Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a főnököm...

Miért van az, hogy a főnököm nagyon bizalmaskodó hangnemet enged meg magának, de amikor lazábbra akarom venni a stílust, hátrál, hogy "mégiscsak a főnököd vagyok"?

Figyelt kérdés
Még csak próbaidőn vagyok, de már olyanokat mesél nekem, hogy a két felsővezetője hogyan gabalyodtak össze a céges bulin, meg hogy ki milyen részeg volt. A lányáról is beszélt, hogy mennyit keres az új munkahelyén és hány millióért vett kocsit. Beszéltem neki arról, hogy Hollandiában nyaraltam a bátyámnál, ő megkérdezte, hogy betptem-e. Én is próbáltam barátságosabb hangmenet megütni vele, megkérdeztem, hogy itthon vagy külföldön tartják a vezetői céges bulikat, és hogy hogy néz ki a hely, modern vagy inkább mediterrán, akkor viszakozott, hogy ez nem igazán rám tartozik (Tehát az a logika, hogy én nem kérdezhetem meg, hogy mi volt a menü a céges bulin, de ő igen, hogy ki mennyire rúgott be és kivel kötött ki ágyba?). Az oktatókról is próbáltam mesélni neki, de finoman jelezte, hogy ez nem érdekli.
2020. aug. 18. 09:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesztel a majma.
2020. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Milyen teszt? Reakcióképesség vagy pletykaforrás? Esetleg valami priusz?
2020. aug. 18. 18:39
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magánügyeit tárja eléd - hüppögj valamit és semlegeseket válaszolj (Pl.: hát, van ez így...), aztán hallgass el.

Ha a cég dolgait beszélni, válaszold azt, hogy még nem ismered a dolgot, nem tudsz róla véleményt mondani, hiszen még próbaidőben vagy, még nem ismered a cég folyását, vagy részletesen az ügyeit.

Ha a magánéletedről kérdez, semmiképp se válaszold azt, hogy semmi köze hozzá (de gondolhatod), ám nyugodtan mondhatod azt, hogy erről nem akarsz beszélni. Vannak kérdések, amikre lehet úgy válaszolni, hogy nem tudod, nem értesültél róla.

Ne feledd, hogy próbaidőben vagy.

2020. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Tesztel. Ezekből a "semmit mondó" trécselésekből össze lehet rakni dolgokat, - például rövid időn belül választ kaphat arra a főnököd, hogy mennyi idő múlva, kitől, ill. milyen fokú torzulással hallja vissza azt az információt, amiről tudja, hogy csak neked hintett el. A tesztnek az is része, hogy menet közben figyeli, kiket, milyen gyakran, milyen érzékeny információk felhasználásával beszélsz ki. Ebből arra kap választ, hogy szerinted ki, milyen, és milyen szinten utálod vagy rajongsz érte. - Kivel tud össze rakni dolgozni, ha a munka menete ezt kívánná meg. De ha nem ezek a mozgatórúgói a cselekedeteinek, akkor viszont egy üres fejű, pillanatnyi érdekek által vezérelt, "semmilyen" emberrel van dolgod.

El kell döntened menet közben, hogy mennyire szereted az éppen betöltött munkakört és érdemes ennek függvényében kezelni a rád bízott információkat.

2020. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!