem érdekel, akkor itt nyugodtan elutasíthatod.


Akárhogy is, mindent vissza lehet mondani. Viszont ott, helyben , vagy egy telefonos értesítésre nem szabad azonnal rávágni, hogy elfogadod. Noha nem jár semmilyen kötelezettséggel, hiszen nem írtatok még alá szerződést, de neked is kellemetlen, ha egy alaposabb átgondolás után mégis inkább visszamondod.

2020. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!