Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen típusú munkabeosztás...

Milyen típusú munkabeosztás amely leginkább káros az egészségre hosszútávon?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 15:03
A kérdező szavazást indított:
Állandó éjszakai müszak
Változó müszak(délelőtt,délután,éjszaka)
Müszaktől függetlenül a nehéz fizikai munka(kőműves stb)
Kora reggeli munka (reggel 6 előtt kellni rendszeresen)
Egyéb kifejtem
37 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Az irodait nem írtam bele mert azt veszem észre hogy többségük 10-20 évnél fiatalabban néznek ki idősebb korukban is
2020. júl. 27. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

- állandó éjszakázás

- állandó hajnali kelés

- állandó 3 műszak

- porral-mérgező gázokkal-mérgező gőzökkel járó munkák

- kőműves vagy segédmunkás

- kubikos

- anyagmozgató

- közmunka végzése a szmogban

2020. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, melyik a legkárosabb, de a saját tapasztalatomat szívesen leírom. Most 23 éves vagyok, 3 évet dolgoztam a reptéren. Ott ugye a hely jellege miatt egy csomó üzlet éjszaka is nyitva van, ezek egyikében dolgoztam én is. A beosztás kb úgy nézett ki, hogy 2 nap 4:30-tól 1-ig (hajnali kettes kelés), utána 2 nap déltől 9-ig és aztán 2 nap szabad. Egy hónapban 2-3 alkalommal volt teljes éjszakás műszakunk. Ami előnye volt, hogy sokszor munkanapon voltam szabad, szóval ha valamit el kellett intézni, nem kellett külön szabadságot kivenni rá. Ugyanakkor az összevissza keléstől viszont néha már azt se tudtam, milyen nap van, ébredéskor pl hogy ez a munka utáni vagy éjszakai alvásom. Vagy télen, sötétben, hogy reggel vagy este 8 van, amikor ránéztem a faliórára. 22 éves koromra a hajamon egész sok ősz hajszál jelent meg, nem biztos, hogy emiatt, de azért nem lepődnék meg, ha igen. Az immunrendszerem érezhetően legyengült, muszáj voltam extra vitamint szedni. Tavaly decemberben jöttem el onnan, és nagy megkönnyebbülés a szervezetemnek, azóta sokkal energikusabbnak érzem magam. Maga a munka nem volt megerőltető, de mégis úgy éreztem, hogy minden energiát kiszív belőlem. Sajnálom egyébként, mert ha ezt nem nézzük nagyon jó munkahely volt, különösen a reptér atmoszférája miatt.
2021. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!