Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek sértő az ilyesmi...

Szerintetek sértő az ilyesmi egy kolléganőtől?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, aki időről időre bántó megjegyzést tesz a külsőmre. 30-as, filigrán nő vagyok, ő negyvenes, teltebb alkat.

Két ilyen eset volt mostanában, de egyiket sem tettem szóvá, mert nem akartam feszültséget kelteni, de azért magamban eléggé bánt a dolog.

Egy alkalommal azt mondta a kollégák előtt nevetve, hogy: olyan sovány, hogy átüt rajta a szrszag. Legutóbb pedig ezt: annyira kis vékony, hogy hálni jár belé a lélek. Mindezt nevetve, mintha valami poént mondana. Nem nevetett senki, hanem hallgattunk, nekem nagyon kellemetlen volt, főleg az első megjegyzése. Egyáltalán az, hogy valaki nő létére így beszél, nekem elfogadhatatlan.

Egyébként nem vagyunk se jó, se rossz viszonyban, normálisan elbeszélgetünk mindennapi dolgokról, de néha, ha valami külsőség kerül szóba, és mondjuk hozzászólok a témához, akkor egyből mond valami hasonlót.

Az is bánt, hogy régebben megvádolt, hogy mosogatószert loptam a munkahelyről, és hallottam is, ahogy erről mond néhány, rám utaló félmondatot a kollégáknak. De a többiek megvédtek, azt mondták, hogy kizárt, hogy rászorulnék egy 300 Ft-os akármi ellopására. Egyébként tisztáztam magam a dologban utólag, de a fentiekkel együtt nagyon dühít, hogy valaki ilyen szinten, nem is tudom...lekezel.

Szerintetek ez olyasmi, ami ha újra megtörténik, akkor érdemes szóvá tenni, hogy velem szemben ezt a stílust többet ne engedje meg magának, vagy engedjem el a fülem mellett?

Köszi a válaszokat.

38N


2020. júl. 24. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a nő egy féreg. Ki nem állhatom az ilyen mocskokat.
2020. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne tégy semmit.

Az abszolút mindent elmond a kollégák álláspontjáról, hogy amikor megvádolt, akkor megvédtek, és amikor gúnyolódott rajtad, nem nevettek vele.

Hidd el, az erkölcsi győzelem állandóan a tiéd. Maradj ugyanilyen, mert ha belemész egy adok-kapokba, akkor vele egy szinten fognak kezelni.

Azon próbálj változtatni, hogy lelkileg ne viseljen meg (annyira). Gondolj arra, hogy minden ilyen mondattal magát minősíti nem téged - és a kollégáid pontosan ugyanígy gondolják.

2020. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Én csak azt nem értem, hogy miért nem állsz ki magadért.

Ha bánt valami akkor OTT ABBAN A PILLANATBAN tegyél ELLENE!

"Olyan sovány, hogy átüt rajta a szarszag"

- "Mi van nyuszika, kijött a kultúra? Inkább tömjél magadba még egy kis kenyeret addig is kussolsz"

Nem igazán értem, hogy az emberek miért nem állnak ki magukért. Miért engedik magukat megalázni és kigúnyolni.

2020. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem érthetetlen a viselkedése. Négyszemközt annyira normálisan elbeszélgetünk, semmi rosszat nem mond, nem érzek rajta rosszindulatot, aztán, ha többen vagyunk és adódik olyan szitu, kapok egy ilyen megjegyzést. Nem tudom hova tenni a dolgot. Nem szeretnék konfliktust a munkahelyen, de azért ez kicsit már sok nekem. Én nem méltatok senkit a külseje miatt, nem értem, mi szükség erre a stílusra. Lehet, hogy nem direkt akar bántani, lehet, hogy náluk otthon ez poén lenne.
2020. júl. 24. 08:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha ilyeneket mond, én négyszemközt se nagyon lennék vele beszédes.
2020. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb kérdezz rá ott azonnal hogy Zavar téged a külsőm vagy miért jegyzed mindig meg ezt hogy sovány vagyok? ennyi!
2020. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az ilyen megjegyzések csak azt mutatják, hogy eszi szegénykémet az irigység.
2020. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Irigy. Én a vékonyságra utaló célzásokat dicséretnek veszem 😊

A sz..rosnál mondjuk szóltam volna, mert az elég durva.

Pl. Jessus, hogy beszélhet egy nő ennyire közönségesen?!

Jó hangosan, hogy mindenki hallja.

2020. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Olyan stílusban nem szeretnék visszaszólni, ahogy ő beszél velem, de arra gondoltam, hogy a következő alkalommal annyit mondanék, hogy legyen itt vége ezeknek a megjegyzéseknek, én sem kritizállak téged, elvárom ugyanezt. Nem szeretnék az ő szintjére lesüllyedni, nem szoktam így beszélni. De örökké céltábla sem akarok lenni. Azóta már kerülöm őt, nem kezdeményezek vele beszélgetést, és nem kommentálom, ha mond valamit.
2020. júl. 24. 09:37
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha reagálni akarsz, kezeld bóknak a megjegyzéseit, de akár el is engedheted ezeket, egyik füleden be, másikon ki. Irigy, ennyi. Nem kell beleállni a provokálásba. Ha belemész, azzal még jobban fogja csinálni, ördögi kör.
2020. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!