Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyelvtudás nélkül tényleg nem...

Nyelvtudás nélkül tényleg nem lehet munkát vállalni külföldön?

Figyelt kérdés
Egy csomó embert ismerek aki ki ment nyelvtudas nélkül,mosogatni,vag szeletelni konyhán, en most egy ugrodeszkat keresek de valahogy nem jön össze, komissiozost talaltam de rengeteg a kiadás, van egy pakolos abba megszakadsz, mivel lehet ne elkezdeni szerintetek? Ti akik nyelvtudas nélkül mentetek hol keresgeltetek? Merre induljak?

2020. aug. 19. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha van kint ismerős aki fogja a kezed akkor persze lehetséges de ha nincs akkor hogy beszéled le a melót? Hogyan intézed a papírokat? Egy sima gyári pakolgatós melóhoz nem kell sok nyelvtudás mi is ukránokkal dolgoztatunk. De addig el kell jutni.
2020. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ismerősöm nővérnek ment ki. A munkaerőkölcsönző cég fizette a nyelviskolát, és utána el is helyezte dolgozni.

Persze volt magyar eü. végzettsége, és most kevesebbet keres mint a helyi nővérek. Illeve ugyanannyit keres, csak a közvetítő ebből levesz valamennyit.

2020. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Még Magyarországon sem! Vagy díjbirkózókat keresnek, - akik 7/24 képesek a hónaljuk alatti cementes zsákokkal rohangálni, - vagy 20 éves 10000 mestereket, akiknek 30 éves szakmai tapasztalatuk van az összes szakmájukban és nyolc nyelven makognak felsőfokon. Kicsit komolyabbra fordítva a szót: sajnos itt is bevett szokás, hogy követelik az idegen nyelvismeretet még olyan munkakörökben is, ahol senki nem szól idegen nyelven egész álló nap senkihez, - csak magyarul kommunikálnak. Ez a munkáltatók dilije! Külföldön annyiból érthető ez a követelmény, hogy valamilyen módon meg kell értetnie magát az embernek a környezetével, - nem fog senki a magyar munkavállalók kedvéért megtanulni magyarul... Az viszont örökös rejtély marad, hogy egy magyar munkahelyen egymással magyarul kommunikáló munkaközösséget miért kell ezzel szívatni.
2020. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De lehet, csak nem éri meg.

Első probléma a szállás. Ha nincs ismerősöd aki hivatalosan bejelent max. közvetítőn keresztül tudsz kijönni ahol munkásszállót kapsz és még több száz eurót levonnak tőled, és emellett még a munka is sok helyen hajtós, messze nem olyan laza mint ahogy sokan azt otthon elképzelik és itt kint éri őket a meglepetés és sokan egy hét után már menekülnek.

A másik probléma a nyelv, csak egy példát mondok, az elmúlt években több millió szír jött az országba akikkel lenyomattak egy komoly nyelvtanfolyamot, így még a legutolsó lenézett "migráns" is legalább középszinten beszél, így mondanom se kell mennyire fognak téged értékelni nyelv nélkül.


Én otthon leraktam egy alapfokú tanfolyamot úgy jöttem ki és még az is túrót sem ér, ha nem segített volna családtag itt nekem esélyem se lett volna boldogulni, így is szerencsém lett, hogy kifogtam olyan gyári melót ahol nagy duzzogva elfogadtak nyelv nélkül.


Azt mondom semmiképpen sem éri meg középfokú nyelvtudás nélkül kijönni, a német nagyon lenéző ilyen szempontból. Az angol itt megint nem játszik.

