Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt eltűrnétek vagy lépnétek?

Ezt eltűrnétek vagy lépnétek?

Figyelt kérdés
Munkaero hiány miatt hónapok óta rengeteget dolgozok. Hogy megoldjak a problémat úgy gondoltak jó ötlet felvenni azt aki már dolgozott nálunk és megkeseritette az életem. Nem mennék bele a részletekbe, a lényeg hogy megalazoan beszélt velem, mindenkinek keresztbetett, és a munkája is hanyag volt. Ezt mindenki tudta. Felmondással fenyegetőztem mert nem akarok még egyszer minden nap gyomor ideggel menni. Erre gyakorlatilag azt kaptam hogy ne hisztizzek akkor is így lesz. Nagyon rosszul esik hogy kiteszi az ember a lelket és ezt kapja. Ti mit tennétek?
2020. szept. 19. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék más helyet.
2020. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmondanék.Munkahelyem lehet másik,életem/egészségem csak egy van,nem fogom olyan helyen elvesztegetni,ahol nem becsülnek meg.
2020. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj, de nem változtatsz, akkor még nem fáj eléggé.
2020. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszik komolyan az ultimátumot ("vagy ő, vagy én" felállás), és mellé még azt is válaszolják, amit írsz, akkor finoman szólva sem becsülnek meg. Azonnal felmondanék (ahogy hasonló szituációban már mondtam fel), mert ez az a pont, amikor jobb már nem lesz. Ne várd meg, amíg rámegy az egészséged vagy elvisz a mentő.
2020. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Egy munkavállaló kezében általában erős fegyver az elmegyek máshová kártya. Tudni kell jól és finoman használni. Te most használtad ezt a kártyát és nem vették komolyan. Lehet hogy azért mert egyszer vagy többször már elsütötted, lehet hogy azért mert nem veszik komolyan.

Nos amikor ezt a lépést megteszed egy munkahelyen ez nem lehet egy olyan üres blöff mintha pókereznél egy rossz lappal. Ténylegesen el kell szánnod magad, hogy ha belekényszerítenek egy helyzetbe, egy rossz fizetésbe, ki nem fizetett túlórákba, inkompetens kollega elviselésébe, akkor bizony máshová mész és tervednek is kell lennie, hogy hová és mit csinálsz vagy tartalékodnak.


Az a lényeg, hogy ha belengetsz egy ilyet, akkor készen kell lenned ugrani és ne a semmibe ugorj ha kell. Ráadásul a munkádnak olyannak kell lennie, hogy nem érje meg nekik, hogy elmész.

Tudják vagy hiszik, hogy nincs hová menned és tudják, hogy nincs tartalékod és lehet, hogy abban hisznek, hogy a kolléga amúgy is tudna pótolni téged.

Nagyon fontos az, hogy megtanuld munkavállalóként magad managelni.


Nézd, nem biztos, hogy ebben az időszakban nagyon jó ötlet kiléni. Felelőtlenség lenne most azt mondani neked, hogy én mennék, mert nem ismerem a helyzeted, sem a jelenlegi piaci viszonyokat az ágazatodban. Szerintem ha nincs tartalékod, sem lehetőséged, ne ugorj a semmibe, de kezdj el nézelődni új állás után.

2020. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Mondj fel ,de előtte alázd meg a kedves kollégát vagy bassz ki a céggel ahogy csak tudsz. ;)
2020. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én szakmamban találnék munkát, ez biztos. Az hogy milyet már más kérdés. Valószínűleg olyat ahol maga a munka rosszabb, de fizetés szempontból ugyanaz. Tisztában vagyok vele hogy nincs olyan munkahely ahol mindenki maradéktalanul kedvel mindenkit. Itt is vannak olyanok akiket jobban szeretek, másokat kevésbé mert mondjuk alpári stílusa van vagy nem szeret dolgozni. De ezeket tudom kezelni. Ezt az egy embert viszont nem, ő túl megy minden határon. Alapvetően elmondta a főnök hogy szükség van a munkamra, meg vannak velem elégedve, nem szeretnék hogy elmenjek DE az ultimátum ellenére vissza fogják venni, igazából indoklás nem volt hogy miért, nem szó szerint mondta hogy ne hisztizzek csak körbe írta olyan szépen hogy tulajdonképpen ez volt a lényege. Szóval félnek hogy elveszitenek mert tudják hogy ha egyedül maradnak a másikkal ő nem fog annyit dolgozni mint én meg azt se úgy ahogy kellene, de annyira mégse félnek hogy nemet mondjanak neki.
2020. szept. 20. 07:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor még alkalmazott voltam, az egyik munkahelyemen elmondtam a főnöknek, hogy nem tartom korrekt dolognak azt, hogy a többi üzletből áthoznak mindent amit ott nem tudnak értékesíteni, nekem meg ott ahol voltam el kell ezeket adnom. Az volt a válasz, hogy se ha egyszer itt fogy, ott meg nem. Elmondtam, hogy ennek oka van, mégpedig az, hogy én eltudom adni, ők meg nem és adjanak akkor jutalékot. Azt mondta nem lehet, ez nem lenne a többiekkel szemben korrekt, akiknél nincs ekkora forgalom.

