Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt lesznek irigyek az emberek?

Mièrt lesznek irigyek az emberek?

Figyelt kérdés
A napokban elkaptam egy beszèlgetést, aminek fő tèmája én voltam. Arról szólt, hogy nem tudok csapatban dolgozni, milyen alapon akarok én érvènyesülni? Nem úgy van, hogy èn jó munkaerő akarok lenni, aztán az is leszek...Olyan személyektől hallottam ezt, akik tagjai a szakszervezetnek. Elvileg problémamegoldással foglalkoznak. Sokan kiléptek már a tagsági miatt, mert sokat kell fizetni. Viszont, ha olyan emberek akarnak segìteni másoknak, akik maguk sem tudnak segìteni, akkor mit várunk az emberektől?
2020. szept. 9. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Az alapja általában a tehetetlenség érzése. Tudja, hogy nem képes ugyanazt elérni és ez frusztációt okoz. Aztán az ember gondolkodásán múlik, hogy ezzel az érzéssel mit kezd, áskálódásra vagy motivációra sarkallja.
2020. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
77%

Az irigység véleményem szerint mindig abból születik, ha valaki nem elégedett saját magával, életével, élethelyzetével, környezetével....tehát valami bibi van körülötte. Egy ilyen emberke, akinek hiányzik valami a boldogságához, gyorsan észreveszi, ha valaki másnál ez megvan. Viszont ezt sokan még saját maguknak sem vallanák be, hogy úgymond elismeri a másik ember tulajdonságát, tevékenységét (attól függ mire irigy), és mivel zavarja, hogy másnak sikerül, amolyan ellenreakcióba kerül ezzel az érzéssel, látszólag elítéli, de bizony legbelül arra vágyik, szerintem ez az irigység.

Nem sokan képesek elismerni másokat, hogy ez neveltetésből adódik-e, vagy így dobja a gép..ezen még nem nagyon gondolkoztam el.

Én saját magamat nem tartom irigy embernek. Nem biztos, hogy feltétlenül szembedicsérek valakit, de igenis el tudom ismerni, ha valaki valamiben remekel, vagy csupán jobb nálam. Legalább saját magamnak elismerem, amiből már nem alakul ki bennem ellenszenv a másik felé, ebből tudom, hogy nem vagyok irigy típus.

Én tudok örülni, ha valaki más nyeri meg a lottót, de van olyan, aki egyenest rohanna lefejezni azt dühében...

2020. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Az emberek többsége csak álmodozik de nem tesz semmit. Ahogy 1-es mondja a tehetetlenség az alap. Várják, hogy más megoldja helyettük. A feleség várja a férjtől, hogy eltartsa, a gyerek várja a szülőtől, hogy elintézze, a munkában ugyan ez, majd a másik megcsinálja. Ezeknek az embereknek zavaró, ha te különb vagy, elérsz valamit, sikeres vagy, vagy csak jó ember. Fenyegetve érzik magukat, elnyomva és jön az irigység. "Neked könnyű...." vagy "Ő csak azért ért el valamit, mert pénze volt...neki segítettek, ő csalt, lopott, hazudott...stb"

Az emberek nem a saját életükkel foglalkoznak mert az unalmas. Abban nincs semmi, nem tesznek semmit, nem élnek jól, csak a kifogás meg a panaszáradat megy, hogy bezzeg a másiknak milyen és nekik meg milyen szar... teszem hozzá a lehetőség mindenki előtt ott van csak meg kéne látni, vagy legalább megfogadni a más tanácsát akinek bejött. Ilyenkor jön, hogy kell egy bűnbak. A tanár volt a hibás, a főnök egy b*rom, vagy a politikát okolják. Az igazság, hogy szeretnek szenvedni és elégedetlenkedni. Azt látom, hogy inkább gyártanak kifogásokat és rosszindulatú pletykákat, mint, hogy tennének a saját jobb sorsukért. Tanácsot pedig abszolút nem kérnek és nem is fogadnak mert, mert hülyén csinálod és nincs igazad, érezd sz*rul magad, hogy ennyi eszed van...aztán mikor te kiharcolod a jobbat, megdolgozol érte összesúgnak a hátad mögött, hogy neked könnyű.

Ne érdekeljen és ne is akarj megfelelni, mert nincs olyan, hogy mindenkinek jót tenni. Csak arra koncentrálnak, hogy mit hagytál ki, hol hibáztál, mi a rossz. Minél több irigyem van, annál biztosabb vagyok benne, hogy jól csinálom.

2020. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Szépeket és jókat írtok fentiek, de mind utópisztikus. Nem mindenki törhet ki abból a keretből, amibe beleszületett / belesodródott / tévedésből, avagy egyszerű tájékozatlanságból rossz pályát választott, stb.
2020. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A négyes válaszolóval értek egyet,mondjon bárki bármit sanos nem indulunk egyenlő esélyel.

Hiába mondják a sikeres és gazdag emberek,hogy előted is ott a lehetőség,ez nem igaz nincs ott.

Kapcsolatok hilyán esélytelen előbbre jutni,pl.én hiába írok vagy íratok egy pöpec pályázatot ha nincs kapcsolatom, biztos nem nyerek mert nincs a megfelelő helyen sógor koma jó barát.

Szerintetek a Lőrinc olyan jó gázszerelő volt,hogy a fűtés szerelésből lett ilyen rövid idő alatt miliárdos? Na ugye.

2020. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

4-5#: kicsit ezt megcáfolnám: egy alkalommal kellett valakinek egy háztartási gépcsere programos pályázatot összeállítanom. Lövésem sem volt ehhez, és baromi kevés idő volt, hogy összeálljon a dolog, de mégis meglett, nyert a személy.

Tehát az akarat, a hozzáállás sokat számít.

2020. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért egy háztartási gépcsere pályázatot nem lehet össze se hasonlítani,egy komolyabb több miliós pályázattal.
2020. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem, de minden kis lépés számít, amivel jobbá lehet tenni az életet. Milliárdos lehet, hogy soha nem lehetsz és mi van, ha felső középosztálybeli leszel csak? Akkor már fölösleges belekezdeni? Szerintem, ha egy-két szintet előre tudsz lépni, már megérte. Majd, a gyerekeid, unokáid folytatják a társadalmi kiemelkedést. Ezt a szociológusok társadalmi mobilitásnak nevezik.
2020. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok.


Jajj-jajj-jajj, maszatoljátok, húzzátok összevissza a gondolatmenetet, gépcserére, pályázatra, társadalmi hovatartozásra nézve...


Na, így forgatja ki egy-egy fórum a gondolatokat.


A gépcsere az egy gépcsere, nem egyenlő az élettel!

2020. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

És még egy dolog, (4 és 9 vagyok).


Nem a társadalmi hovatartozás számít, hanem csak az hogy jól vagy-e a bőrödben, vagy sem.


Ha elcseszed az életedet, csakis max 50%-ban vagy érte felelős (kivéve talán a szenvedélybetegségeket - utóbbiaknál te döntesz, hogy belemégy-e, kimégy-e belőle).


Változunk és van, aki akkorát, hogy az egész életét újra kell gondolnia. Csak közben az idő elszáll,a fél élet elment, főleg 40 év körül adódik ez az ún. "életközepi válság" és már ilyenkor sem teheti meg nagyon sok az érintettek közül, hogy váltson. A vágyott életpálya egyre inkább köddé válik.

2020. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!