Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket pályakezdőként hány...

Titeket pályakezdőként hány helyről utasítottak el, mielőtt találtatok munkát?

Figyelt kérdés

2 technikusim, illetve egy középfokú (német) nyelvvizsgám van, mégse akarnak sehova se felvenni. Az utóbbi kb. 2 hónapban, mióta elkezdtem munkát keresni, nem találtam még a megyémben sem olyan álláshirdetést, ami a szakmámhoz kapcsolódna, ezért kínomban már irodai asszisztensnek, kasszásnak meg cukrászsegédnek is jelentkeztem, de sehonnan nem is jeleztek vissza (ezek közül az utolsó helyre 2 heze jelentkeztem). Végül kb. egy hete kiraktak egy álláshirdetést, ahova pont a technikusim kellett volna és mindenem megvolt hozzá, még elég közel is lakok a helyhez, mégis pár nappal később visszaírtak, hogy más jelentkezőkkel folytatják a keresést...


Miért nem akarnak felvenni sehova? Csak én vagyok ennyire selejt? Mondjuk az előző évben egyetemre jártam, de végül ott hagytam és az önéletrajzomba a "Tanulmányok" részbe nem írtam bele, mert azt hittem, oda csak a befejezett tanulmányokat szokták írni és hülyén nézne ki, ha odaírnám, hogy XY szakra jártam (de amúgy csak 1 évig). Ehelyett csak a "Magamról" részben említettem meg, hogy 1 évig errek a karnak annak a szakára jártam, de a 2. félév után befejztem ott a tanulmányomat. Lehet, emiatt utasítanak el mindenhonnan, mert nem olvassák el azt a részt és azt hiszik, az elmúlt 1 évben csak vegetáltam? Illetve tudom, hülyén hangzik, de az iskolás éveim alatt végig zaklattak a kinézetem miatt és a rólam készült képek alapján ha nem ismerném magam, én is azt hinném, valami... bajom van. Lehet, a kinézetem az oka? Vagy ez normális és pályakezdőként mást is ilyen nehezen talál munkát (amit amúgy kétlek)?


22L



2020. szept. 17. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd magadra. Nem tudom mire gondolsz, mint kinézet, és fotók, de amúgy is nehéz elhelyezkedni pályakezdőként, nem hogy most, amikor sokan elveszítették a munkájukat.

Pályakezdőként ne vesznek feé, mert nincs tapasztalatod, és nem lesz tapasztalatod, mert nem vesznek fel -ördögi kör.

Én majdnem egy évig kerestem állást, két szakmával (az egyik diplomás) és mentem volna raktárba, gyártósorra várhová...

Azóta tíz éve dolgozom azon a helyen, ahol anno a nagy gyakorlatomat töltöttem, mert megüresedett egy hely, és a vezető megkérdezte, hogy keresek-e még állást.

Gyere szociális területre, állandó ember hiányunk van, és vannak területek, ahova felvehetnek végzettség nélkül, ha vállalod, hogy határozott időn belül megszerzed :)

2020. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
15
2020. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első helyre felvettek, de ez inkább a pedagógushiány érdeme, mint az enyém. 😊
2020. szept. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyről sem. Eddig vagy közöltem, hogy itt szeretnék dolgozni, vagy a munkáltató keresett meg, hogy nincs e kedvem náluk dolgozni. Mondjuk nekem is hiányszakmám van.
2020. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi, minőségellenör végzettség, targonca s kamionos jogsi. Eddig 65 helyre pályáztam 2 hívott 1 év alatt az a 2 pedig nem jelentett be. Nem csak a tapasztalat, a kinézet is számít, nekem gyerek arcom van, senki nem vesz komolyan plusz kövér vagyok.


Ami megnyugtat, hogy szlovák cég felvenne , videochat-en mondták, de nincs pénzem ott kecóra.

2020. szept. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy helyre jelentkeztem és oda fel is vettek, igaz végül más pozícióba, de 4 évig ott dolgoztam. Viszont ez rajtad nem segít.

Azt vedd figyelembe, hogy gazdasági válság van, tapasztalattal is nehéz most elhelyezkedni, nemhogy pályakezdőként. Az valóban nem segít, hogy van egy egy éves lyuk az önéletrajzodban. Az elvégzett és a folyamatban lévő tanulmányokat szokták beleírni a CV-be. Nem tudom mit értesz "magamról" rész alatt, van egy szöveges rész egész mondatokkal, amiben mesélsz magadról, mint egy motivációs levélben? Ha igen, ez felesleges ha nem kérik külön az adott helyen.

Fényképet sem feltétlenül kell csatolnod, ha úgy érzed, hogy hátráltatja a felvételt. Illetve a jelentkezést mindig igazítsd az adott helyhez, azt hangsúlyozd, amit ott kérnek, azt pedig hagyd ki, ami nem releváns oda.

Akár "házalhatsz" is az önéletrajzokkal, megkeresed azokat a cégeket a környékeden, amik megfelelnek a szakirányú végzettségednek, és bemész személyesen leadni az önéletrajzodat vagy elküldöd nekik e-mailben, hogy ha lesz felvétel akkor gondoljanak rád.

Miért hagytad ott az egyetemet? Milyen szakra jártál? Nekem munkáltatóként ez rossz ómen lenne, mert azt mutatná, hogy nem elég kitartó az ember.

2020. szept. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez Magyarország.

Urambáttyám rendszer van.

Protekciò nélkül sajnos az embernek halvány esélye ha van egyáltalán.

Ne vedd magadra ,nem a kompetenciákról szól ez az egész .

2020. szept. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En ugy vettem eszre amig par honapokat irtam be elözö munkahelyeknek vissza sem irtak.

Aztan elkezdtem kamuzni.

1 évet itt voltam 2 évet amott stb.

Egyböl behivtak mindenhova

2020. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most amúgy is nehéz melót találni a covid miatt. Idén kezdtem az ötödik évet, vagyis technikumi évet és volt lehetőség, hogy nappali vagy esti. Aki estire ment az most nagyon szív, mert egy-két ember kivételével a többieket még mindig nem vették fel sehova.
2020. szept. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Miután végeztem az egyetemen három helyre elküldtem amit találtam és harmadikra felvettek. Ott voltam három évet. Majd külföldre mentem dolgoztam míg a vírus nem jött. Onnan viszont lejtmenet. Sehova nem kellettem.


Hazajöttem itt is elküldtem millió helyre és most nagy nehezen behivtak a többiről meg annyi se jött vissza hogy kossz.


Szóval behivtak és felvettek igazából azonnal. Óriási mázli is nyilván , nem csak rajtad múlik hanem a szerencsén is valamilyen szinten.


Ne legyél elkeseredve tudom rohadt nehéz nem veled van a baj! Én is voltam az utóbbi hónapokban elég mélyponton aztán rájöttem hogy feleslegesen idegesítem magam ugyanis ennél többet nem tudok tenni minthogy küldöm az eletrajzomat ide oda és várok.

2020. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!