Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit jelent a...

Szerintetek mit jelent a családbarát munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp állásajánlatokat nézegetek és voltam is pár interjún és úgy veszem észre, hogy újabban egyre divatosabbak a "családbaràt munkahelyek".


A legutóbbi hely is az volt ahol voltam, de sajnos kitört belőlem a nevetés (nyilván oda nem vesznek fel). Szóval: fizetett túlóra, havi 1x céges csapatépítő ivászat és kaja valami étteremben, félévente meg van 1 3 napos csapatépítő valahol valami hotelban.


Ez lenne a családbarát munkahely? Nem tértünk ki a részletekre, de ha 7 napból 5-öt, napi 8 órában nézem a kollégáim fejét, akkor mégis ki a franc kíváncsi rájuk havi 1x péntek esténként, plusz még töltsek el velük 3 napokat reggel-este.


Vannak barátaim, van férjem, van családom, ha utazni és szórakozni akarok, akkor velük megyek el, ahogy mindig. A kollégákkal (bár általában jóban vagyok) kényszerből vagyunk összezárva, sokukkal ha nem dolgoznánk 1 helyen szóba sem állnék. Nem értem minek ezt erőltetni.


Szóval: nektek mit jelent a családbarát munkahely?


2020. szept. 15. 15:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én próbálom a "csapatépítős" helyeket kerülni, illetve eddig se nagyon mentem, mert inkább a barátainkkal vagyunk, akiket kevesebbet látok mint a kollégáimat.
2020. szept. 15. 19:23
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a családbarátság azt jelenti, hogy rugalmas a munkaidő, nem húzzák a szájukat ha beteg a gyerek és otthon kell maradni, visszaveszik a nőket gyes/gyed után szintén szájhúzás nélkül. Nincs kötelező túlóra, ha túlórázol, lecsúsztathatod (sőt, ez a másik irányban is működik, tehát ha pár óra vagy egy nap munkát a következő héten dolgozol le). Home office-t lazán kezelik. Volt már párszor, hogy kolléga behozta a gyerekét, van hely, valami videójátékot tolt a kiscsákó, nem zavart senkit. Évi egy csapatépítő van, szerintem jó buli volt, bowlingozni megyünk meg ilyesmi (a főnöknek meg senki nem nyal, de értelme se lenne.) Nyilván ehhez jófej kollégák kellenek, akikkel szívesen van együtt az ember. Van iskolakezdési támogatás is.


Nekem még nincs gyerekem, de innen töknyugodtan elmegyek majd szülni. Az apukák is el szoktak menni pár nap vagy egy-két hét szabira, ha a feleségük épp szült (talán kicsivel többet adnak, mint a törvényben előírt apai "szülési" szabadság).

2020. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Én eddig azt láttam, hogy a családbarát munkahely ugyanolyan üres lózung (hívhatjuk bullshitnek is, ha az jobban tetszik), mint a fiatalos, dinamikus csapat, a fejlődési lehetőség vagy a versenyképes fizetés. Az égvilágon semmit sem jelent, csak a munkáltatók szerint jól hangzik, ezért ezzel hülyítik a jelentkezőket.
2020. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Borzasztó, mennyire be vagytok savanyodva. 🤷‍♀️

Nálunk pl van olyan csapatépítő, hogy elviszik az egész bagázst hajdúszoboszlóra, többnapos fürdő, hotel, ha jól jön ki, virágkarnevál, és viheted az egész családot jelképes beugróáron... ez mondjuk elég családbarát szerintem. 🤷‍♀️

De a csapatépítők és a céges bulik alapból is igenis jó bulik, elég gáz az a hozzáállás, hogy nem akarom a másik fejét nézni.

2020. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy be vannak savanyodva többen is. De az is lehet, hogy nem mindenkinél olyan a csapatépítés, mint nálatok.

Hajdúszoboszló több napig, esetleg virágkarnevállal, úgy, hogy a családot is vihetem és nem egy ökör ára a buli - ez jó, ebbe beneveznék én is, pedig sem Hajdúszoboszló, sem Debrecen nem újdonság nekem. De ritka az olyan munkahely, ahol így építik a csapatot. Általában arról van szó, hogy munkaidőn kívül kötelező jelleggel összejönnek a kollégák, családtagot tilos vinni és a keménymag a lehető leggyorsabban berúg.

