Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken kötelező a...

A munkahelyeteken kötelező a maszk? Szóltok, vagy szólnotok kell, aki nem húzza fel?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem dolgozni egy ruházati üzletben.

A maszk (sajnos (nálunk is kötelező, legalább szájig felhúzva.

Már az első nap mondták, hogy figyelmeztetni kell azt a vásárlót, aki nem húzza fel rendesen a vagy nincs rajta.

Oké akkor szabály, de nekem ez nagyon kellemetlen, mert nem szeretek, szeretnék senkivel sem veszekedni.

Én is utálom, gyűlölöm, szerintem nagy hülyeség az egész, legszívesebben lázadnék, de nem lehet.

Tegnap már reggel volt ety vásárló, akire kénytelen voltam szólni. (azt is úgy, hogy kollegina mondta, szóljak rá).

Na és az ember nagyon ki akadt, hogy ki mondta ezt.

Mikor mondtam, hogy ne haragudjon, a felettesem, hogy mutassam meg, elkezdett kiabálni vele a hogy micsoda baromság, mert ő rosszul van benne, meg miért kell felhúzva lenni.

És kolléga meg ki zavarta.

Én sem értek ezzel egyet, (remélem nem kell hónapokig hordani ezt a sz. t, mert nap végére már fáj az ember torka.

Nálatok mennyire van szigor?

Akinek sulis a gyereke, kell hordania?

Milyen rendszer van?


2020. szept. 2. 07:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nem kötelező, de örülnék ha az lenne közös helyiségekben.
2020. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Iskolánkban a gyerekeknek nem kötelező, és nekem ez a fontos. Munkahelyemen, ha kilépek a saját szobámból, kötelező. Én be is tartom. Aki nem tartja be, nem szólok rá, nem az én dolgom. Szerencsére nincs olyan feladatom, hogy nekem kellene betartatnom, mert azt én is rühelleném.
2020. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Szájig felhúzva teljesen értelmetlen hordani, az meg konkrétan a hattyú halála egyesektől, hogy nem bírnak ki x órát maszkban. Én asztmás vagyok és mégis tudok benne lélegezni, akkor hogy is van ez?

Nálunk az emberek maximum fele mehet csak be az irodába, végig maszkban kell lenni, szétültettek mindenkit, gyakrabban szellőztetnek, takarítanak. Szinte senki nem menne be, ha nem így lenne, de én olyan boltba se megyek be, ahol látom, hogy nem tartják be szigorúan vagy csak a szájig felhúzott maszkban bohóckodnak. Fiatal vagyok, de van 2 krónikus betegségem, nem szeretnék súlyos következményeket néhány elkényeztetett, felelőtlen bohóc miatt, akiknek ekkora dráma egy ilyen apró szabályt betartani.

2020. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Kereskedelemben április 27-től kötelező.


Kereskedelemben dolgozok, az egyik multi kisebb boltjában Pesten. Élelmiszerbolt.

Volt egy jó biztonsági őrünk, az nagyon odafigyelt, mi április 27 óta hordjuk, de jelentős konfliktus van abból, hogy az egyik kolléganőnk nem hajlandó, amit nem is értünk, hogy a vezetőség miért tűri azt, hogy ilyen makacs. Mert egy dolog, hogy nem hisz a vírusban, meg összeesküvés elméleteket gyárt, de az, hogy rajta sincs nem csak konfliktusforrás, hanem még meg is büntethetik a céget. Ha pedig felső vezető jön, és kirúgják, akkor egy létszámstoppban elég kellemetlen lenne az ő munkáját is elvégezni.


A biztonsági őrünk felmondott három hónap után, mert besokallt. Eleinte én is szóltam. Köszöntünk, kedvesen szóltunk, felhívtuk a figyelmét a büntetésre, és nagyon sokszor tapasztaltuk az agressziót. Konkrétan volt olyan eset, hogy engem megpróbáltak megütni, ami azért nem jött össze, mert plexi van előttem és nem ért el. Miután elment, én továbbra is szóltam a vásárlóknak, miközben a helyettesítő örök kritikán aluliak.

Úgy elég nehéz betartatni ezt, hogy nincs szankció, illetve valahol rászólnak, valahol nem. Én egyszer kiszúrtam, hogy még a boltvezető se szól rájuk, meg a helyettes sem, amikor kint pakol. Így azóta én sem teszem. Azóta kicsit nyugodtabb vagyok, mert rengeteget vitatkoztam a vevőkkel. Sokszor volt, hogy egy nyolc órás műszakból csak kettő telt el, de már remegtem az idegtől. Szerencsére akkor nem dolgoztam, de mesélték, hogy rászóltak egy nőre a maszk miatt, aki elkezdett örjöngeni. Szétdobálta a zsemléket, kenyereket, és chipseket leverte, majd kiszaladt az üzletből.


