Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket pályakezdőként hány...

Titeket pályakezdőként hány helyről utasítottak el, mielőtt találtatok munkát?

Figyelt kérdés

2 technikusim, illetve egy középfokú (német) nyelvvizsgám van, mégse akarnak sehova se felvenni. Az utóbbi kb. 2 hónapban, mióta elkezdtem munkát keresni, nem találtam még a megyémben sem olyan álláshirdetést, ami a szakmámhoz kapcsolódna, ezért kínomban már irodai asszisztensnek, kasszásnak meg cukrászsegédnek is jelentkeztem, de sehonnan nem is jeleztek vissza (ezek közül az utolsó helyre 2 heze jelentkeztem). Végül kb. egy hete kiraktak egy álláshirdetést, ahova pont a technikusim kellett volna és mindenem megvolt hozzá, még elég közel is lakok a helyhez, mégis pár nappal később visszaírtak, hogy más jelentkezőkkel folytatják a keresést...


Miért nem akarnak felvenni sehova? Csak én vagyok ennyire selejt? Mondjuk az előző évben egyetemre jártam, de végül ott hagytam és az önéletrajzomba a "Tanulmányok" részbe nem írtam bele, mert azt hittem, oda csak a befejezett tanulmányokat szokták írni és hülyén nézne ki, ha odaírnám, hogy XY szakra jártam (de amúgy csak 1 évig). Ehelyett csak a "Magamról" részben említettem meg, hogy 1 évig errek a karnak annak a szakára jártam, de a 2. félév után befejztem ott a tanulmányomat. Lehet, emiatt utasítanak el mindenhonnan, mert nem olvassák el azt a részt és azt hiszik, az elmúlt 1 évben csak vegetáltam? Illetve tudom, hülyén hangzik, de az iskolás éveim alatt végig zaklattak a kinézetem miatt és a rólam készült képek alapján ha nem ismerném magam, én is azt hinném, valami... bajom van. Lehet, a kinézetem az oka? Vagy ez normális és pályakezdőként mást is ilyen nehezen talál munkát (amit amúgy kétlek)?


22L



2020. szept. 17. 23:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Fú számtalan helyről. Jogász diplomám van, 100 helyre jelentkeztem Budapesten, annak a töredékéből jeleztek egyáltalán vissza. Ez is egy ördögi kör,mert kezdőt nem akarnak felvenni de a tapasztaltat meg nem akarják megfizetni. De amúgy 25 évesen 28 év tapasztalat kell, 5 nyelvvizsga, saját autó és lehetőleg minimálbért kérj vagy azt se...
2020. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
elmentem sulit otthagyva egy érettségivel hugyér-szarér gyári melóba. elengedni nem akartak kb végül... :) azóta több melóhelyem is volt. a modorom miatt akartak 1 melóhelyen belül más osztályra helyezni, de nyíltan el még nem utasítottak. nincsenek nagyratörő álmaim, csak legyen valami melóm, ami ad valamennyi lét.
2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Eddig vagy 40 helyre jelentkeztem, és semmi.


Igaz, gyakornoki állást keresek


20F

2020. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként engem még olyan helyre sem vettek fel, ahol br.700Ft lett volna az órabér...
2020. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyébként meg;


[link]

2020. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!