Az ilyenektől nekem már herótom van. A kollégákkal épp elég időt töltök együtt, meg is van az a néhány, akik szimpatikusak és munkaidőn kívül is kíváncsi vagyok rájuk. Az egy óra után céges kontóra whiskytől okádó kisfőnökök nem tartoznak közéjük, de ezt is el lehet viselni. A fő probléma viszont az, hogy a kollégákkal töltött jó sok idő után nekem jobban esik inkább a családommal lenni. Az, hogy hétfőtől péntekig napi 8 órában együtt vagyok a munkatársaimmal, épp elég, nem feltétlenül hiányzik, hogy szombaton délelőtt 10-től vasárnap délig is köztük legyek, szigorúan kizárva mindent és mindenkit. De ha mondjuk a családom is jöhetne, sokkal jobban érezném magamat, mert nem tőlük venném el az időt. Arról nem beszélve, hogy talán jobban meg tudom ismerni a másikat, ha látom, micsoda hacacárét rendez a két ikerlánya, ha tíz percig nem figyel rájuk senki, aztán onnantól kezdve értem, miért néz ki néha már a nap elején úgy, mint a mosott sz*r, holott csak a kicsiket vitte el óvodába.

2020. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van egy nagyon jó gyerekkori emlékem Hőgyészen egy csapatépítő elvonulásról. Az első két nap, csütörtök-péntek volt a tényleges csapatépítő rész, amin csak a dolgozók vettek részt. Vagy talán már szerdától. Aztán a hétvégére (péntek estétől talán) jöhetett a család is, házastárs+gyerekek. Az egyik nap Gemencre vittek minket, a másik napra nem emlékszem. Nekem az nagy szám volt, mert előtte sosem voltam szállodában, ott láttam először svédasztalos reggelit is. A szállodának volt medencéje, ahol a korábbi csapatépítő után maradt egy nagy adag színes műanyag labdácska. Tízévesen nagy boldogság volt, órákig bunyóztunk a medencéban apával, a tesómmal meg talán pár másik gyerekkel. Szóval lehet ezt a csapatépítő témát jól csinálni.


Viszont apa munkahelyét úgy am-block caládbarátnak nem nevezném. Mindig sok volt a munkája (persze azért is, mert szerette csinálni). Szóval ebben a hétvégi buliban benne volt az is, hogy apa végre velünk foglalkozik. Évközben minimálisan volt ilyen, csak a nyaralásokon inkább.

2020. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is vannak munkaidőn kívüli kötetlenebb programok, játékest, céges sörözés, de ezek mindenkinek opcionálisak, nincs olyan, hogy kötelező. A csapatépítő szigorúan munkaidőben van.
2020. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez az, hogy ha a csapatépítés munkaidőben van, akkor még azt mondom oké. De amikor többet látom a kollégáimat mint a családomat vagy a barátaimat, akkor pont nem többnapos hülyeségekre akarok velük menni. Általában kétfajta ember szokott lelkes lenni. Az egyik még fiatal, a 20-as évei elején és neki ez a buli, a másik meg az az anyuka/apuka, aki unja otthon a házastársát meg a gyerekeit és örül, hogy megszabadul tőlük, mert neki ez a pihenés. Vagy talán van még egy harmadik, akinek nem lenne pénze nyaralni.


Ha meg el akarok menni Hajdúszoboszlóra csapatostól, akkor hívom a barátaimat és velük elmegyünk. :D

2020. szept. 16. 08:04
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem dolgoztam olyan cégnél, ahol többnapos elutazós csapatépítő volt, pedig már több, mint 20 cégnél dolgoztam. A karácsonyi évzáró partyk voltak jellemzően mindenhol hosszabbak, ahol volt ilyen, de az is önkéntes alapon, ki meddig tudott maradni.

Az én értelmezésemben a családbarát azt jelenti, hogy rugalmasan kezelik a munkaidőt, el tudsz menni szülői értekezletre, iskolai nyílt napra, tanévzáróra, ballagásra, volt olyan munkahelyem, ahol azokban a munkakörökben, ahol technikailag megoldott volt, akkor ha a gyerek beteg volt, nem kellett táppénzre mennie a szülőnek, hanem dolgozhatott otthonról, nyilván egy tűzoltó nem tud otthonról dolgozni, de mondjuk aki számítógépen dolgozik, az igen, ha biztosítják a hálózati hozzáférést távolról. Természetesen ezekkel nem illik visszaélni, mert vagy kirúgnak, vagy megvonják ezeket a lehetőségeket mindenkitől egységesen.

2020. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer jelentkeztem egy "családbarát" munkahelyre, ott derült ki, munkaidő 8-20-ig, heti 4 nap + 1 nap kötelező túlóra, havonta 1 szabad hétvége, a többin egyik nap bent kell lenni. Nem így képzeltem én se a családbarátságot, hogy heti 5 nap csak aludni járjak haza.
2020. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!