Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mostmár komolyan az lett az...

Mostmár komolyan az lett az elváras hogy betegen KELL dolgozni?

Figyelt kérdés

Eléggé megvagyok fázva,fáj a torkom,fejem,leszakad a hátam,takonykor. A szokásos. Kivettem 2 azaz KETTŐ napot hogy meggyógyuljak,de kb mindenkitől megkapom hogy egy kis nátha miatt otthon mertem maradni. Kérdem én

Miért jobb ha bemegyek es szétszórom a bacikat,magammal rántva még vagy 5 embert?

A mai világban ahol a cégek nem becsülik meg a dolgozoit én miert legyek lojális hozzájuk hogy fontosabbak legyenek mint a közérzetem?

Miért lett elvárás hogy szrjuk le sajat magunk?


2019. okt. 25. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem munkahely függő. Nálunk ha valaki kettőt köhint, már küldi haza a főnök hogy nehogy betegen dolgozzon és megfertőzzön mindenkit.


Én másfél hétig voltam betegszabin, először láz, majd takonykór, végén már "csak" köhögés. Még néhányszor azért köhögtem, de jöttem dolgozni mert hát másfél hét betegszabi igencsak meglátszik a fizetésen. És már tényleg jól voltam csal kicsit köhögtem. Főnök meghallotta, egyből küldött volna haza.

2019. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is elvárás volt. Rajtad múlik, hogy bemész-e vagy sem. Én nem szoktam olyankor, mert semmi kedvem életem végéig szívni valamilyen szövődménnyel, annyit nem ér egy munkahely sem. Egyébként a kollégák sem szeretik (én sem), ha valaki szétszórja a bacikat a munkahelyen, szóval ilyenkor a legjobb otthon maradni és kipihenni.
2019. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt cégemnél a rekord.Egy honap alatt a 20munkásbol 14en mentek el betegszabira,szoval visszajött az eggyik addigra elment egy másik,volt olyan hogy 2váltásból kellet 1et csinálni.Persze itt is az volt a gond hogy a kedves kollegina cseszett elmenni betegszabira és elkezdte szétszórni a bacikat onnantól végigsöpört mindenkin.Beteg ember amugy sem tud ugy dolgozni mint egy egészséges tehát maradjon inkább otthon.
2019. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Fúúú ne is mond...ahol dolgozom ott csak idősebbek vannak...és bejönnek betegen mert jaj nem úgy van az...üvöltöttem már velük kb h amúgy sincs sok hátra nektek csontok ennyire ne siessetek a halálba :D...de nem csak bejöttek...aztán ment a sírás mert befertőztek...és sikeressen olyan jól le betegedtem h 3hétig voltam othon...na akkor meg kb 2napontta jött a telefon h jaj mikor jövök már mikor jövök már...mondtam majd ha meg gyógyultam.Majd mikor beértem közöltem ,hogy ha még egyszer meg mer valaki fertőzni esküszöm egy ebolás csövessel fogom őket össze zárni.Meg is érdemelné a sok tapló h valami lépfenét vagy valamivel behintsem az irodában az asztalukat :Z
2019. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt is kijelentik, hogy nincs tàppènz, sok főnök rabszolgakènt tekint a dolgozókra, nem pedig emberkènt. Normális céget kell keresni, ami eléggé nehéz.
2019. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a főnök megmondta, hogy nyomatékosan kér mindenkit, hogy aki beteg, az maradjon otthon, ne fertőzzön össze mindenkit & ne lábon hordja ki, hogy azután hetekig félgázon üzemeljen.

Persze vannak ilyen debil munkáltatók, akik szerint valamiért jobb, ha 10 ember lesz beteg egy hónapra, mintha egy ember lenne beteg egy hétig....

2019. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte haza zavarnak, és én is másokat, ha csak kis betegség jelét is látom rajtuk. Nekik is jobb pihenni, meg másoknak is jobb, ha nem fertőzik egymást körbe.
2019. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig olyan munkahelyem és munkaköröm volt (pénzügy vagy számvitel, mikor mi), hogy elvárták, hogy betegen is bemenjünk dolgozni. Én is voltam, lázasan is bejártam. Egyszerűen mindig olyan helyet fogtam ki, ahol az elvégzett munka sajnos többet nyomott a latban, mint az, hogy ne fertőzzek meg másokat:(

Amúgy én 80-as években kezdtem dolgozni, a régi rendszerben is "fújtak" a táppénz miatt a munkáltatók (holott akkoriban kb. kétszer annyian hédereztünk az irodában, mint amennyire szükség volt, ugye kádári érában volt ez, teljes foglalkoztatottság idején).

2019. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvárásnak épp nem elvárás, de ha nem dolgozom, jövő hónapban rághatom a küszöböt.
2019. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A főnöktől függ.
2019. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!