Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben? (Főnök)

Mit tennétek a helyemben? (Főnök)

Figyelt kérdés

A helyzet röviden az, hogy van egy munkahelyem már közel 3 éve, kicsi cég (kb 45-en vagyunk összesen.) Az elején jól indult a viszony a főnökömmel, ő maga hívott a céghez. Kb 1 évvel azután, hogy beléptem a cégbe, jött egy kolléganő, aki nagyon szereti kavarni a dolgokat, mindenbe belepofázni stb. szerintem mindenki találkozott már ilyen emberrel. És persze nyalizott a főnöknek, úgy rendezte a dolgait, hogy neki kevesebb/egyszerűbb munka jusson természetesen több pénzért, átvágta jó pár kollégáját is mellesleg, de nem ez lényeg.

Azt tudni kell rólam, hogy én végtelenül toleráns, elfogadó ember vagyok, akit nyugodtan lehet földbe döngölni, akkor sem fogok szólni egy rossz szót sem... De ez a nő tönkretette a baráti viszonyom a főnökömmel azzal, hogy belekevert olyan dolgokba, amikhez nem volt közöm. A főnök meg kicsit elvakult, és neki hitt, nem nekem. A korábban beígért előléptetést sem kaptam meg, hiába próbáltam bizonyítani neki.

A többi kollégával (90%-ukkal minimum) ténylegesen nagyon jó, baráti viszonyt ápolunk. Én szívesen elmennék a cégtől, de elég nagy kiesés lenne a pozícióm a többi kollégának, és nem szeretném cserben hagyni sem őket. + Jelenleg nincs más hely, ahova szívesen mennék. (Amikor volt emiatt egy kisebb vitám a főnökkel, akkor nagyon sokan mellém álltak, és mondták, ha elintézi a nő + a főnök, hogy engem kirúgjanak, akkor jó páran otthagyják a céget.) És ezt én egyáltalán nem akarom.


Nem szoktam kérdést kiírni az oldalra szinte soha, kiváló munkaerő vagyok nagyon sokak szerint, de sajnos az ilyen döntésekben sosem voltam igazán jó, így a segítségeteket kérem, hogy Ti mit tennétek a helyemben.

(Ha valami nem volt tiszta, akkor megpróbálom újra leírni, csak még kavarognak a gondolatok a fejemben, elnézést ezért..)



2020. júl. 9. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Lépj. Hogy ki veszít nagyobbat, azt megtanulja a főnök, csak most a saját bőrén.
2020. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék innen.
2020. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

1+És nem hagysz senkit cserben.


Egy főnöknek reálisan, nem befolyásolhatóan kell tudni élni, dönteni, és kiállni az embereiért. Az az ember aki olyan mint a fűszál, és afelé hajlik tények mellett amerre susognak, az sosem lesz ember, és sosem lesz jó reális döntéshozó és sosem fogja tudni az embereit képviselni és elismerni.


Egy normális főnök a nőcit, nem emelte volna fel. Ha valóban igazat írsz.

A cselekedetei a fazonnak árulkodnak.

2020. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
3+A nőt én kivágtam volna.
2020. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

4+ *jött egy kolléganő, aki nagyon szereti kavarni a dolgokat, mindenbe belepofázni stb. szerintem mindenki találkozott már ilyen emberrel. És persze nyalizott a főnöknek, úgy rendezte a dolgait, hogy neki kevesebb/egyszerűbb munka jusson természetesen több pénzért, átvágta jó pár kollégáját is mellesleg,


Egy normális főnök nem tűri meg maga mellett az ilyen embert, sem a közösségében, sem munkában.

2020. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 nyilvánvaló, hogy több van köztük, mint barátság, emiatt nem látja reálisan ezeket a dolgokat, (pl. hogy engem bánt lelkileg a döntéseivel)
2020. júl. 9. 20:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 Lényegtelen, hogy mi van köztük,ha egy egész háremet beújított volna a fazon, az sem lenne a lényeg.Téged, aki húzott bedobott. Ennyi. Szót nem érdemel. Gondolom az egyik vagy akiből él a fazon. Hát majd kollegina megtanul melózni, aztán ha nem sikerül főnök beül, és húzza az igát. Biztos, hogy nem maradnék a helyedben.
2020. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak akkor félek, elveszítenék sok jóbarátot, egyre kevésbé találkoznék velük stb, gondolom ismerős ez is pár embernek
2020. júl. 9. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
8 Ha valóban jó barátok nem veszíted el őket. Legalább kiderül, ki jó barát, ki csak annak látszott.
2020. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját magad nézd.Ha amúgy szereted a munkát,jó a kollektíva tarts ki egy ideig még nem találsz jobbat közben keresgélj, nézelődj és amint van megfelelő angolosan távozz.
2020. júl. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!