Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgnak, ha kiderül, hogy...

Kirúgnak, ha kiderül, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem egy cégnél, ahol nehéz fizikai munka van. Kiderült, hogy terhes vagyok. Még aznap jeleztem az irodában. Mivel nem tudtak könnyebb munkát biztosítani és táppénzre sem mehettem a próbaidő miatt, így kénytelen voltam felmondani. Most vagyok kb 5 hetes. Mindenképpen kéne dolgoznom, amíg tudok. Anno egy kisebb gyárban azt mondták, hogy egy olyan helyen nem számít, hogy 20 vagy 21 ember van táppénzen vagy gyeden. Vettek is fel kismamát. Az lenne a kérdésem, hogy ha elmegyek egy nagyobb gyárba, és a próbaidő alatt kiderül, hogy terhes vagyok akkor szerintetek kirúgnak? Ha jól dolgozom akkor is? Nem a táppénzre hajtok, nem akarok rögtön betegállományba menni, ahogy lejár a próbaidő. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Ha mindenhol úgy indítok, hogy bevallom, és nem vesznek fel, hamar kifogyok a lehetőségekből. Ellenben nem tudom, hogy tudnám-e titkolni végig a próbaidő alatt. Biztos volt már valaki ilyen helyzetben, segítsetek kérlek, holnap megyek interjúra.

2019. szept. 23. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Csak azt nem értem,hogy miért nem VÉDEKEZIK aki most kezdett el dolgozni.


Komolyan nem értem az embereket nem lehetne előre gondolkodni és tervezni?



Nem fognak felvenni,mert nekik nyüg lesz sajnos,megmondom őszintén én soha nem vennék fel terhes nőt sőt aki 5 éven belül akar elmenni szülni azt se venném fel,cégnek deficites de extrán.

2019. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem a védekezés volt a kérdés 😉 fogalmad sincs, hogy meddig vártunk a babára! Most döntöttünk úgy, hogy elengedjük így be mertem vállalni keményebb munkát. Mielőtt neki esel valakinek, gondolkozz!!
2019. szept. 23. 18:41
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Próbaidő alatt sajnos indok nélkül kirúghatnak, terhesen is ha jól tudom. Így már nem lesz egyszerű új helyet találnod. Nyilván egy több ezer fős gyárban nem számít 20 táppénzes, de csak azért nem fognak felvenni, hogy évekig terhesszabadságon légy. Eltitkolni meg nehéz, gondolom 1-2 hónap már eltelt, + hónap, akkor már 5 hós leszel kb. az meg már azért látszik. Meghát el kell mászkálni jó sok vizsgálatra, védőnőhöz, uh-ra, nőgyógyászhoz, genetikára stb. Rosszul is viselheted a terhességet.


Esetleges megoldás, hogy szülés előtt nem sokkal mész munkanélkülire. Ha passzív biztosított vagy szüléskor, akkor gyed jár. Esetleg a baba fél éves kora után a párad is kihasználhatja a gyed extrát, bár akkor neked nulla bevételed lesz, fizetni kell a tb-t, negatívan hat a nyugdíjadra.


Gyerekvállalás/gyed kategóriában érdeklődj, ott pontosabb választ adbank.

2019. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod🙂 igen, azt beláttam, hogy eltitkolni nem fogom tudni. Még az merült fel bennem, hogy ha jövő héten kezdhetnék, várnék kb 2-3 hetet az orvossal. Azt szokták mondani, hogy a 8.hét elött nem érdemes elmenni. Addig pedig nagyon odateszem magam. Utána pedig szólnék bent, hogy mi a helyzet. Még akár a határozott idejű szerződésben is benne lennék. Tényleg dolgozni akarok, nem itthon ülni táppénzen. Aztán csak a reménykedés marad, hogy ezt el is hiszik, és nem rúgnak ki azonnal
2019. szept. 23. 20:22
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne remenykedj. Nem fognak megtartani ha terhes vagy.


Ott hibaztal hogy az elso munkahelyeden megmondtad probaido alatt hogy terhes vagy. Varnod kellett volna a vegeig es akkor bejelenteni. Ez sem a legszebb mod, de tapasztalni fogod milyen köcsögök a munkaadok, akkor te miert legyel korrekt.


En azt javaslom bő pulcsiban dolgozz hatha nem veszik eszre a probaido vegeig. Ez sem szep, de vagy ti lesztek nincstelenek, vagy a milliardos arbevetelu gyar veszit egy kis penzt

2019. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Mivel nem tudtak könnyebb munkát biztosítani és táppénzre sem mehettem a próbaidő miatt, így kénytelen voltam felmondani.


Hiba hiba hátán...

Ha nincs könnyebb munka, mentsenek fel, állásidő.

HA keresőképtelen vagy, próbaidő allatt is bátran menj tp-re, ha kirúgnak, irány a bíróság és az ebh, nyert ügyed van (köszi, nem kérek a próbaidő alatt indoklás nélkül kommentekből hozzá nem értőktől).

ÉS terhesen nem mondunk fel.

2019. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

indok nélkül kirúghatnak


Nem indok (ok), hanem indoklás nélkül, nem ugyanaz.

Ha valaki feltételezi, hogy betegség, terhesség volt az ok, tessák elmenni bíróságra és az EBH-hoz. Ott a munkáltatónak bizonyítania kell, hogy nem ez volt az ok, és nem igazán fogadják el, hogy de hát rosszul dolgozott, ha ennek nincs bizonyítéka (minimum egy írásbeli felszólítás).

2019. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Osztom az utolsó hozzászóló válaszát.


Tudom, már késő, de ott szúrtad el, hogy felmondtál.


"táppénzre sem mehettem a próbaidő miatt, "

Ezt ki tiltotta meg?


Most kapkodsz, de én nagyon reménytelennek érzem a dolgot. Ha módodban áll, abban az időszakban igényelj álláskeresési járadékot, amikortól igényelhetsz a babavárás után ellátást (CSED, GYED). Persze ez is úgy működik csak, ha még akkor az álláskeresési járadék folyósításához a feltételeknek megfelelsz.

2019. szept. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ezt elszúrtad. Másrészt 12 hetes korig bármi történhet, így a bejelentéssel is várnod kellett volna.
2019. szept. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi köze van a próbaidőnek a táppénzhez... Ezt a munkaügyes mondta, hogy nem mehetsz el közben? Így terhesen elhelyezkedni elég bukónak tűnik.
2019. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!