Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Állásinterjúra minden esetben...

Állásinterjúra minden esetben öltöny nyakkendő kell?

Figyelt kérdés
Tehát ez nem függ attól, hogy milyen munkakörre jelentkezek?

2017. máj. 15. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Sőt, hátrány, rossz pont.

Mindig annak megfelelően kell felöltözni, hogy milyen céghez, milyen pozícióra jelentkezel. Ezt sem túlöltözni, sem alulöltözni nem szabad.

2017. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Armstrong01 válasza:
100%
Függ hogy milyen helyre milyen pozícióba jelentkezel. Én mint CNC-s farmer+ing azt jó :). Számít a megjelenés csak a tudás többet.
2017. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyabb állásra mész ahol feltehetően egyenruha tartalmazza az elegáns ruhát akár az öltönyt akkor érdemes minimum egy zakóban elmenned alatt megfelelő inggel.


Engem hívtak egy céghez állásinterjúra, pontosabban egy ismerősöm ajánlott be. A lényeg az hogy vezetőbeosztásba kerültem volna, és az ismerősöm megsúgta hogy minimum egy inget vegyek fel zakóval és normális farmerral, mert az adott munkakörben elvárják a hasonló megjelenést ha olyan alkalomról van szó.

2017. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem. Nyilván van, ahova kell, de közel sem mindenhol. Én programozó vagyok, én bakancsban mentem, pólóban meg ilyenek. Csinosan, amennyire tudtam, amúgy nő vagyok és sosem öltözöm nőiesen... Nem mondom, ha valami flancos helyre mentem volna, ott lehet, hogy előnyös lett volna a totál formális öltözék, de laza modern helyre nem kellett.


A páromnak nincs is öltönye. Szerintem még csak nem is igyekezett kiöltözni, amikor pl. hulladéktelepre jelentkezett munkásnak, programozói állásnál azért már a legjobb ruháját veszi fel, ami szintén nem formális :) Tuti nem emiatt nem veszik fel, amikor nem veszik fel.

2017. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy olyan állásra jelentkeztem egyébként ahol a munkaruha formális teát öltöny ing nyakkendő, de maga a munkakör ettől függetlenül nem egy 'túl komoly' dolog. Kb. mint egy recepciós egy jobb szállodában, de a konkrét munkakört nem szeretném megnevezni.
2017. máj. 15. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egy picit is komolyabb a munkahely, akkor sztem nem érdemes mással kockáztatni. Ha fiatalosabbnak tűnik, talán a nyakkendő elhagyható.

Sok olyan megjegyzést hallottam HR-esektől, hogy még ha alapvetően nincs is dresscode-juk az irodában / munkahelyen, ha vki nem tiszteli meg őket interjún az elegáns öltözködéssel, akkor azonnal kuka. Jó, ez is a komolyabb helyekre igaz, nem a Mekibe.

2017. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon jó az első négy válaszoló leírta, hogy nem kell kiöltözni csak ha nagyon komoly helyre megyek, te meg leírod, hogy mégis...
2017. máj. 16. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez szinte csak munkahelytől függ. Lutri. Én inkább nem kísérteném a sorsom, ha kiöltözve megyek vhova, az mínuszpont nem lehet, csak plusz.
2017. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!