Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gyakori, hogy valakit...

Mennyire gyakori, hogy valakit kirúgnak a próbaidő után/alatt?

Figyelt kérdés

Veletek történt már ilyen vagy ismerősötökkel?

Most fogok kezdeni első munkahelyemen, azért kérdezem.



2020. júl. 7. 10:36
 1/9 Mr.Q77 ***** válasza:
35%

Miért foglalkoztat ez a kérdés?

Mit fogsz csinálni?

2020. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A próbaidő alatt ne kirúgásnak vedd - ez maga a lényeg a próbaidőben, hogy bármelyik fél egyik napról a másikra meggondolhatja magát.
2020. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakori. Ha megtörténik akkor annak általában nyomós oka van.
2020. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
A nagy multik előszeretettel csinálják, mert pénzt kapnak a pályakezdők után.
2020. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

"A nagy multik előszeretettel csinálják"


Abszolút hazugság. Több multinál dolgoztam az ismerőseim pedig másoknál. Sehol sem rúgtak ki senkit a próbaideje alatt ha nem csinált valami orbitális hülyeséget vagy nem derült ki róla, hogy nem ért a munkájához. Egy kivétel van: ha valami nem várt recesszió jön. Akkor értelemszerűen a próbaidősektől és a bérelt munkaerőtől válnak meg elöször.

2020. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
gyakori, sok helyen pont a próbaidő végéig dolgoztatnak kölyköket...megérős, ha nem komoly a betanulási folyamat.
2020. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Van akinek tényleg fngja sincs arról csak megy fröcsögés...


hát egy: mégis mi értelme lenne kirúgni a munkavállalót a próbaidő végén? Egyrész a próbaidőt meg lehet hosszabbítani, másrészt akkor eleve köthet vele határozott idejű szerződést.


Kettő: támogatás... teljesen el vagytok tévedve. Ahhoz hogy egy cég igénybe vehessen támogatást ahhoz egyrész a munkavállalónak is bele kell esnie bizonyos kategóriákba de sokkal fontosabb, hogy a munkáltatónak a támogatás után 3-6-ig tovább kell foglalkoztatnia a munkavállalót. Máskülönben nem kap támogatást.


Három: az a cég amelyik rendszeresen ezt csinálja annak nagyon hamar híre megy és nem mennek oda a dolgozók.


Négy: 50-60 különböző cégnél vannak ilyen-olyan ismerőseim. Sehol nem volt ilyen szokás. Lehet hogy a nagy számok törvénye alapján valóban van ilyen cég, de ettől függetlenül ez egyáltalán nem általános. A cég jellemzően azért vesz fel munkavállalót, mert szüksége van a munkavállalóra a következő 12+ hónapban.

2020. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
5 cégnél dolgoztam idáig, két helyen volt közvetlen kollégám, aki nem ment át a próbaidőn. Egytől egyik link alak volt mind, alig tanultak bármit a néhány hónap alatt, a hozzáállásukkal is csak baj volt, én is kirúgtam volna őket a főnök helyében. Olyat még személyesen nem tapasztaltam, sem Magyarországon, sem külföldön, hogy valakit ok nélkül rúgtak volna ki próbaidő végén.
2020. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: Próbaidőhosszabbítás? Ilyenről még nem hallottam.
2020. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!