Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helyben vagy Pesten dolgozzak?

Helyben vagy Pesten dolgozzak?

Figyelt kérdés
Kis városban lakom, 3 órára oda-vissza Pest, anyámmal. Nincs diákmunka a környéken, de ide járok iskolába (18 elmúltam és már van érettségim, egyetemi diák vagyok). Egyszerűen semmi diákmunkát nem adnak, hiába ugrálok a diákszövetkezet körül, nem tudnak semmit sem adni. Apa ezen a héten költözik Pest agglomerációjába, ott biztos lenne munka, de nem tudom megéri-e ott dolgozni ha hozzáköltözök nyárra. Az a baj, hogy felnőtt bérletet kéne vennem a BKV-ra, meg felnőtt bérletet kéne vennem apa és anya között, mert anya szeretné, ha hétvégente hazajönnék (diákot nem vehetek, az csak a lakhelyem és a suli között lehet venni). Emellett a gamerség a hobbim és az egyetlen szórakozásom, fájna itt hagyni a gépemet anyánál. Ti mit tennétek? Maradnátok itt és reménykedni, hogy hátha adnak a nyárra valamit, vagy mennétek Pestre?

2020. júl. 6. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Helyben
Pest
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Bkv-ra vehetsz diákbérletet akkor is, ha nem pesti vagy (feltéve, hogy nappalin tanulsz). Arra nem vonatkozik a lakhelytiltás, mint a volánra, egyedül a levelezősnek nem jár.

A hazajáráshoz matekozd ki, nem-e jobban megéri mindig az egyszeri diákjegy, mint a felnőtt bérlet, lehet olcsóbban jönnél ki, mert arra szintén nincs korlátozás.


Ha félreértettelek és levelezős vagy, bocsánat.

2020. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nappali tagozatos vagyok. Köszi a választ.
2020. júl. 6. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
sztem diák BKV nem drága .. simán megkeresed az árát. Nekem annó ilyen 3900 körül volt 2-3 éve. Hétvégente meg én pesten maradnék és akkor nem nagy költség. Vagy ha a anyud annyira akarja , hogy minden hétvégén hazamenj hát fizesse ő a bérletet.
2020. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaj most látom hogy nem vehetsz , akkor bocs
2020. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor simán pest :) a diák bkv nem drága, volánra/mávra meg jegyet vehetsz haza, csak bérletet nem. De ha csak hétvégén utazol, akkor a bérlet amúgy is felesleges kiadás lenne.
2020. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!