Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne változtatni a...

Hogyan lehetne változtatni a munkahelyi légkörön?

Figyelt kérdés

Szeretem a kolleganőimet, szeretek velük együtt dolgozni. A problémám az lenne, hogy a főnököm nagyon stresszes és mostanában elég nyomasztó a légkör. Maximalista, nagyon jól végzi a munkáját, mégis nagyon fél attól, hogy hibázik, hogy kirúgják, holott erről szó sincs. Mindent magára vesz, magából eredeztet, nagyon könnyen megsértődik és olyankor úgy viselkedik, mint egy hisztis gyerek.

Mindenben a rosszat keresi, üldözési mániás, mintha mindenki ellene lenne, nem bízik meg senkiben. Elég empatikusak vagyunk próbáljuk feloldani benne a feszültséget de mostanra majdnem minden nap sajnáltatja magát, elégedetlenkedik magával és minden napunk arról szól, hogy "vígasztalgatjuk", lelket öntünk bele. Ez elég fárasztó...

Úgy érzem már kifogytam a türelemből (3 éve dolgozunk együtt, mindig jelen volt ez a hangulat ingás de mára már minden napos). Nem tudjuk megbeszélni mert rögtön támadásnak veszi, hogy ő valamiben hibázott, vagy az ő hozzáállása az aztán nem lehet tökéletlen és csak még inkább magába fordul... így elég nehéz.


Szerintetek hogyan lehetne feloldani ezt a helyzetet? Nem feltétlen szeretnék felmondani.


2020. szept. 18. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy hasonlo kisebbsegi komlexusos kisfönököt(csopvez) ugy sikerült meggyöznöm arrol hogy vele vagyunk es nem ellene, hogy a hàborgàsaira megirtam neki mit jelent egy kimutatàs.


Ö amiert kimutatasokat kellett neki küldözgetnem a hianyzo dokumentumokrol, mindig azon volt felpaprikazodva hogy en öt ellenörzöm, meg szamonkérem stb.


Megirtam neki valaszlevélben hogy a felsöbb vezetes is lassa, hogy a kimutatàsok azt a célt szolgàljàk hogy mely dokumentunok hiànyoznak még, megkönnyitve ezzel az ö munkàját, hogy miket kell még leadnia, azaz ne neki kelljen ezen agyalania, hogy mi hiànyzik még es nem tàmado jelleggel készülnek.


Azaz mi a keze ALÀ dolgozunk es nem ellene!


Ettöl függetlenül minden egyeb e-mailt alàzatos hangnemben irok neki, nehogy felreértse.


Eljutottam vele oda hogy képben van màr, hogy ÉN vele együtt müködök, es egy hajoban evezünk, de amugy mindenki màst kicsinàl az ilyenjeivel, hogy mindent magàra vesz és tàmadàsnak vél, es folyamat idegbeteg. Hal eg nekem csak elektronikus vele a kapcsolatom es az màr JO kapcsolatnak is mondhato.

2020. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mi sehogy nem tudjuk meggyőzni vagy csak ideig-óráig... mindig talál valami negatívumot, vagy félreért valamit, támadásnak vesz...komolyan mintha direkt csinálná... mi a többiekkel úgy viccelődünk egymással, hogy ha más hallaná még sértőnek is találhatná.. Leoltogatjuk egymást de csak poénból és senki nem vesz magára semmit. Ezért nem értem ezt. Köszönöm, hogy írtál.
2020. szept. 18. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!