Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénztárosként másnak is...

Pénztárosként másnak is szokott hiány lenni a kasszában?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja dolgozok egy boltban pénztárosként és volt hogy 10ezer ft hiányom volt. Akkor nagyon megijedtem ki kellett fizetnem persze de nagyon depis lettem miatta azóta meg ingadozó hol nincs hiány hol pár száz ft és nem tudom mit rontok el vagy hol mert nagyon odafigyelek és ez nagyon zavar... Az érdekelné hogy más is így van ezzel? És hogy teszi túl magát rajta?

2020. aug. 11. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyitókassza biztosan rendben van?
2020. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Matek fejben mennyire megy? Apróraváltás?


Ha mindig hiányod van, akkor össze kell kapnod magad, ugyanis az hosszútávon nem fest rólad jó képet. Magyarán azt jelenti, hogy egy olyan ember intézi a pénzügyeket aki vagy számolni, vagy odafigyelni nem tud.

2020. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2es A legtöbb helyen már nem kell matekozni,a gépbe beírja a kapott összeget és kiírja mennyit kell visszaadni. Figyelj oda jobban mennyit irsz be és mikor adod vissza a pénz szamolod le a vevő elé a pultra vagy a kezébe (sokan oda kérik) akkor is számold ujra és pillantás a kijelzőre hogy annyi e tuti
2020. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult már velem is régebben, mikor ilyen helyen dolgoztam. Mondják itt, hogy könnyű, mert a gép számol. Jó persze, de mikor a sokadik órádat húzod le és fáradt vagy simán megeshet, hogy rosszul adsz vissza. Ha pénzzel dolgozik valaki ez sajnos benne van a pakliban. Engedd el, mással is megesett már. Ne érezd magad rosszul, nem robot vagy te sem, hanem ember.
2020. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

3, nincs igazad. Mikor pénzzel dolgoztam, az első dolog amit első napon a fejembe vertek, hogy ne bízzak a gépben. Nagy pénznél nyilván nem kell fejből rávágnod, hogy tizenhatezerháromszázhuszonegy forintot adok vissza, de arányaiban igenis kell fejben számolni, hogy ha háromezerpárszáz ft-ot fizet, és tízezrest ad, akkor 6500 felett adok vissza. Ennek menni kell fejből és azonnal a pénzre ránézve.

Apróban már persze, lehet a gépre támaszkodni, de ha a fejben számolás nem megy, akkor elég egy kis figyelemelterelődés, melléütés, és kész a hiány.

2020. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5 Nekem épp ezt verték a fejembe 2 multinál is (Nemtudom lehet e kiírni a neveket )hogy ne maceráljak a fejben számolással hanem gyorsan pattogósan és a gépet figyeljem.

Aki fejszamolasban jo annak bejöhet Ez a módszer nekem nem jött be.

Ritkán volt hiányom ,és nagy összegű soha!!

2020. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

azért tízezer hiány kicsit sok...

nem konkrétan kasszában dolgozom, de betétdíj visszaadással, van hogy hiányzik egy-két százas, mert összefogom, összekeverem az embereket ha mindenki egyszerre tülekszik oda a pulthoz, de azért több mint egy napi keresetet valahova eltüntetni... durva.

2020. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Fölöslegesen pontoztok le. Aki állandóan hiányt csinál az egyszerűen nem való kasszásnak.
2020. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy állandóan szar a nyitókassza. A kérdező még nem válaszolt erre.
2020. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen a nyitókassza nem szoktuk reggel számolni mert ha előző nap én zárom akkor tudom mennyi van benne de mikor más zárt előttem akkor benne van a pakliban hogy nem jó... mostmár át fogom számolni.. A 10 ezer valószínűleg úgy jött ki hogy 10 helyett 20 -ból adtam vissza. Nagy pénznél géppel számolok és csak akkor ha nagyon cifra a vége pl 16385ft és nagy a sor és nincs időm gondolkodni rajta hogy menjen le gyorsan... meg ugye vannak olyan vásárlók akik próbálnak mindenfélével bezavarni mondjuk ezt nagyjából már tudom kezelni. Ma nem volt hiányom szerencsére nem mindig van de egyáltalán ne legyen azt szeretném. Van hogy a gép számolna rosszul??
2020. aug. 11. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!