Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken kötelező a...

A munkahelyeteken kötelező a maszk? Szóltok, vagy szólnotok kell, aki nem húzza fel?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem dolgozni egy ruházati üzletben.

A maszk (sajnos (nálunk is kötelező, legalább szájig felhúzva.

Már az első nap mondták, hogy figyelmeztetni kell azt a vásárlót, aki nem húzza fel rendesen a vagy nincs rajta.

Oké akkor szabály, de nekem ez nagyon kellemetlen, mert nem szeretek, szeretnék senkivel sem veszekedni.

Én is utálom, gyűlölöm, szerintem nagy hülyeség az egész, legszívesebben lázadnék, de nem lehet.

Tegnap már reggel volt ety vásárló, akire kénytelen voltam szólni. (azt is úgy, hogy kollegina mondta, szóljak rá).

Na és az ember nagyon ki akadt, hogy ki mondta ezt.

Mikor mondtam, hogy ne haragudjon, a felettesem, hogy mutassam meg, elkezdett kiabálni vele a hogy micsoda baromság, mert ő rosszul van benne, meg miért kell felhúzva lenni.

És kolléga meg ki zavarta.

Én sem értek ezzel egyet, (remélem nem kell hónapokig hordani ezt a sz. t, mert nap végére már fáj az ember torka.

Nálatok mennyire van szigor?

Akinek sulis a gyereke, kell hordania?

Milyen rendszer van?


2020. szept. 2. 07:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
70%

15-ös.


Ennek valóban ez lenne a megoldása, de ahogyan írtam a biztonsági őrök kritikán aluliak.

Egy kis "kuckó" van kialakítva nekik, az egész bolt egy nagy légtér elválasztó nélkül. Volt olyan, hogy én ébresztettem fel a helyettesítő őrt, amelyik épp aludt a monitor előtt. De volt olyan is, aki szentül megvolt róla győződve, hogy a maszk megint visszajött. Amikor szóltam neki, hogy nem jött vissza, mert a használata nem lett felfüggesztve, akkor annyi volt a válasza, hogy ő jobban tudja. Amikor pedig mondtam neki, hogy napi szinten kapjuk a frissítéseket a vírussal kapcsolatban, és büntetnek is érte, és mi végigdolgoztuk a vírus óta az összes hónapot, akkor meg csak állt előttem. Aki meg most jött meg van róla győződve, hogy neki nem kell felvennie a monitor előtt. "Csodás", amikor felugrik, és a vevő után kiabál, hogy vegye fel a maszkot, ő rajta meg nincs. Valahol megértem, hogy ez a munkakör ennyi fizetésért csak ilyen munkavállalókat engedhet meg magának, de azért mégis dühítő, hogy lassan nekünk kell a biztonsági őr feladatát is elvégezni.


Abban igazad van, hogy a vezetőség felelőssége, hogy a kolléganőm nem visel maszkot. Több konfliktusom is volt vele, legfőkképpen azért, mert beszűkült látókörrel rendelkezik, s emellett bunkó is, valamint akkora szája van, hogy már konkrétan a fizikai hányinger kerülget, amikor meghallom a hangját.

Már konkrétan mindenki utálja a viselkedése miatt, és azon kattognak egyesek, hogy ezt miért kell neki megengedni.

2020. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöldet adtam:)

Igen, sajnos vannak ilyen vásárlók is:( Ki van írva ugye, szerencsére ma nem sok emberre kellett szólni.) Az intelligensebbje megértette,még elnézést is kért. (egy valaki káromkodot, (pont nem voltam ott, na ő konkrétan azt mondta a főnöknek, hogy psusztuljon meg :O


"Csodás", amikor felugrik, és a vevő után kiabál, hogy vegye fel a maszkot, ő rajta meg nincs. --- Az azért durva:(

2020. szept. 2. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!