Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy adtok-e - és ha igen mennyi- borravalót az ételfutárnak?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem futárkodni, próbálok időben ott lenni és kedves lenni, és általában kapok is borravalót. Csak tudni akarom, hogy mire figyeljek oda és hasonlók :)

2020. júl. 28. 17:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ad, hiába vagy kedves.
2020. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan viselkedik és kedves.


Netpincérről rendelve van, hogy csak oda adják a kezembe az ételt bármi nélkül és már futnak is tovább. Még az ajtómig sem jön el, csak éppen annyira, hogy kinyúltott karra oda tudja adni. Néha köszönnek de volt már olyan hogy még köszönni sem köszönt a futás.


Ilyen embernek hogy adjak bármit is?

2020. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Igazából én nem várom el senkitől, de ha kapok 50ft-ot annak is nagyon örülök mert alacsony az alap fix bér. Csak kíváncsi vagyok mennyire befolyásol-e más ebben azon kívül hogy próbálok időben odaérni és udvarias vagyok. Gondolom akinél nem szokás vagy rossz napja van úgysem fog :)
2020. júl. 28. 17:26
 4/30 anonim ***** válasza:
49%
Aki dolgozott már akár fő, akár mellékállásban az mindig ad bőven borravalót.2-500 Ft között. A gazdag az 20 Ft-ot.50 Ft-ért már veri a mellét mekkora ember. Ez a jellemző
2020. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
+dolgozott már borravalós állásban
2020. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen ezt a gazdagos részt sajnos tapasztaltam. Kedves voltam, 25 perc alatt kivittem, az udvaron állt az amg merci, és 1 forintot nem adott és mosolyogva mondta a 20 ezres után hogy nincsen kisebb.
2020. júl. 28. 17:29
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

1. Hogy állok anyagilag. Ha rosszul, kap szegény 10 Ft-ot, ha jól, 300-at is.

2. Milyen drága a kaja. Ha 1400 Ft csak egy saláta, nem szoktam adni. 😅

2020. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%
Én sosem adok senkinek, nálam ez elvi kérdés, és sosem érdekelt, ha emiatt rossz szemmel néznek rám. Én azokat nem értem, akik tartják a markukat egy kis alamizsnáért. Ha kevés a fizetés akkor olyan munkát kell végezni, ahol elegendő bért kapsz, nem azt lesni, hogy másnak mije van, és miért nem ad neked egy kétszázast. Csodálom, hogy nem szégyellitek magatokat az ilyen koldulásért. Mercije van valakinek? Akkor barátom rajta, dolgozzál, és szerezz egyet, ne azt szidd, akinek már van. Nevetségesek vagytok, sok csóringer futár.
2020. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
100-150 ft-t adok, mindegy ki az. De már nem igazán rendelek, mert elcseszik a rendelést és húsos pizza helyett kihűlt sima sajtos pizzát kapok... ilyenkor jópár hónapig inkább hanyagolom ezt. Meg azért a legtöbbször nem túl jó a kaja, ilyen másnapos vagyok és nagyon éhes kategória, akkor jó. De amúgy felejtős.
2020. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Mindig adok. Akik ide járnak mind kedvesek, gyorsak. Átlag 2-500 ft,a kaja árától függően.
2020. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!