Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért dolgoznak az emberek...

Miért dolgoznak az emberek kényszerből egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ha rossz egy munkahelyen, mindig azt mondják, hogy akinek van sütnivalója, az keres másikat. Mi van akkor, hogy ha alakinek van, de nem tud máshová menni? (33/F)
2020. júl. 20. 09:53
 1/10 A kérdező kommentje:
*valakinek
2020. júl. 20. 09:53
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A leírásban megválaszoltad a kérdést. Ha nem tud hova menni akkor kényszerből fog dolgozni vhol. Főleg a kisebb településeken nincs hova menni. Ha egy kisbolt van és te abban dolgozol, akkor nincs hova váltani. Nagyobb városokban igaz, hogy tud váltani, aki tesz érte és ért valamihez, bár az sokszor ezek nem valós alternatívák. A képzettségi szintünk és a tapasztalatunk eléggé beáraz minket. Egy szemét főnök elől el lehet menekülni, de akkor más cégnév alatt dolgoznék egy majdnem ugyan olyan irodában. Aki a szakmáját utálja, annak ez nem segít.
2020. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy ideig bírni kell akkor, de amint a legkisebb lehetőség is adódik váltani ki kell használni. Milyen okból nem tud máshova menni mondjuk attól is függ?! Egyébként rólad van szó?
2020. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az emberek fizetésért dolgoznak egy munkahelyen. Ha van olyan munkahely amelyik többet fizet, mint a mostani akkor válts. Ha nincs akkor meg maradj, mert pénz nélkül nem tudsz megélni. Természetesen tegyél meg mindent az esetleges jövőbeli váltás (képzezd magad, költözz el...) végett.
2020. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamiből fizetni kell a számlákat, élelmiszereket. Amíg nincs jobb, a rossz is megfelel, ha van belőle pénz.
2020. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tud vagy nem akar/mer lépni.
2020. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Magyarországon a munka szent. Ha két napig nincs munkád, akkor már a fél környék elmond a világ sz**jának, hogy mégis mit képzelsz magadban, hogy merted otthagyni a munkahelyedet?

Inkább dögölj bele a munkába, mint hogy netán kiessen pár hét. Én amikor munkanélküli voltam, és nem fogadtam el gondolkodás nélkül az első szembejövő szalagmunkát, én voltam a világ legócskább embere. Ja, hogy alkalmi munkákból kerestem annyit napi 2 óra elfoglaltsággal, mint amennyi ott a fizu lett volna, az lényegtelen. Az, hogy 2 hónap múlva találtam egy végzettségemnek megfelelő, jobban fizető állást, amiben még az előrelépés lehetősége is megvan, az szintén mellékes. Sajnos gondolkodásmódban még sokan megragadtak egy sötétebb történelmi korban.

Nyilván, van olyan helyzet, amikor az ember nem válogathat. De amikor megteheti, és mégsem teszi, azzal sokszor saját maga alatt vágja a fát.


(Zárójel: ennek az ellenkezője is létezik, aki szívfájdalom nélkül éldegél segélyeken, tartatja el magát a rokonaival, stb. Évtizedeken át. Csak a két véglet létezik, a reális réteg nem.)

2020. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, hogy valaki lelkiismereti alapon nem vált. Egy kérdésnél találkoztam olyannal, aki ápolónőként dolgozik, rosszul fizetik, kizsákmányolják, de nem hagyná ott a munkahelyet, még akkor sem ha másutt dupla akkora fizetést ajánlanának neki. Mert akkor furdallná a lelkiismeret, hogy ki ápolja helyette a betegeket, meg hogy milyen lenne, ha minden ápoló így gondolkodna, és lelépne, akkor senki sem maradna. Egyfelől megértem, az ő döntésük. De akkor meg ne sírjanak, hogy rossul fizetik őket, meg nehezen élnek.
2020. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
7: Az én szememben nem lenézendő az, aki úgy dönt pihenni akar egy kicsit, és egy évig nem dolgozik, hanem elvan segélyen meg hasonlón. Miért lenne bűn az, hogy valaki fel akar töltődni, esetleg pszichésen kipihenni egy munkahelyet, ami leamortizálta? Persze kb. csak évig, annál tovább már gázosabb.
2020. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nahát, milyen érdekes, hogy találkoztam itt pár olyan hozzászólással, amely modern gondolkodásmódot takar. Wow... (xar munkahelyet kipihenni, vagy tovább képzés, stb.)


Kérdésre válaszva, azért, mert a deák bácsi kelendő portéka egy papír pénznek mondott valamin. Valaki a megélhetésért küzd. (Tényleg megélhetés, tehát 0-as számla hó vége vagy fizetésnap előtt!...)

Vagy van, ahol spórolni is lehet,esetleg valaki most szenved azért ott, hogy utána jobb legyen.(Előléptetés, fizetésemelés, stb).

2020. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!