Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van értelme élni ha az...

Miért van értelme élni ha az ember bőven átlag alatt keres(nettó 170 ezer ft alatt)?

Figyelt kérdés
Egyértelmü hogy a jövő nagyon sötét így, soha semmi sem lehet ennyiből.

2020. júl. 22. 07:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%
Kevés? A szüleim kezdő fizetése 10 ezer Ft alatt volt annak idején. :-D
2020. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt a részt nem sikerült elolvasni, hogy anyukám beteg és mi segítünk neki? Mi fizetjük az albérletet. Nem élünk mamahotelben, de neked annyira be vannak akadva a dolgok, hogy szerintem direkt mást olvasol mint ami oda van írva. Bár az elejét tényleg én írtam el mert azt írtam anyukámnál nem anyámmal, de azért szerintem érthető lenne. Nem Budapesten élünk nem ilyen drága a lakás, bár lehet ebben szerencsénk volt.
2020. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%

2007-ben 110.000 Ft volt a bruttóm főiskola mellett passzív félévben teljes állásban, egy kis túlórával nettóban is megkaptam, mert kedvezőbb volt az adózás, mint most, irodai munka, spórolni is tudtam belőle. 2015-ben lakást vettem, annyi önerővel, hogy idén őszre tehermentessé válik. Most majdnem a háromszorosát keresem nettóban, de én sokat tettem azért, hogy így legyen.

Nyugodtan siránkozz, vagy tegyél azért, hogy úgy élj, ahogy akarsz.

2020. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ennyibol nem lehet 21. Századi szinvonalon élni. De aki ertelmes iranyba kepzi magát, az meg is keres legalább 2x, de inkább 3-4x ennyit. Nekem a kezdofizum ennek a másfél szerese volt, igaz diploma es nyelvtudas kellett hozzá. Képezd magad, esti suli, 2-3 év, es kinn vagy a godorbol.
2020. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

31-es

Igen de lehet akkor a 10 ezer forintnak volt akkora értéke mint most a 150 ezernek mondjuk.


32-es

Én úgy értelmeztem hogy anyukád beteg és ezért az ő házában/lakásában ápoljátok de ezek szerint albérletről van szó. Gratulálok hogy így is megtudtok élni , de igaz neked van párod úgy könnyebb, egyedül nem tudnád megtenni.


33-as

Szerencséd volt, mostmár az ingatlanok nagyon túlárazottak, és jóval több évig kell dolgozni ugyanazért mint régen.

Mit tettél hogy jól keress?

2020. júl. 22. 10:31
 36/43 anonim ***** válasza:
79%

Nem szerencsém volt, hanem jól terveztem a megtakarításaimat.

Mit tettem, hogy jól keressek? Tanultam, amikor kellett vagy amikor akartam, váltottam munkát, és figyeltem arra, hogy legalább egy kicsit jobb legyen a fizetés, mint az előző helyen, nem siránkoztam, hogy jaj de szar, ha épp gyengébb időszak volt, akkor kerestem valami képzési lehetőséget.

2020. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Gratulálok.

Nekem sokszor életkedvem is alig mert kevés a pénz.

2020. júl. 22. 10:45
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a pénzzel bánni lehet érzék (én 12 éves korom óta önállóan tervezem a pénzügyeimet, valahogy ráéreztem már akkor, volt célom, mire gyűjtök és félretettem, felírtam egy füzetbe, tesóm meg mindig elszórta, amit kapott), de meg is lehet tanulni. Nekem üzletkötők mindig mondták, hogy ritkán találkoznak hozzám hasonló ügyféllel, mint én. Nekem ez természetes dolog, nem dicsekvésből írom, sose gondoltam valami rendkívülinek, zsigerből jön. De ha neked ehhez nincs érzéked, akkor tanulj másoktól, építsd be a te életedbe, amit alkalmazni tudsz.

És tényleg próbálj jobb munkát keresni, ha neked ez nem megfelelő, meg keress valamit, amit szívesen tanulnál és képezd magad.

Ez például egész jó oldal elindulni: [link]

2020. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

öhhmm

Én vezetem minden kiadásomat és bevételemet évek óta, és kb szó szerint 10 ezer alatt van a havonta fölösleges összeg, amit elköltök, tehát már nem tudok spórolósabb lenni (tehát évente 120 ezer amit megtudnék spórolni ami nem létfentartáshoz szükséges)

Ennek már értelmét nem látom.


Tehát növelnem kell a bevételemet, egyértelmü.

2020. júl. 22. 10:56
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jobban fizető munkahely kell vagy jobban fizető munkakör, és ha kell, tanulj hozzá. Siránkozással nem leszel előrébb, cselekvéssel igen.
2020. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!