Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy valaki 20...

Miért van az, hogy valaki 20 évet is tud dolgozni egy munkahelyen, de valaki meg nem gondolkodik években?

Figyelt kérdés
Mondjuk ez beosztástól, megbecsüléstől, főnöktől, munkatársaktól is függ.Meg még sok tényezőt lehetne ide sorolni. Miért van ez?
2020. júl. 1. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Években gondolkodni a mai világban? Ez cuki.
2020. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szakmák, amik nem teszik lehetővé a béremelési-ugrálgatásokat.
2020. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mennyire áll közel valakihez az adott munkakör. De manapság sajnos tényleg úgy van,ha valaki 2-3 évet lehúz egy helyen az már jónak számít.
2020. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, milyen az ember személyisége, mennyire szeret egy helyben maradni, illetve milyenek a munkahelyek is (kollégák, főnökök, a munka, stb...) Egyik volt tanárom (olyan 30-40 közötti) már a 13. munkahelyét taposta, mert képtelen volt sokáig megmaradni ugyan azon a helyen, ellenben keresztanyám már jó 20 éve dolgozik ugyanott, mert nem szeret váltani.
2020. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez volt a szokás, a trendi, hogy évekig egy helyen van az ember. A mai generáció alapból mobilra született, nekik nem gond a vándormadárkodás, és ez az önéletrajzban sem feltétlen jelenti ma már a negatívumot.
2020. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifognék egy jó helyet, én is szívesen maradnék ott 20 évig, ha meg nem jó, igyekszek továbbállni, mert a biztos nem jó helyett a bizonytalan még mindig jobb.
2020. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, az egyén személyiségétől, hiszen van, aki a nyugalmat és a stabilitást értékeli jobban és van, aki a kihívást, tanulást, változást (én pl. ide tartozom, a leghosszabb amit egy cégnél töltöttem 5 év volt, de azt az 5 évet 2 külön munkakörben, 2 külön országban szedtem össze) illetve ezeknek az átmenete. Függ a beosztástól, adott cégnél történő előrelépéstől, ambícióktól, fizetéstől, hangulattól, stb stb, rengeteg mindentől. Szerintem 3-5 évente tök jó dolog váltani, de ha szuper a munkahely, akkor addig érdemes maradni, amíg kiaknáz az ember minden lehetőséget, még mindig tud fejlődni, még mindig tud újat tanulni. Nekem kell a folyamatos kihívás ahhoz, hogy boldog legyek, de másnak pont ez a rémálma, mások vagyunk.
2020. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elso, igen vannak meg akik evekben gondolkodnak.

Nekem 14-ik evem ugyanannal a cegnel, es meg egy ennyit tervezek lehuzni.

2020. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyban függ a személyiségtől, de azon kívül a világ berendezkedése is megváltozott. Munkakörök szűnnek meg és jönnek létre 5-10 évek alatt. Minden gyorsabban történik. Ezen kívül egy fizetésböl már nem sokan tudnak családot fenntartani.
2020. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Vannak szolga lelkű emberek, ők a szar helyen is megmaradnak évekig, van köztük aki akkor sem hiszi el, hogy többet is megkaphatna, ha az új alkalmazottat, akit aztán ő tanít be, már eleve magasabb bérrel vrszik fel, mint őt.

2. Vannak akik szeretik a munkájukat, hívatásukat.

Én pl ilyen vagyok, asztalos, 13éve a szakmában, soha nem bántam egy percig sem, hogyez aszakmám... beosztottként sem, és vállalkozómént sem.

3. Van aki nem tudja mit akar, nem ért semmihez, így aztán csak sodródik az árral, ilyenből van olyan ismerősöm, akinek számításai szerint 40 évesen már megvolt a 100.munkahelye.

2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!