Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ételfutárnak szoktatok borrava...

Ételfutárnak szoktatok borravalót adni? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyobb megyeszékhelyről van szó, de gondolom, Budapesten is hasonló.

Én anno sokszor adtam/adok, mivel a legtöbb helyen ingyenes a kiszállítás, volt, hogy azért nem rendeltem, mert nem volt nálam 200-as vagy 100-as (panel lift nélkül, 4. emelet).

Az utóbbi időben szerintem változást hozott a Wolt (és a Netpincéren a NetpincérGo szolgáltatás), mivel itt nem az étterem futára hozza ki, hanem egy külsős cég, és felszámolnak szállítási díjat, nálunk 300 Ft alap, plusz távolság függvényében emelkedik.

Én meg kellemetlenül érzem magam, mert ha ingyen hoznák ki, adnék a futárnak, de nem akarok 500-1000 forintot csak a szállításra elkölteni (pl távolabbi étteremből).

Tudom, a szállítási díjat nem a futár kapja, neki van fizetése a cégtől, de kicsit "faramuci" a helyzet... Mit gondoltok?

(Bár a pofátlanságot szerintem a Meki tudta kimaxolni, mikor 2000 ft a minimum rendelés, 590 ft a szállítási díj, és még van pofájuk megkérdezni, hogy számoljanak-e fel pluszban borravalót... Nem azért, de ha az 590 forinton felül akarok adni, akkor nem a Mekinek utalom, hanem a futár kezébe nyomom, COVID ide vagy oda. Amit a Mekinek utalok, azt úgysem kapja meg a futár pluszban.)



2020. szept. 15. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben talán nem is kellene, de valahogy kialakult ez a borravaló a futaroknal nem is értem miért. És komolyan ha nem ad az ember akkor rosszul kell hogy érezze magát. Nem csak kajafutárra értem. Egyébként én is mindig adok.
2020. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eddig egyszer adtam amikor nagy címletet adtam és elfelejtettem ezt előre jelezni. Szegény futár meg csak kotorta az aprót, szóval inkább azt mondtam hogy nem baj, tartsd meg a visszajárót. Egyébként borravalót sosem szoktam adni, csak ha valami olyan pluszt kapok, ami amúgy nem elvárható és nem fizettem érte.
2020. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene extra pénzt adnom azért, mert valaki normálisan végzi a munkáját? Orvos vagyok,én sem fogadok el hálapénzt.
2020. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha az elsőn laknék, nem érdekelne, de így, hogy a negyediken, lift nélkül. Tudom, ez a dolga... csak kellemetlen. Régebben volt, hogy nagyon csúnyán néztek, vágták a pofákat, mikor nem tudtam adni... meg olyan is, hogy a gesztusokból azt éreztem, mintha ő ezzel szívességet tenne, hogy felhozta.

Szerintem egyébként a szállítási költség a tiszta munka, és fizessék meg őket rendesen.

2020. szept. 15. 23:58
 5/11 Carragher_x ***** válasza:

Én alapjáraton nem igazán adok borravalót senkinek, csak akkor ha az elvárható munkáján felül vmilyen pluszt csinál vagy vmilyen plusz nehézséget old meg. Szóval, pl ha a hatodik laknék és rossz lenne a lift, akkor adnék, ha jó a lift, akkor nem.


"Amit a Mekinek utalok, azt úgysem kapja meg a futár pluszban."

De.

2020. szept. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak ha szimpatikus, időben kihozza.
2020. szept. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem ingyenes kiszállítással rendelek, és adok párszáz forintot.

A wolt & go kilőve, én is sokallnám a 6-800 forintot alkalmanként

2020. szept. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én minden kajarendelésnél bűntudatot érzek, hogy “megint nem főztem”, illetve mert hízlal és sokba kerül. A saját bűntudatomat meg érzem, hogy kompenzálnom kell, így mindig adok, ha már az ajtóm elé rendelem a kaját és megmoccannom se kell :D. Ha nagyon hamar hozzák, és nem hideg, akkor valamivel többet, de egyébként egy csekélyebb összeget mindig, és a futár kezébe nyomom. Eddig nem sértődtek meg rajta, de nem várta el egyikük sem, ahogy odaadják a kaját, már el is akarnak rohanni :D.
2020. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyedül a GLS-esnek szoktam, mert mindig telefonál, rugalmas az időpontokat illetően, kedves és közvetlen. Emellett mindig felajánlja, hogy a nehezebb csomagokat szívesen behozza nekem a házba.


Általában bankkártyával fizetek (ha ismerem a helyet ahonnan rendelek, akkor előre). De leszoktam a borravalóról, mert már elvárt és ha nem adsz, akkor húzzák a pofájukat.

2020. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Soha. És ezt mint ex futár mondom.
2020. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!