Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire van esély jogászként...

Mennyire van esély jogászként így elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A városom melletti 2000 fős falu önkormányzatánál adóügyi ügyintézőt keresnek, erre többféle diplomával lehet jelentkezni, gazdasági pl, illetve jogival is. Mennyi esélye van annak, hogy erre a pozícióra jogászt vesznek fel?

2020. júl. 12. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem túlképzettnek tűnnél, de azzal nincs vesztenivalód, ha megpróbálod.
2020. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Felsőoktatásban szerzett gazdaságtudományi, közszolgálati, műszaki menedzser, gazdasági agrármérnöki, jogi, szakképzettség


sztem mondjuk ezek közül mindegyik túlképzett

2020. júl. 12. 23:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Állami szférában nincs olyan, hogy túlképzett. Mivel nem a munkavállaló és a munkáltató megállapodása alapján születik a bérezés, hanem törvény írja elő, így ha a két fél megszakad, akkor sem adhatnak neki többet egy bizonyos (szűk) sávon kívül.


Így maximum amiatt kellene aggódnod, hogy vajon van-e elég pénzügyi tudásod (vagy kell-e egyáltalán) a munkakörhöz, vagy inkább várnak egy közgazdás, pénzügy-számvitel vagy hasonló végzettségű jelentkezőre.

2020. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, emiatt aggódom, de mennyi az esélye, hogy oda akarnak menni pénzügyesek?
2020. júl. 12. 23:40
 5/14 A kérdező kommentje:
mármint egy ilyen kis faluba
2020. júl. 12. 23:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan jelentkezz. Örülni fognak neked. Én 2 évig voltam adougyi ugyintezo egy fővárosi kerületben, akkor még diplomám sem volt. Azóta lett, de úgy nézem, már csak diplomásokat vesznek fel erre a területre.


A feladat pedig abszolút nem nehéz. Add be a jelentkezésedet nyugodtan.

2020. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

bárcsak tényleg örülnének

és te jogász vagy egyébként?

2020. júl. 13. 00:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem. Én közgazdász lettem. De meg mielőtt megkaptam a diplomámat, eljottem onnan a versenyszferaba... Amúgy kicsit megbantam azóta.


Egy jogász kolléganőm volt ott, ugyanúgy dolgozott mint én, vagy bárki. Szóval ne hezitalj, tényleg örülni fognak neked. Nálunk örültek a jogaszoknak.

2020. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és egyébként mennyit lehet keresni önkormányzatnál? tudom, több mindentől függ, de azért kicsivel többet, mint a bérminimum?
2020. júl. 13. 01:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. A felsőfokú végzettség, esetleg a nyelvvizsgak emelhetik a fizetésedet, viszont az eddig ledolgozott évek száma kevés.
2020. júl. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!