Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt pozitív hozadéka a...

Volt pozitív hozadéka a Koronavírusnak az életetekben?

Figyelt kérdés
Számomra is mint a legtöbb embernek rengeteg negatív eredménye volt/van. Viszont van egy kevés pozitív is. Sok olyan étterem és bolt is szált végre házhoz ami eddig nem tette. Sokkal több helyen lehet kártyával fizetni mint előtte. A legnagyobb pozitívum, hogy a cég ahol dolgozok lassan de biztosan kezdi megérteni nem kell minden apróságért és a legjelentéktelenebb expokért, tárgyalásokért és megbeszélésekért is azonnal külföldre utaztatni.

2020. aug. 25. 15:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
1000-ből egy pozitív dolgot leltem benne. Hogy, amikor utazom, azok akik nem hordtak előtte maszkot és köhécselnek, veri őket a víz, látszik, hogy beteget most azok is hordanak maszkot.
2020. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%
Ritkábban ülnek mellém a buszon, a boltokban nem a pénztárnál, hanem a pulton kell elpakolni, ami számomra nagy könnyebbség, mert át tudom gondolni, mit hova rakjak, plusz nem is kell sietnem, mint előtte.
2020. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Kevésbé lihegnek az ember nyakába idegenek a tömegközlekedésen, üzletekben (már ha van elég hely hozzá).

Sokan most kezdtek el olyan alapvető dolgokat csinálni, mint pl a vécézés vagy a hazaérkezés utáni kézmosás.

A maszkhordás és a különböző intézkedések miatt más betegségek, pl az influenzás megbetegedések is csökkentek.

Sok munkahelyen és egyetemi szakon jobban bejött a dolgozóknak/hallgatóknak a home office/távoktatás, mint a bejárás (persze akinek nem, az besz#pta).

Az idősek, veszélyeztetettek közül sokan kezdtek az átlagosnál jobban odafigyelni az egészségükre.

Bizonyos helyeket talán gyakrabban, igényesebb módon takarítanak-fertőtlenítenek, mint egyébként (pl üzletek, tömegközlekedés, egészségügyi intézmények).

Sokan kezdtek új hobbikat, többet sportoltak, rendbe tették a lakást/házat, elkezdtek tanulni pl egy nyelvet, stb.

2020. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem sok, de volt egy csomó tv-csatorna ingyen és hónapokig nem fizettem a mobilnetért, hirtelen ez jut az eszembe.
2020. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

A hibrid oktatás (egyetem) egyértelműen ilyen lenne - bár még nálunk nem lehet tudni, hogyan is lesz. Bár a gyakorlatok hiányoztak, az online oktatás is sokkal jobb volt, mint a hagyományos - és most NEM csak kényelmi szempontokra gondolok (pl. nem kellett utazni, tudtam rendesen ebédelni stb.), számomra hatékonyabb is volt.

A szélesebb körű online / postai ügyintézés is jó.

Bár mi idén a vírus miatt nem voltunk nyaralni sehol (ami nagyon hiányzott), a házban és a ház körül egy csomó olyan munkát elvégeztünk a nyáron, amire a korábbi években sosem volt elég idő - bár még mindig lenne tennivaló.

2020. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%

Egy egésszel jobb lett az átlagom

Tisztességesebbek voltak az oktatók és visszanézhető, visszahallgatható volt minden óra, ezáltal sokkal jobban lehetett készülni

Nem kellett 2 órát elutazgatnom

Itthonról dolgozhattam az elmúlt majdnem fél évben

Váltottam munkahelyet, ahol sokkal jobb a közeg

Sokat spóroltam, mert nem mentem sehova 2-3 hónapig

Ingyen mobilnet

Nem járkáltak úgy ellenőrök, így a bérleteim árat is megspóroltam ha egyáltalán mentem valahova

Sikerült leszokni a sminkelésről:)

2020. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
70%
7: Utaztál már a 7 es buszon??? XD
2020. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%

Itthonról dolgozom, nem kell egy zajos, open plan irodában lennem, ahol folyton szólnak a telefonok, megzavarnak a munkában.

A bankkártya is jó, én eddig is azt használtam, ahol lehetett.

2020. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%
Átálltam teljes távmunkára, amit már régóta akartam, illetve sokkal többet spóroltam, mint bármikor máskor. Emellett átértékeltem egy csomó prioritást is, ami csak a javamra válik. Azt is szeretem, hogy végre nagyobb a távolság az emberek között és kevesebben lihegnek a nyakamba, mint tavaly ilyenkor.
2020. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
94%
Kb egy honapig a heti 40 ora helyett max 25-ot dolgoztam ugyanazert a fizuert.
2020. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!