Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van értelme élni ha az...

Miért van értelme élni ha az ember bőven átlag alatt keres(nettó 170 ezer ft alatt)?

Figyelt kérdés
Egyértelmü hogy a jövő nagyon sötét így, soha semmi sem lehet ennyiből.

2020. júl. 22. 07:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

#10

Keresel egy piacképes szakmát, egyébként is szakmunkás hiány van és képzés magad. Ha értesz a villany vagy gázszereléshez sokat tudsz keresni. Nem rinyálni kell, ember.

Pénzt kell keresni. De tudom, a te érteni szintednek ezek túl magasak.

2020. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Jav. képzed
2020. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
83%
Ha lenne egy garzonod, akkor azt írnád, mi értelme van élni egy egyszobás lakásban, amikor másnak kastélya van. Ha lenne egy átlagos feleséged, az lenne a baj, hogy neked átlagos van, mért nem lehet modell.
2020. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%

Hiába írod ki mindenhova ezt a kérdést mindenhol azt a választ fogod kapni, hogy te vagy szánalmas. Másik kérdésnél leírtad, hogy azért nem váltazz, mert akkor többet kell dolgozni, most akkor mit vársz?

Úgy akarsz jól élni, hogy semmit nem teszel érte. Ez a legtöbb embernek nem így müködik mégsem picsog egésznap mint te. Dolgozz többet, tanulj valami hasznosat vagy legalább menj el szórakozni néha, hogy ne legyél ilyen besavanyodott. Mások is élnek ennyi pénzből mégsem sírnak. Ennyi pénzből is sok mindent lehet elérni főleg, ha az ember otthon lakik és tudd félretenni. Komolyan,menj el nyaralni, szerezz barátnőt vagy valami, mert szánalmas vagy.

2020. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Oh persze menjek nyaralni, nem vagyok elég szerencsétlen szegény még adjam oda azt az alamizsnát is amit kapok havonta?

A nyaralás a lehető legnagyobb luxus és pazarlás amire semmi szükségem sincs(akkor sem tenném ha több pénzem lenne) és így több marad a közel semmiből amit kapok. Abszolút nem tudatos dolog nyaralni és a vállalkozókat gazdagítani meg a helyieket


A barátnő nagyon nagyon sok pénzbe kerül, mert ugye azt nem lehet hogy egésznap otthon ülök vele, ez a többség számára borzalmasan unalmas, aztán ezt azt fizetni stb. Összeségében nagyon sokban van. Bár igen nem túl egészséges hanyagolni élet ezen részét.


14-es

Szó sincs róla, egyedülállóként, egy embernek bőven elég egy garzon. Miért fizetném én egy kastélynak a fenntartását? Eladnám azonnal bőven áron alul és egy kis lakásba költöznék minimális fenntartási költséggel. Nekem tökéletes. Feleség esetén sem vágynék modellre mert nekem nem tetszenek túl mü kategória, illetve szépre sem mert azzal baj van, és én is csak átlagos vagyok külsőre ezért elég ha másik is az. Nekem egy átlagos külső a legvonzóbb, van ami megfoghatja az embert.


SZóval ismerem a kiszámoló féle, életszinvonalinfláció elméletet és egyet is értek vele, szóval hiába írod ezzel nem segítesz.


12-es

Mindig ezzel a piacképes szakmával jönnek sokan hogy mennyit lehet keresni, de szerintem ez helytelen. Amiről írtok az VÁLLALKOZÓ, a szakmunka az amikor alkamazottként dolgozol valakinek, na abból szerintem nettó 150-250 nál ha beleszakadsz sem keresel többet , sokszor be sem jelentenek, és inkább napi 15 ezer teljesen feketén. A vállalkozónak meg legkisebb része csak hogy jó szakember, egyátalán nem lesz sikeres attól vki, hanem megfelelő személyiség is kell , óriási kapcsolati tőke, és hogy eltudja magát adni.

2020. júl. 22. 08:44
 16/43 anonim ***** válasza:
82%
Huhh ebből a lúzer gondolkodásból kéne kijönnöd, rossz olvasni amiket írsz komolyan....
2020. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%
Akkor menjél moziba, színházba, szórakozóhelyre vagy amit akarsz. Ez meg, hogy egy barátnő drága ez vicc, 30-on felül olyan nők vannak akiknek van saját egzisztenciája,egy normális nő nem hisztizik, ha nem viszik mindennap puccos helyekre. Én többet keresek a páromnál(ne gondolj hatalmas összegre) és nőlétemre szoktam én állni az adott kikapcsolódást és egy kicsit többet fizetek bele a mindennapi megélhetésbe is. Te szimplán csak sajnáltatod magad, depressziós vagy. Fejezd be az önsajnálatot és kezdj valamit magaddal.
2020. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
77%
Ennyire unod a banánt, akkor miért nem váltasz? Csak nem meghaladja a képességeidet?
2020. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha ennyire zavar a kereseted akkor mért nem tanulsz tovább olyan szakmában ahol az átlag kereset is garantáltan magas.


Itt nem is kell feltétlenűl egyetemen gondolkozni vagy felsőoktatásban.


Egyik ismerősöm gázszerelő egyszerű 20 percen munkáért, amihez kell egy 1.000 forintos dolog kicserélése plusz kicsit vezetnie kell így kiszállási díjjal együtt kb 18 ezret kér el.


Nem kell mérnöknek lenned hogy jól keress, de ha akarod találsz simán olyan egyetemi szakot is, amikben jó az átlag fizetés és az munkakörülmények is jobban mint az átlag munkahelyen.


Amúgy megy barátnőm egyetem mellett ügyfélszolgálatosként keres 170 ezer körül úgy hogy ott diákmunkában van és semmi köze sincs a munkahelyének az egyetemi tanulmányaihoz, azaz egy érettségivel bárki mehetne.


Mért gondolod hogy rosszul fogsz keresni egész életedben?


Ha zavar hogy jelenleg rossz anyagihelyzetben vagy mért nem tartasz egy jobb anyagihelyzet fele?

2020. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

17-es oh persze és minden a gondolkodáson múlik?

Legutóbb is megnéztem egy ilyen videót, hogy gondoljak mindent pozitivnak, ha másként nem is akkor tekintsek a rosszra is mint értékes tapasztalat. Ne éljek a múltba, ne azon gondolkozzak hogy miért nem lehet, vagy mi miatt nem vagy ki miatt nem, engedjek el minden negativ gondolatot. A célra fókuszáljak hogyan érhetem el. Érezzem úgy hogy megérdemlem. Legyek mindennek hálás az életben amim meg van mert sokaknak rosszabb és amit természetesnek veszek sokaknak az sincs.


Szép és jók ezek a gondolatok, de ettől még nem leszek jobb anyagi helyzetben sajnos.



18-as

Értem de nyilván nem fogok magamnál idősebb nővel kezdeni.

Másrészt ennyi kevés pénzből elég drágák amiket irsz sajnos.

2020. júl. 22. 09:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!