Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún gáz megkérdezni,...

Állásinterjún gáz megkérdezni, hogy mennyire befogadó a csapat az új emberekkel?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének azok akkor is bekamuznák, hogy befogadóak?
2020. aug. 19. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fog olyat mondani az interjúztató, hogy az elődödet is ki utaltak. Ha tele van a munkahely sz*rkavarokkal akkori s fiatalos összetartó csapatot fog emlegetni ahova pillanatok alatt beilleszkedsz.
2020. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz megkérdezni, sosem fogják megmondani a valóságot. Az egyetlen módón tudod meg, amikor meglátod őket. Akkor azonnal tudni fogod a valóságot, szemben a beszédjükkel. Már az első nap.
2020. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gáznak nem gáz, de mindenképp pozitívat fog mondani a munkáltató, akkor is ha nem igaz vagy semmi rálátása nincs és azt sem tudja, hogy kik dolgoznak ott jelenleg. :D
2020. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem gáz, én is rá szoktam kérdezni, tök normálisan viszonyulnak hozzá, viszont egyrészt úgysem mondják meg, ha nem befogadó a csapat, másrészt meg aki interjúztat, az valószínűleg nem lát bele annyira, hogy mi a helyzet azok között, akikkel majd a munkaidődet fogod tölteni.
2020. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezért nem is kérdeztem rá erre az interjún, gondoltam magamban, ezt úgyis ki kell tapasztalni. Erre magától mondta az interjúztató (amúgy ő az osztályvezető hölgy volt), hogy egyébként pedig teljesen befogadó, jó fej csapat, családias a légkör, stb...stb...

Nem részletezem, fél évig bírtam a szarkavarást, személyeskedést, utálkozást, aztán felmondtam. Amikor mondtam az osztályvezetőnőnek az okát, akkor szó szerint ezt mondta: "Biztos voltam benne, hogy EZEKET te sem fogod sokáig bírni".

No comment.

Csak akkor nem tudom, hogy (főleg úgy, hogy én nem is érintettem a témát) miért dicsérte "a csapatot" az interjún....

2020. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ milyen munkakörbe jelentkezel. Ha fehérgalléros munkáról van szó, akkor ne direktbe kérdezd meg, hogy "mennyire befogadóak", mert vagy hazudnak, vagy nagyot hazudnak majd.


Kerülj egyet! Vannak közös programok? Ebédszünet közösen telik? Van lehetőség lazulni a többiekkel, akár munkaidőn kívül? Csapatépítők előfordulnak?


Nyilván ezeket sem lehet minden munkáltató esetében megkérdezni, de ahol feltételezhető, vagy tudvalevő, hogy van kultúrája az ilyeneknek, akkor hasonló csalafinta kérdésekkel könnyebb rájönni, hogy milyen szinten épült be a mindennapjaikba a csapatot összetartó szokásrendszer. Ha nincs ilyen, az is kiérezhető a válasz minőségéből.


Kék galléros esetében meg szerintem felesleges ezzel foglalkozni, mert spanokat szerezni majd munkaidő utáni (előtti?) sörözésnél lehet, vagy munka közben amikor együtt röhögtök, hogy most is sikerült úgy produktívnak lennetek, hogy nem szakadtatok bele (NO OFFENSE!). Esetleg közösségi médián nyomni a vakert alkalomadtán, meg ilyesmi.

2020. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez totál fifti-fifti: lehet egy introt kiutálnak egyből, de egy extro meg lesz az Isten... Vagy fordítva.
2020. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Akár még jól is elsülhet egy ilyen kérdés. Egyszerű és gyakorlatias. Azt mutatja, hogy már a céggel gondolkodsz és komoly a szándékod. (Nem csak azért jöttél, mert éppen ide hívtak be.)


Másik oldalról lehet úgy is értelmezni, hogy még fel sem vettek de már előre félsz a kiközösítéstől.


Szerintem a helyzeten és a tálaláson múlik, hogy mit vonnak le belőle. Ha szorongós típus vagy és ez látszik rajtad, akkor esélyes, hogy nem a pozitív oldala látszik meg a kérdésnek.

2020. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges megkérdezni, mert úgyse kapsz valódi választ rá.
2020. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kellene ennyire direktben kérdezni, mert valószínűleg az interjúztatóban felmerül, hogy ez a korábbi helyeiden probléma volt veled.


Kérd inkább, hogy meséljen a csapatról picit meg hogy milyenek a mindennapok, milyen az általános hangulat. De amúgy érdemes lehet megkérdezni, de finomítva, ahogy te is a finomított választ fogod kapni... :)

2020. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!