Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 műszakban dolgozókhoz...

3 műszakban dolgozókhoz szólok. Hogy tudtok nappal aludni?

Figyelt kérdés
Én már 20 éve így dolgozom, és sosem okozott problémát. Viszont úgy 1 éve max 4 órát alszom es úgy megyek melózni. Van vmi praktika amivel legalább 6 órát sikerülne aludnom?
2020. aug. 31. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
2 órávlal korábban fekszel le
2020. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
6 ig dolgozom reggel. Hogy feküdnék le előbb? 4 kor szólok hogy megyek haza aludni?
2020. aug. 31. 08:08
 3/10 anonim ***** válasza:

A ILO (nemzetkozi munkaügyi szervezet) szerint 50 éves kor felett nem szabadna éjszakás műszakban dolgozni.

A hálószoba legyen teljesen lesötétitve, és az a jó ha hűvös van, a melegben nehezebben megy az alvás. A csendről is gondoskodni kell. Én egy időben füldugóval aludtam, csak így volt elég csend.

Hazafele menet viselj napszemüveget akkor is ha nem süt erősen a nap, vagy olyan védőszemüveget ami szűri a kék fényt. A kék fény gátolja a melatonin alváshormon termelést.

2020. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
41 vagyok.
2020. aug. 31. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor úgy szerveztd az életet, hogy 9 év múlva már ne keljen 3 műszakban járnod, mert rövidebb ideig fogsz élni tőle. Én is azért hagytam abba.
2020. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene három műszakban dolgoztatni aki kitalálta a három műszakot. Akik három műszakban dolgoznak szinte nem is élnek,csak dolgoznak egy kis pihenő és irány a következő műszak és az ilyen helyeken álltalában hétvégén sincs leállás,csak kemény rabszolgaság.
2020. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jól mondod. Hétvégén is megyek de vagy szombat vagy vasárnap. 2 napot nem. Ez nem kotelezo
2020. aug. 31. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Én már nem dolgozok műszakban, de a legmélyebben akkor aludtam mikor éjszakás után bezuhantam az ágyba. Aztán hét elején már 11-kor ébren kukorákoltam, szombaton délután 5-6 körül kellett kivakarni engem az ágyból. De azzal, hogy mélyen aludjak, egyszer se volt problémám. Volt hogy arra mentem haza hogy dübelezik a ház falát, egyáltalán nem zavart, lefeküdtem és aludtam mint akit agyonvágtak.
2020. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így dolgozom.valami borzalmas. Erre csak az a megoldás ha nem 3 műszakba mèsz
2020. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
11 ig én is úgy alszom mint a bunda. Felébredek de úgy mintha kb 8 órát aludtam volna. Utána elvégzem a dolgaimat, főzés stb. Kb délután 4 körül már k#rva álmos vagyok újra. Visszafekszem, de amit alszom az már nagyon felületes alvás. Az is csak max másfél órát sikerül. Mire menni kell este 10 re már majd elalszok.
2020. aug. 31. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!