Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Képzetlen munkaerő irányításás...

Képzetlen munkaerő irányításásához miket javasolnátok?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeserítő a helyzet. Én egy amolyan „kisfőnök” leszek a csapatban, csoportvezető. Szarból nem lehet várat építeni, de most ki kell hoznom ezekből az emberekből a maximumot.


Szóval fizikai munkáról van szó, egyszerű betanulásos. De már az első teszten kibuktak páran, pedig csak egy 30 perces előadásból kellett visszaadni 10 kérdésre a választ. Szóval tényleg a tipikus 8 általánost is csak a tanárok sajnálatából teljesítő emberekről van szó.


Egyetemen volt egy vezetési ismeretek óránk, ahol tanultunk a beosztottakkal való kommunikációról... őhmm... de ahogy ők beszélnek... magyarul, mert a szavakat kiértem, mondatokat fogalmaznak meg, de összefüggéstelen és értelmetlen amit beszélnek. Ez nagyon durva. És nem betegek, egyszerűen csak orkok :( Hogyan tudom így megértetni velük, amit mondok, amit szeretnék?


Szóval bármilyen tananyag, youtube gyakorlat, cikk, írás, vagy akár saját tapasztalat, javaslat jöhet. Szeretném elérni, hogy jó munkát végezzünk.


Nagy kihívás ez.


2020. aug. 11. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Ostor és kockacukor. De ez utóbbi elhagyható.
2020. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mutasd meg nekik-és személyenként foglalkozz velük, írányítsd őket. Ne úgy ahogy az egyes. Emberségesen, türelemmel-milliószor többet fogsz elérni velük, mint egyébként. Ha elismernek jó dolgod lesz, ha te emeled őket, ők emelnek téged-mint akkor ha ostort alkalmazol, ás útálattal fogják az időt végig dolgozni, csak éppen annyit amennyit muszáj a fizujukért, és csak addig mig jobbat nem találnak a jelenlegi helynél.
2020. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Minden munka betanulásos csak egyik több részből áll, másik kevesebből...

Itt az a kérdés, hogy te tudod egyáltalán, mit kell csinálni s hogyan-mivel-milyen eszközökkel vagy csak elpofázni tudod messziről jött emberként, hogy legyen jó..., ha nem tudod, akkor te se vagy több véleményednél róluk...elbuksz.

Ennyire lenézően hozzájuk állva rühellni fognak első pillantásra, mint én soraid olvasván...


Sz@rból lehet várat építeni, ha az az utasítás...talán mutasd meg nekik...ennyire egyszerű.

2020. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Megmutatod nekik ,mit kell csinálni.Amennyiben tényleg egyszerű munka,akkor ha látják hogyan dolgozol abból majd megtanulják.
2020. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
2+ Egy hűséges, húzós embernél nincs jobb. Tized annyi dolgod lesz később, mint amennyi energiát beletettél, és nem kell attól tartanod, hogy hátba szúr-főleg ha megbecsülöd és elismered mind munkailag, mind emberileg és egyenes vagy vele.
2020. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Megint én.


Ne keseredj el. Észreveszik és nem kimelnek. Figyelj a tartasodra.

Kihúzott hát, és mindig tudj válaszolni a szekalasra.


Nezz a szemükbe.


Sajnos ezeknél az ilyen típusú embereknél nem.sokra mész az egyetemen tanultakkal.

Sőt neked nehezebb dolgod lesz, mintha közülük kerültek volna ki.


Nem tudom milyen munka, de csináld úgy, hogy minden fazisra, egy embert tanitasz.

Ha megy akkor lehet váltogatni, fokozatosan.


Tényleg tekintsd kihívásnak.

Legyél jókedvű, ne sztesszelj.

Majd látod mivel lehet őket inspirálni.


Milyen munkáról van szó?


Tudom írtam, de ne halk kis nyuszifül legyél mert megesznek, kicsinalnak.

2020. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Sok sok türelmet.(esetleg nyugtatót :D )
2020. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Állj be közéjük dolgozni. Nem helyettük, velük és azt is inkább csak addig, amíg készség szinten nem tudnak együttműködni. Próbálj meg minden munkafázisnál jelen lenni. Ha látják, hogy nem büdös a munka neked sem, akkor mindenhez másképp fognak állni, mint akkor, ha csak azt látják, hogy a távkapcsolót nyomkodod. A végcél az lenne, hogy hatékonyak legyetek, tehát amikor alakulóban vannak a dolgok, el ne feledkezz arról, hogy forgasd az embereidet a munkafázisok végeztetésekor. Ha mindenki érti és tudja az összes fázist, akkor könnyebben meg tudod oldani a szabadságolásokat, könnyebben át tudod hidalni a betegségek által okozott nehézségeket. Az alul iskolázott emberek szenzitívek arra, hogy milyen szinten figyelnek az érdekeikre. Magától értetődő, hogy az összes felmerülő igényt nem fogod tudni kielégíteni, de könnyebben fogod a legjobbat kihozni belőlük, ha időközönként szentelsz a személyes problémáik meghallgatására is egy kicsi időt. Gyakran a kicsi is sok ezeknek az embereknek. Karácsony, Újév lekezelése sokat nyomhat a latban. Ha nem robotként kezeled ezeket az embereket, meghálálja magát hosszútávon a gesztusok láncolata.
2020. aug. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kihívás előtt állsz. Több mint 20 éve foglalkozok hasonló emberekkel egy gyárban. Azt tudom javasolni, hogy ne tekints rájuk homogén masszaként, mert nem azok. Lesznek közöttük jobb képességük és gyengébbek. Jobb és rosszabb indulatuak. Egy piramist kell építeni a képességek és a munkához való hozzáállás alapján.
2020. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!