Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állásinterjú 2. körén mire...

Az állásinterjú 2. körén mire számíthatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Munka keresésben vagyok, ez lesz életem második interjúja, ami ráadásul a 2. kör, tehát nincs ebben tapasztalatom.


Egy nagy cégnél voltam (Pest), ahol első körben a (remélhetőleg) leendő csoportvezetőm és egy hr-es csaj volt ott. Az interjú vége felé megkérdezték a fizetés igényemet és hogy mikor tudnék kezdeni. Már másnap vissza is hívtak egy 2. körre, ahol az osztályvezető és a hr vezető lesz ott.


Mire számíthatok? Már állásajánlatra? Vagy miért kérdeztek ilyen hamar a fizetésről és kérdésről?

Azt biztosan tudom, hogy nem lesz 3. kör.


2016. jún. 17. 15:08
 1/6 A kérdező kommentje:
*kezdésről
2016. jún. 17. 15:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen standard dolog az első interjún megkérdezni a fizetési igényt - ugyanis ha nem illik a cég elképzeléseibe akkor teljesen felesleges a 2. kört megtartani. Ergo a tied beleillik a cég igényeibe.


Én még állás ajánlatot interjún SOHA nem kaptam, pedig már sok helyen dolgoztam és rengeteg ajánlatot is kaptam. Mindig az interjúk után, írásban kaptam meg az ajánlatokat.

2016. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. jún. 17. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt en is megerösithetem, bar en tul sok helyen meg nem dolgoztam. Ilyen helyen interjun soha nem adnak ajanlatot, hanem utana irasban. Emlekszem olyanra, hogy interju utan azonnal mondta a fönököm, hogy akit interjuztatott, azt felveszi, metr nagyon jo volt - ne meg mire engedelyeztek, meg hr, meg bürokracia.. az illetö csak egy hettel kesöbb kapott hivatalos ajanlatot. Sok sikert!
2016. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még egy hét, az nagyon gyors, nekem volt 2 hónap is, már el is felejtettem őket.

Általában első körben a HR szokott interjúztatni, ahol általános dolgokat szoktak kérdezni, végigmennek az önéletrajzon, a motivációt és a bérigényt firtatják. Mivel a HR-es nem tud szakmai kérdéseket feltenni, általában ezért van a 2. kör, ahol a szakmai vezetővel találkozik a jelölt, ott lesznek a szakmai kérdések, de oda már csak azokat küldi a HR-es, akinek a hozzáállását, motivációját, bérigényét rendben találja. Mivel az esetedben már a csoportvezetőd is ott volt az 1. körön, őszintén fogalmam sincs, hogy mire számíthatsz. Nekem volt olyan, hogy bevittek a csoportba, és beszélgetnem kellett velük, és állítólag azt választották ki, a kollégáknak tetszett, hát nem én lettem az.

2016. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is azért vagyok tanácstalan, mert az első körben már találkoztam a közvetlen főnökkel (és nem csak futólag a folyosón).

Most meg ugye a HR vezető lesz ott és a főnök főnöke (osztályvezető).

A felvételt meg nagyon gyorsan folytatják le, mert sok embert kellene felvenniük minél hamarabb.


Gondolom kell még az "áldásuk", de tényleg nem tudom mire számítsak.. szakmai dolgokra, vagy csak egy elbeszélgetésre.


Na mindegy, köszönöm a biztatást! Készülök rá megint és akkor nagy baj nem lehet. Remélem.

2016. jún. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!