Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnál, ha munkahelyi...

Mit szólnál, ha munkahelyi elődöd fájó, negatív jelzőt mondana rád, mikor a többiek kérdezik, hogy na milyen lesz az új ember?

Figyelt kérdés

Énrám azt mondta az elődöm, mikor izgatottan kérdezték, hogy mégis milyen vagyok: MOLETT :((


Ez igaz. Sokat híztam a karantén alatt, és nem tudtam leadni. Nagyon fáj. De annyira nem szép szerintem, hogy így jellemezett. Mondhatott volna bármi mást, hogy várom már, hogy agilis vagyok, hogy terveim vannak, stb... De ilyen csúnya, külsőségre épülő személyeskedést... :(


Sokat tompult a lelkesedésem, önbecsülésem elszállt, pedig tényleg örömmel, elhivatottan készültem. :(


2020. aug. 29. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Molett vagy? Igen. Hazudott? Nem.

Ezen kívül kb semmit nem tud rólad, mit mondott volna?

Engem is zavart, amikor megjegyzést tettek a súlyomra, mert nem voltam kibékülve magammal. Aztán rájöttem, hogy jól érzem magam plusz tíz kilóval is, azóta nem érdekel, ki mit mond.

Ha zavar, tégy ellene.

2020. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ő az elődöd, vagyis te leszel helyette. Ha nem magától távozik, hanem küldik, akkor érthető, hogy nem lelkendezik, főleg, ha még be is kell tanítania.
2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Elődöd valószínűleg nem önszántából távozott, és a sértettség beszél belőle. Nem rád haragszik, hanem a főnökeire, akik kirúgták, de most olyan hangulatban van, hogy abba rúg bele, akibe tud.


Szerintem örülj, hogy nem a munkádra, hozzáállásodra tett megjegyzést. Azt, hogy molett vagy (ha tényleg az vagy), az első pillanatban látni fogja mindenki, innentől semmi többet nem tudnak.

Képzeld el, mennyivel rosszabb lett volna, ha azt mondja: "Lusta." Vagy ezt: "Áskálódó." Vagy ezt: "Kétszínű." Te meg hónapok múlva is éreznéd a bizalmatlanságot, hogy hiába teszel meg mindent, hiába vagy a lehető legkorrektebb mindenkivel, csak-csak ott motoszkál a fejükben, hogy tőled nem jót várhatnak.

2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Ne foglalkozz vele, nálam azt terjeszetették, hogy paraszt vagyok, mert nem vigyorogtam üresen mindenkire, mint egy angyalka.

Azóta meg majdnem 10 éve itt vagyok, még mindig nem mosolygok, de az egyik legjobb munkaerő vagyok. Ha tetszik a pofám, ha nem.

2020. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az elődömmel hosszú évek óta ismerjük egymást. Önszántából távozik.

Én mindig tisztelettel álltam hozzá, többször beszéltünk arról, hogy veszem át tőle a munkát, mit hogyan csináljak, stb.


Köszönöm a válaszokat...

2020. aug. 29. 11:56
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja, és nem kell külön betanítania. Már mindent megbeszéltünk, amúgy tudok önállóan dolgozni.

Ő egy teljesen más helyre ment át.

2020. aug. 29. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg az is lehet, hogy nem nagyon tudott mit mondani, és közölt egy tényt, nem akarja befolyásolni veled kapcsolatban a kollégákat semmilyen irányba, ismerjenek meg ők.
2020. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sztem a molett nem csúnya szó
2020. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Jobb lett volna, ha azt mondja, egy sértődős, mindent felfújó hisztigép vagy? Erre majd rájönnek.
2020. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Mondott rólad egy olyan objektív,igaz állítást, ami a leginkább szembetűnő veled kapcsolatban. Ha nagyon alacsony/magas lennél, akkor lehet azt mondta volna. Ez ennyire egyszerű. Ha te is tudod hogy igaz, akkor miért sért ez téged? Arról nem tehet, hogy téged zavar a súlyod.
2020. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!