Ha nálatok kötelezően betartatják, és a vezetők is ezt mondják, azaz konfliktus helyzetben kiállnak melletted, akkor szólj rájuk.

És próbáld meg nem felvenni a dühös megjegyzésüket.

2020. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

14-re:

Szerintem ezt egyféleképpen lehet kikerülni. Külön egy ember (bizt.őr) odaáll a bejárathoz, és egyszerűen nem engedi be azt, akin nincs maszk. Ott még nem tud rongálni a maflája. Ha megüti az őrt, a meg garázdaság, azonnal hívni kell a rendőrt.

Mondjuk azt a kolléganőt is aznap kellett volna kirúgni, mikor megtagadta. Ez viszont a boltvezető felelőssége.

2020. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva a 10-es válasz? Nem a dolgozó tehet róla, ha a munkáltatója hülye.
2020. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk kötelező, méghozzá normálisan felvéve.

Pont a napokban derült ki, hogy a sima sebészi maszk is jó a gyakorlatban is, mert 2 COVID fertőzött (egy háztartásban élnek) is volt a munkahelyemen, úgy, hogy egy légtérben, légkondival voltunk velük együtt napi 8-10 órát.

Most lett meg az utolsó ember eredménye is, mindenki negatív rajtuk kívül.

2020. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan a munkaköröm, hogy alapból kell, az ügyfeleknek ki is van írva.
2020. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
Orvos vagyok, napi 8 órában kötelező a maszk nem csak szájig felhúzva (így mi értelme?!), ügyeletben 24 órában. Nem kaptam még tőle tüdőgyulladást, a torkom sem fáj, el sem ájultam a viselete miatt és a vérem szén-dioxid szintje sem kóros.
2020. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk irodában a héten lett ismét kötelező.

Utálom, tehát annyiból azt mondom, hogy sajnos, viszont ha kicsit is akadályozza a terjedést és ezzel az újabb értelmetlen lezárásokat, akkor végülis elviselem.


Ha ülni kell vagy 50 métert lassan gyalogolni, nem fullaszt, viszont ha sokat/gyorsan gyalogolni, lépcsőzni akkor nagyon fullaszt. Igazán baromira nem értem azokat, akik szerint egy anyagon keresztülszívni a levegőt nem nehezebb, mint az adott anyag nélkül. -.-


Ahol kötelező felvenni (lényegében közösségi zárt terek mindegyike), felveszem és rendesen. Egyrészt lásd első pont, másrészt ez a szabály.

Érthető, hogy a boltosoknak be kell tartatniuk, bár elhiszem, hogy kellemetlen másokra rászólni - nekem is az lenne. Ez tuti.



VISZONT nekem elegem van ebből a túlzott félelemből, pánikból, "óvatosságból".

Bebizonyosodott, hogy nem olyan nagy a halálozása (legutóbb asszem 3% volt a WHO alapján az összes (aktív + lezárt) esetet nézve) és az emberek 80%-ánál tünetmentes.


NAMOST.


Én tavaly ősszel megpróbáltam elhelyezkedni a szakmámban. Még nem volt meg a papír, semmi tapasztalat és semmi épképzláb referenciamunka.

Ehhez képest bőven volt hova beadnom a pályázatomat, párhetente interjú vagy feladatot, tesztet küldtek; második körökbe jutottam be.

Elhelyezkedtem, nem teljesen ez a terület sajnos, de érinti. Most ismét dobbantanék, mert részmunkaidőbe tettek, több szempontból nem biztos munkahely és igen rossz a légkör.

Mára megvan a papírom, sőt, egy másik képzéssel is haladok, két épkézláb referenciamunkám is van és ugye a "rokon" területről tapasztalat. Alig-alig tudom beadni valahova és SEHONNAN sem hívnak vissza.

Közben a tartalékom fogy, mert a fizu így 25 órában eléggé kevés és háztartási gépek, eszközök mennek tönkre és a többi és a többi.


Ha nálam ez a helyzet, akkor tisztában vagyok azzal, hogy másoknak akár ételre se futja hó végén, vagy egyáltalán alig, mert hónapok óta nincs munkájuk.


Borzalmas válság van kibontakozóban.


Emberek, ébresztő!

Ez egy 3% halálozású vírus. Miért akarjuk tönkretenni az életünket, jövőnket, vágyainkat, céljainkat???


Akinek beteg hozzátartozója van otthon, őt az influenzától, náthától, hányós-hasmenős vírusoktól is félteni kell és például esetleg a háztartási balesetektől is.

Mármint ezt komolyan írom. Éltem nagybeteggel. Pelenkáztam is őt az utolsó hónapokban.

2020. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!