Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van értelme élni ha az...

Miért van értelme élni ha az ember bőven átlag alatt keres(nettó 170 ezer ft alatt)?

Figyelt kérdés
Egyértelmü hogy a jövő nagyon sötét így, soha semmi sem lehet ennyiből.

2020. júl. 22. 07:42
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

20-as

Azért gondolom hogy rosszul fogok keresni egész életemben mert itt nincs előrelépési lehetőség, mindig egy kicsivel garantált bérminimum felett lesz a sorsom itt.

Máshol meg nem kereshetek többet jelentősen egy érettségivel, vagy ha igen akkor az rendkivül negativan hatna egészségre, mert olyanok a munkakörülmények.


De értem hasznos volt a válaszod, elgondolkoztató.

2020. júl. 22. 09:23
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok, én nem erre a vonzás törvénye szintű bullshitre gondoltam, amiről írsz... Egyszerűen az süt minden válaszodból, hogy te elkönyvelted a világot és egyúttal magadat is, és saját magadat győzöd meg arról, hogy ebből nincs kiút, mert mindenki hibás, csak te nem. Amíg ebből a körből nem vagy képes kitörni és felelősséget vállalni magadért addig tépheti itt mindenki a száját.
2020. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
90%
Egy másik kérdésnél még azt írtad 30-as vagy. Amúgy én 25 vagyok. És ha tényleg sajnálsz magadtól havi 5000 forintot hogy legalább egyszer elmenj valahova, akkor rajtad nem lehet segíteni, penészedj be otthon. Az meg hogy mindent a szüleiddel fizetetsz ennyi idősen(ez is egy másik kérdésnél volt) szánalmas. Nem szégyelled magad, hogy ilyen idősen rajtuk elősködsz?
2020. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

21# Érettségivel is tudsz úgy keresni, hogy eltartsd magad Budapesten úgy hogy egy szobát bérelsz és még tovább is tanulsz.


Nehéznek nehéz, de semmit sem adnak ingyen.


Szóval ezen a ponton tényleg nem értem ezt a "mert itt nincs előrelépési lehetőség" kifogást.


Lehet az ismerősi körödben nem látsz erre példát, vagy ha felhozod közöttük ezt kiröhögnek, mert ők sem hiszik el, de több ember ismerek aki ezt csinálja és önfentartók ... egyetem mellett, de lehetne OKJ is vagy akár egy GreenFoxhoz hasonló privát programozás oktatásos cucc ahol majd a tandíjat a későbbi fizetésedből levonják.


Vagy akárcsak annyi, hogy mindig amikor hazaért megfogod a német, vagy angol vagy kitudja milyen könyvet és leülsz 4 órára tanulni, minden nap.


Csak csinálj valamit.

2020. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

31 éves vagyok de gondolom te 35+ éves nőkre utaltál.

Nem szeretek kimozdulni mert rosszul érzem magam hogy kevés a pénzem és úgy érzem ha kimozdulok akkor még kevesebb lesz csak.

Nem élősködöm szüleimen, gondolom te kaptál tölük ingatlant, hát engem 0 ftról indítnak, csak azért nem fogok elköltözni hogy egy ingatlanos befektetőnek tömjem teli a zsebét, kifizesek neki egy x-ik ingatlant. És mégegyszer az albérlet nem függetlenség bármikor kidobhatnak, akkor már inkább maradok szülöknél mert anyagialag racionális döntés. Főleg ekkora keresettel és amúgy sincs senkim így egyedül még nagyobb ostobaság lenne kilépni. Nem érdekel hogy mások mit gondolnak számomra előnyös és racionális döntés, gondolom lehet neked is vannak ingatlanjaid amibe kell a bérlő vagy akik ezeket szokták írni hogy menj albérlet az függetlenség. Nagyon nem az.


22-es

Rendben akkor fogadjam el hogy az én felelőséggem hogy ez a helyzet?

2020. júl. 22. 09:32
 26/43 A kérdező kommentje:

24-es

Állami helyeken nincs előrelépés, évekre kapod előre meghatározott emelést, ami vicc. Nem vagyok Budapesti. Nem Budapesten élek. Borsod-Szabolcs vonalon...


És igen ismerősi körömben nincsenek jó példák, úgy általában véve középen helyezkedem el, vannak akik jobban keresnek de olyanok is akik rosszabul. Akik jobban keresnek azok csak annyit csinálnak hogy sokkal többet dolgoznak nagyon rossz körülmények között, értsd gyár, éjszakai nappali müszak összevissza nehéz fizikai munka, 10 évvel idősebbnek is néznek ki koruknál. Én azért ilyet nem szivesen csinálnék.

2020. júl. 22. 09:36
 27/43 anonim ***** válasza:
90%
Nem kaptam ingatlant. A párommal élek anyukámnál, mert sajnos beteg és nem tudja eltartani magát. Én 260000-at,párom 190000-et keress(épp most kezdett el keresni mást mert munka mellett befejezte a tanulást és most már többre is esélye van) , ebből tök jól elvagyunk, fent tartunk egy albérletet, segítünk anyukámnak, járunk nyaralni, tavaly pl.görögországban voltunk idén is terveztünk, de a vírus miatt elmaradt. Havonta járunk moziba, időnként rendelt kaját eszünk, eljárunk szórakozni és mielött azt hinnéd nincs félre tett pénzem, van tény hogy nem évi 1,7millió, de van nem is kevés, mert 16 éves korom óta dolgozom és mire ott fogunk tartani, hogy gyereket akarunk lesz kettőnknek annyi, hogy vegyünk egy pici lakást hitel nélkül. Semmi luxus, de azért szépen éldegélünk. A legtöbb ember még így se él mégse hisztizik annyit mint te.
2020. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az első lépés, hogy elfogadod, hogy felelős vagy a jelenlegi helyzetért. A második lépés pedig az, hogy felállsz ebből és elkezdesz megoldást keresni, és tudatosan lerázod magadról azt, hogy kibúvókat keress.


A környékről meg gyere el, mert a keleti megyékben tényleg kilátástalan a helyzet, és nem fog javulni soha.

2020. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
95%
10-15 éve ez még nem volt rossz pénz. Képezd magad, keress jobbat. Lehet siránkozni, de azzal nem jutsz előrébb.
2020. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

27-es

Tehát ti is úgymond mamahotelban vagytok, mert biztos vagyok benne hogy párod anyukája sem szedd lakbért tőletek, ha bérelnétek a pároddal -150 ezer lenne legalább a kiadás, lakbér+ rezsi. Tehát egyikőtök fizetése csak arra menne, jó értem én hogy kényszerhelyzet amiben vagytok, csak furcsának találom hogy én "élősködöm" otthon amíg ti is egyik szülötöknél laktok, ami mint irod érhető csak furcsa hogy engem meg ugyanazért elitélsz, nem betegek itt de kell a pénz spórolásom szempontjából.


29- kevés volt mindig, és az is marad. Mert a garantált bérminimum + x összeg az mindig kevés lesz.


28-as

Próbálok kitalálni valamit majd, legalább időm viszonylag sok van.

2020. júl. 22. 10:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!