Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjam a folyamatos álló...

Hogy bírjam a folyamatos álló munkát ?

Figyelt kérdés

Estére a lábam a 3szorosára dagad, úgy látszik az álló munkát nem nekem találták ki. Túlsúly minimális van rajtam (kb 5kg) tehát nem ez okozza, főleg mert látom a 80 kg feletti sulyu kolléganőmnek semmi baja én meg haldoklom.

Mit lehet tenni ellene ? Felmondás nem opció,kell a pénz. Egyenlőre tűrök de nagyon fáj. 2 hete tart eddig arra gondoltam majd megszokom de még az sem


2020. aug. 29. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A cipö a nagyon nem mindegy
2020. aug. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet hogy kezdődő visszereid vannak? Amúgy a kényelmes cipő, talpbetét, kompressziós zokni, ilyesmik szoktak segíteni, de érdemes lenne utána menned, hogy egyszerű edzetlenség miatt, vagy betegség miatt nem bírod. Mondjuk ahogyan a folyamatos ülés, az állás sem egészséges. Meg kéne próbálnod munka közben folyamatosan mozgatni a lábaidat, és néha leülni, ha lehetséges.
2020. aug. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nincs visszer rajtam Bar lehet idővel lesz,anyukámnak nagyon csúnya a lába és visszeres. Eddig nem jött elő a probléma mert főleg ültem de itt alig van idő leülni.

Puma memóriahabos talpu cipő van rajtam eddig ez a cipő àlom kényelmes volt de az álló munka valahogy ebben sem az. Kivizsgálásra a próbaidő letelte után tudok csak elmenni,nem szeretném elveszíteni a munkát.

2020. aug. 29. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
A memóriahab nem támaszt alá. Mindenképpen menj majd orvoshoz, mert a háromszorosára dagadó láb az nem jó jel. Addig is vegyél valamilyen jó scholl talpbetétet, olvass utána melyik mire jó, mozgasd a lábaidat munka közben és pihentesd esténként. Tapasztald ki, mi esik jól neki, frissítő lábkrém, vagy jegelés, ilyesmik.
2020. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez a legkényelmesebb cipőm a többi ettől rosszabb.Persze a pihentetés jó, de ez után hót fel dagadt lábakkal még 2 km séta haza a vasútállomástól,ha párom Nappalos ki sem tud jönni értem.


Van olyan ,hogy valaki alkalmatlan az álló munkára?

2020. aug. 29. 16:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha végig egy helyben kell állnod, akkor időnként mozgasd meg. Bokakörzés, akár a mosdóban guggolj párat, hogy a vérkeringésed kicsit felpezsdítsd.
2020. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, van sajnos ilyen, hogy alkalmatlan valaki az álló munkára. Én is az vagyok, 3 óra acsorgas után már kezdett fájni és dagadni a labam (nem csak bokanal), és akkor az 12 órás műszak volt :(


Egy idő után egyre fentebb fajt, mostmár csípő környéken is érzem. Örököltem a visszér betegséget, bár még nem annyira csúnyák, de már látszik, 31 vagyok.

Jelenleg ülőmunkat végzek, ez 100x jobb mint az álló és jövő menő munka, itt felallok amikor kedvem és időm van. Persze ha végig ülném a 8 órát, akkor is fájna, de összehasonlíthatatlanul jobb 8 órát ülni mint állni ilyen rossz lábakkal.


Hosszú távon rámehet az egészséged.

Érsebész meg tudja állapítani a helyzet súlyosságát.

2020. aug. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Egy gondolat kimaradt:

Detralex állandó szedése segít egy kicsit, nem engedi annyira tágulni a vénákat, így nem pang a vér annyira, csak sajnos önmagában ez sem csodaszer. Nekem segített sokat, érezheto a hatása.

Túlsúlyt le kell adni, bicikli, spinning vagy intenzív séta nagyon jó az ilyen lábaknak :)

2020. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8 Ki fogom próbálni a Detralexet.

Csak 5kg plusz van rajtam néha már igyis azért nem panaszkodom mert a tőlem kb 20kgval több súlyú és kicsit idősebb is kolléganőm olyan fürge ,cikinek érzem,hogy én meg kivagyok ennyire. Ma legszívesebben fel se kelnék az ágyból mert tudom,holnap megint állni kell.

2020. aug. 30. 07:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Te is látod hogy nem feltétlen súlyfüggő.

Az arra hajlamosaknál sajnos előbb utóbb panaszokat fog okozni és hosszú távon tarthatatlan, hogy fájdalomcsillapítóval élj.

2020. aug. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!