Ekkor elmagyaráztam, hogy itt nem azért fogy jobban minden mert, ez egy más környék, meg mások az emberek, meg beérett a bolt, meg tudom is én, hanem mert ezért dolgozom és ugyanannyit kapok mint aki azt hiszi, hogy a vevő bemegy és fizet ha van kedve. Elmondtam, hogy szerintem ez a nem korrekt. Aztán javasoltam, hogy azért hogy akkor legyen korrekt, akolléga aki ott nem tudta eladni ezeket a termékeket, jöjjön ide át, én át megyek a helyére, elérem hogy fogyjon az a termék csoport megötszörözöm a forgalmat és a vevők számát és ha nem járok sikerrel, bármennyit is dolgozzak ezen, nem kerül nekik semmibe, ha viszont sikerrel járok lesz miből kifizetni a jutalékom.


Persze végül azt hallgattam, hogy nem korrekt hogy van jutalékom, mert abban az üzletben ahonnan eljöttem, már nem lehet növelni a forgalmat, míg ahová átmentem lehetett. :D No, azért meséltem el neked, hogy megmutassak neked egy fontos dolgot.


Hiába dolgozol jól egy munkahelyen, nem biztos, hogy a munkádat az eredményhez tudják kötni. Ilyenkor jó, ha "eltudod adni" azt az eredményt amit képes vagy létrehozni. A te esetedben, hogy ha nem blöffölsz, akkor a vezetőség vagy a cég semmit nem nyer a kolléga visszavételével, csak veszít. Egyébként akor is ha maradsz, de ha ezt értenék, meg sem fordult volna a fejükben, hogy felvegyék. Nem nyernek vele semmit, ha ő jön Te meg elmész. Lehet hogy valakinek a valakije és megmondták, hogy fel kell venni.


Ha elmagyarázod nekik hogy semmit nem nyernek ha felveszik, sőt őszintén, lehet hogy jobban járnál, ha inkább nem vennének fel senkit, mint, azzal, hogy őt felveszik melléd.


Az elvet szeretném, ha megértenéd. Nem kell feltétlenül egy cégnél a főnöknek megfelelned, abban az esetben, ha azért dolgozol, hogy a cég emelynél dolgozol sikeres legyen. Én amikor forgalom növeléssel foglalkoztam olyan dolgokat műveltem, hogy a főnökeim haja égnek állt tőle. Még is szabad kezet kaptam, azért mert egyszerűen használtam azt az eredményt amit letettem az asztalra.


Nem éri meg a cégednek, hogy felvegyék, melléd vagy helyetted. Hogyan tehermentesítenének egy olyan emberrel akitől gyomorgörcsöt kapsz ? Nem lesz olyan a te munkád sem. Én például mindig azt szoktam nézni, ha egy ember bekerül a csapatba, az hogyan hat az eredményre és látatlanban tudom neked garantálni, hogy kettőtök összesített eredménye nem lesz 200%, hanem jó esetben is csak 130%, ami viszont dupla bérbe kerül. A sérelmeiden fog járni az agyad, nem fogsz tudni úgy koncentrálni, azon fogsz agyalni, hogy mit kellene mondanod vagy mit kellett volna mondanod a másiknak, kevésbé fogsz a munkádra figyelni, plusz ki is csinál. Ez egy sz*r átgondolatlan vezetői döntés. Értesd meg velük, hogy nem nyernek vele.

2020. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!