2020. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
megmondod egy "jóhavernak" hogy ki akarsz menni, kerítsen neked szállást, papírt és munkát, és utána imádkozol tetszőlegesen választott égiekhez, hogy ne húzzon le túlságosan, ne írasson alá veled dolgokat, amiket sose írnál alá különben, mert te egy kumma szót nem fogsz érteni, rajtad nem segít se a szomszéd, se a segítőszolgálat, se a senki, mert annyira nem vagy képes, hogy egy csókolomot kinyögj a boltban. de ha neked az kell, hogy valaki mint kiskorút rángasson, eldöntse helyetted, hol élsz, mikor mit csinálsz, mit dolgozol, akkor oké. csak ne gyere utána ide sírni pls.
2020. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,csak beszopod
2020. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meguszod azt, hogy ne rabszolgakent vegezd szo szerint, vagy szepen atvagjanak, akkor is problemas. Es mikor beteg leszel? Baleset, incidens, necces szituacio?

Amugy azt, hogy emberszamba vegyenek igy, azt el is felejtheted, bar ez a barbar zsigeri gyulolet csak Keleten van. De a migrancs, meg akiket annak hisznek a magyarok, az is vagy anyanyelvekent vagy csak jol beszeli a nyelvet.

Mas. Meg egy repuloteren, de vonaton is, pl bemondjak, hogy masik kapu, masik vagany, kesik, torlik, es te nem erted. Igy kiszolgaltatnad magad?

2020. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

az ilyeneket általában kocsival viszik magyarországról, aki "segíti" őket, nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy valahol elveszti a beígért embereket, meg különben is, egyedül utazni kicsit önállóságra hajazna...

amúgy ha balesete lesz, vagy beteg vagy ilyesmi, majd megint perkál jóhavernek, hogy az intézzen neki dolgokat. ha érdekel hogy megy ez, lépj be pár külföldi magyaros csoportba, ott mindig vanak ilyen "azonnal indulunk, és holnap már meggazdagszol" álláshirdetések, meg "ennyi és ennyi pénzt fizetsz nekem, és én csinálok neked lakcímkártyt vagy biztosítást"

2020. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőm ment így ki rokonok után egy gyárba dolgozni. Mostmár valamennyire beszéli a nyelvet de évekig lakott egy munkásszállón másokkal, akik kizabálták a kajáját a hűtőből, stb. és nem épp a legjobb munkája van. Ő is azért ment el, mert a régiójában nem volt munkalehetőség. Ha tényleg nincs opció, akkor be lehet próbálni csak ugye ahogy írták mások is ki van szolgáltatva az ember rokonok nélkül és tényleg a legalja munkára veszik fel az embert így. Én nem ajánlom, de van akinek ez is egy megoldás és van akit meg így vernek át.
2020. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerosokkel mesz ki akkor lehet nyelvtudas nelkul is doglozni. Ismerek valakit Magyarorszagon aki szigetelni ment ki Skociaba magyarokkal. Volt egy magyar brigad es egy kint elo magyar adott nekik munkat. A nagyfonok skot volt, o adta a munkat a magyarnak aki tudott angolul, o meg szerzett munkasokat akik megcsinaljak a melot. Ha a munkasok tudnak angolul akkor kozvetlen a skot nagyfonoktol kaptak volna a munkat tobb penzert.


Masik ismerosom kozvetitonek a hirdetesere jelentkezett es Olaszorszagban dolgozott vagohidon. Az egesz soron csak magyarok voltak, a kozvetito is magyar volt. Voltak ott masok is pl lengyelek, nekik lengyel volt a kozvetitojuk.

Mit gondolsz a kozvetoto ingyen dolgozik? Nyilvan nem, hanem a te fizetesedbol megkap valamennyit. O tud olaszul, szerez neked munkat, szallast, elintezi a szerzodest, stb.



Ezert jo ha tudod a nyelvet. Ha magyarokkal mesz ki es azokkal leszel korbeveve akkor evek mulva se fogod a nyevet megtanulni. Ez igy nem jo ugrodeszka, kivetel ha szabadidodben nyelvet tanulsz es probalsz a helyiekkel ismerkedni, beszelgetni.

2020. aug. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!