Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely ahol elvárás a...

Munkahely ahol elvárás a "batátkozás"?

Figyelt kérdés

Normális az, hogy egy munkahelyen elvárás, hogy jóban legyek olyanokkal, akikkel minimális a munkakapcsolatom?

Jelezte a felettesem, hogy úgy látja páran nem túl kedvesek velem és erről beszéljünk. Mondtam neki, hogy nem érdekel amíg a munkát nem befolyásolja, hisz nem barátkozni járok, hanem dolgozni és pénzt keresni. Erre az volt a reakciója, hogy ez egy olyan munkahely, ahol jó viszonyt kell ápolni mindenkivel, ezért majd üljünk le megbeszélni velük mi a probléma a kapcsolatunkkal, mert hogy a cégnél eddig is mekkora barátságok születtek már.

Ez szerintetek normális? Nem gondolom, hogy egy munkahely óvoda vagy iskola, ahol jóban kell lenni mindenkivel. Komolyan elgondolkodtat a felmondáson. Ti mit gondoltok erről?



2020. júl. 15. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Mind a két felet megértem. Te döntésed.
2020. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Megítélésem szerint, ha valakivel nem agy jóbaN, akkor haragszol rá. Egy jó főnök ezt nem veszi jó szívvel. Én is voltam nagyfőnök (is), tehát tudom, mit beszélek. A munkahely az alkalmazottak együttműködése, még AKKOR IS, ha nem vagytok mindenkivel napi szintem munkakapcsolatban. Két haragos csak egymást gáncsolja, ami a cég prosperitását nagyban tudja negatívan befolyásolni.

Nem azt akarom mondani, hogy a másik talpát kell nyalni, de nem szabad haragudni egymással. Ezért IS vannak a csapatépítő összejövetelek.

Ffi/79.

2020. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem normális. Senki nem várhatja el, hogy kényszerből, érdekből barátkozzál valakivel. Felszíneskedés, a barátság megjátszása munkahelyen kívül is elég undorító. Ezt ki ahogy gondolja, nem vagyunk egyformák. Próbálkoztam én is barátkozni a munkahelyen inkább hátránya volt mint előnye, több lett az ellenségem. Olyat is csináltam senkihez nem szóltam, akkor meg ment pletyka rólam. Mindenki el küldve a melegebb éghajlatra, akkor azért volt vita. Fene tudja ilyen helyeken mi lenne a legjobb megoldás. Olyan helyet kell keresni, ahol egyedül lehet dolgozni, nincsenek kollégák.
2020. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

A kérdező a fő kérdésben a barátkozás szót idézőjelbe tette, majd így magyarázta meg (bővítette ki):

"Normális az, hogy egy munkahelyen elvárás, hogy jóban legyek olyanokkal, akikkel minimális a munkakapcsolatom?".

Én erre válaszoltam én és állítom, hogy minden főnök arra törekszik, amit írtam. Aki még nem volt főnök, az ne okoskodjon.

2020. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem haragszom senkire, ők haragszanak rám,mert nagyon nagy barátok és az egyik baráta csapatból el lett küldve, a helyére vettek fel engem. Ezért nem kedvelnek. Én eleinte próbáltam velük kialakítani egy egészséges munkakapcsolatot, de kizártak, mintha ott se lettem volna nagyjából. Ezért feladtam, gondolom ezt vették észre.
2020. júl. 15. 19:24
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
És ezt elmondtad a főnöködnek? Hogy meg se próbálnak nyitni, mert a barátjuk helyére kerültél. Ismerősöm a Decatlonosba dolgozik, na ott elvárás, hogy mindenki spanoljon mindenkivel, mert így lesz fasza a csapat.
2020. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Hoppáááá!

Ha MINDENKITŐL elvárják, akkor azoktól is, akik Téged ignorálnak! Hívd fel erre a főnök figyelmét, hogy az "előírás" legyen érvényes oda-vissza.

2020. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

En felmondanek.


A barataimat EN valasztom. Nem a munkaadom. Na ezert lettem vallalkozo...

2020. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem értitek, hogy itt nem barátkozásról, hanem munkatársak közti jó viszonyról van szó?

A kérdező erről írt.

2020. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Undorodom az ilyen helyektől. Egyszer megszívtam ilyesmivel, azóta első kérdéseim között szerepel, milyen kötelezettségeim adódhatnaj, amihez nem tartozik juttatás? Ebben benne van a túlóra meg a csapatépítő is, amit ugyanúgy túlórának élek meg.


Én világosan megmondtam azon a helyen, mikor elköszöntem és az új helyemen is, hogy tanulok a munkám mellett, sportolok, van családom és barátaim is. Ennek megfelelően kitöltöm a munkaidőmet +-20 perc, mert befejezem a munkám, amit aznap elkezdtem, de ha 6-kor nem is esik ki a kezemből a toll, 7-kor legkésőbb el fogok indulni és nem fogok a részeg kollégáimmal lófrálni a városban, mert felnőtt ember vagyok és ilyen állatkert nélkül is bele tudok szállni egy projektbe és összedolgozni másokkal (amennyiben nem várják el tőlem, hogy a bohócuk legyek és nem utálnak ki azért, mert a munkaszerződéssel nem írtam alá barátsági és szabadidő eltöltési szerződést).


A mostani csapatban szinte mindenki barátja mindenkinek, néha össze is ülünk magunktól. De mennyivel kellemesebb önként menni, mint azért, hogy ne rúgjanak ki!

2020. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!