Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen hatással van az emberi...

Milyen hatással van az emberi szervezetre a 12 órázás, több műszakban esetleg?

Figyelt kérdés

Huzamosabb ideig hogy lehet ezt csinálni?


én már 6 óra munkánál is alig várom, hogy befejezzem a hátralévő 2 órát.


Akik ilyen munkarendben dolgoznak, hogy bírjátok? Hogy néz ki egy átlagos napotok? Mióta csináljátok?



2020. szept. 20. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Leépülés jellemzi az ilyen embert, ahogy elnéztem a gyárimunkásokat a környezetemben. Ez semennyire sem egészséges vagy normális.


A tesóm gyárban dolgozik, és nagyon idegbeteg lett. Össze-vissza alszik, kávé nélkül egy igazi zombi, folyton ideges mindenért.


Azt vettem észre, hogy az elején még nagyon nehéz és rossz, de idővel átállsz egy olyan módba, ahol már nem harcolsz és feladtad a fáradtságot és a gyengeséget, csak csinálod és ismétled a munkát. Mintha kikapcsolna az agyad. Szóval lehet bírni, szerintem meg is lehet szokni valamennyire rövidtávon, de csak ha sürgősen kell a pénz.

2020. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felborul a bioritmusa, az alvási periódusa pl.
2020. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszútávon csinálja valaki, az bizonyos betegségekre és rövidebb életre számíthat.
2020. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az jobb, ha valaki mondjuk egy műszakban 12 órázik, heti 4 napot? Kérdezem azoktól, akiknek van tapasztalata.
2020. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy műszakban nyilván jobb. Gondolom az nappali, tehát éjjel alszol, nappal vagy ébren, és nem összevissza. Viszont heti 48 óra munka hosszútávon nem jogszerű, nyilván nem véletlenül.


Az viszont kérdés, hogy több műszakban mekkora a különbség a 8 és a 12 között.

2020. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én folyamatos műszakban dolgozom úgy, hogy 2 nap délelőtt 12 óra reggel 6-tól este 6-ig. Majd 2 nap éjszaka este 6-tól reggel 6-ig. Utána 4 nap pihenő. Őszintén én nagyon szeretem, mert van 4 nap szabadnapom. Én nem cserélném el másra.
2020. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6, és testileg hogy bírod? Hány éves vagy?
2020. szept. 21. 07:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia mi így dolgozunk össze vissza, azt mondja a vezetőség, hogy szabályos, de katasztrófália, pl éjszakázás után kell menni közvetlenül délutánba, utána meg reggel nyitósnak, ha éjszakázás után haza érek nem igazán tudok aludni max 3-4 órát, és akkor mosott szarként kezdem ugyanaznap a délutános műszakot, amiből ha haza értem már nem is tudok elaludni, csak éjfél körül, így megint van aludni 3-4 órám mert reggeles vagyok utána.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

^^ilyen a munkarendünk, ezért tettem ki róla kérdést, most októbertől már úgy vagyok írva, hogy többet 12 órában 6-18 vagy 8-20,de minden hétvégén be kell jönnöm ugyanúgy szombat éjszakára+vasárnap délutánra, +utána hétfőn 12 Ben nappalra, viszont amiatt nem problémázok már ezen, mert így csak 16-azor kell be mennem dolgozni, és nem 26-szor a hónapban, legalább ha 12 órázok többet tudom a gyerekem elvinni programokra, mert több a hétköznapi szabadidőm.

2020. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én inkább dolgozok heti 5x 8 órát, de nyilván mindenki máshogy bírja, nekem van egy évek óta bejáratott életciklusom
2020. szept. 21. 09:55
 10/10 anonim ***** válasza:
A 6 os vagyok elég jól bírom azt kell hogy mondjam. De azt azért hozzátenném, hogy nincs párkapcsolatom egyedül vagyok és így sokkal könnyebb, mert nincs az, hogy pihenő napon is időbe felkeljek megcsinálni ezt vagy azt. Nekem sokszor esik a pihenő napom hétköznapra és nagyon szeretem, mert bármit el tudok intézni év végén ott a sok szabi, mert nem kellett mire kivenni. Persze jó lenne egy állandó délelőttös meló de az nálunk nem nagyon fizet szóval marad ez. Valaki ledolgozza szépen a munka idejét hétköznap irodában és kap 150-160 ezret. Én így tolom, mert muszáj és jobb hónapban kapok 260 + Cafateria. Rosszabb hónapban is 220 szóval nem panaszkodom. Az orvosok is nyomják éjszakás műszakban sőt ők még rosszabb beosztásban, mint én és nem panaszkodnak hát én sem teszem.
2020. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!