Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol lehet valahogy jelenteni,...

Hol lehet valahogy jelenteni, hogy szabálytalanul dolgozunk a munkahelyen, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Pl én most 10 napot dolgozok egyben pihenőnap nélkül de pl ma éjszakás vagyok, holnap végzek hajnalban de holnap még be kell jönnöm délutános műszakra, holnap este végzek de holnapután meg nyitós reggeles vagyok, így gyakorlatilag ma jöttem szombaton de hétfő délutánig haza sem tudok menni, nincs is meg a minimum 11 óra pihenőidő a műszakok között, és a havi pihenőnapok száma is kevés, nekem pl összesen 6 de van olyan kollégám akinek csak 5,ők is így vannak írva össze vissza direkt.

2020. szept. 5. 21:40
1 2
 1/17 anonim válasza:
50%
Beszélj a főnököddel/ kérd el a szerződésedet és olvasd át! Ha ez megtörtént, és neked van igazad, akkor kérdezz rá a főnöködnél erre! Ha nem tudsz rá hatni, akkor menj egy ügyvédhez/írj rá és kérdezz tőle! Ha 100% esélyed van, akkor menj bíróságra, és pereld be a főnököd! (És keress új munkát!)
2020. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Én új munkahelyet keresnék, szerintem ha elkezded firtatni a dolgot, a kirúgások úgyis borítékolt.
2020. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele beszélni, meg máshova át is akartam volna kérni magam. Régen is volt, hogy akartak cserélgetni műszakot kollégák, de nem engedték pont ilyenekre hivatkozva, hogy nincs meg a Törvényileg előírt minimum pihenőidő, nem lehet jönni zárósból nyitósba. Volt amikor én írtam a beosztást akkor néha azon problémáztak a vezetőség, hogy néha szombati ejszakazas után csak a vasarnapot adtam meg, és hétfőn már dolgozni írtam be az embert, most meg nincs is meg adva a vasárnap ejszakazas után közvetlenül a végzés után délutánra kell jönni, aki autóval jár az még megoldja, megalszik a kocsiban műszak kezdésíg, vagy hazamegy és kb fordulhat is vissza pár óra alvás után, nekem most javítás alatt van a kocsim így csak az étkezőbe vagy a munkahely előtt a parkban padon tudok aludni, még szerencse, hogy nem dolgozik most a feleségem, és tudja intézni a gyerekeket.
2020. szept. 5. 21:59
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez változni nem fog. Gondolom bíróságra meg nem akarsz járkálni.

Keresni kell más munkát.

Sima gyárakban is a legtöbb helyen tartják magukat a 3 műszakhoz.

Nem kell minden nap máshogy menni.

2020. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mitől félsz? Ebbe bele fogsz rokkanni...
2020. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem süllyednék le arra a szintre csalados emberkent, hogy ebédlőben vagy egy padon húzzam le a két műszak közti időt. Ha számít egy kicsit a családod, keresel egy másik melóhelyet. A feleséged helyében sem tűrném hogy a férjemnek ezt kell átélnie. Pedig én is munkás családból származom, de ez több a soknál.
2020. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most nagyon nem megy jól a cégnek, szivatásból irtak így összevissza mindenkit, hogy páran kilépjenek, mert sok a felesleges ember, csak a mi telephelyünkön már volt is 1 közös megegyezéses felmondás meg 2 elment álbetegállományba, fel mondani nem akarok, 10 év után ha kirúgnának 3 hó végkielégítést kapnék, de ha én mondok fel, vagy közös megegyezés, akkor ezt bukom. Ha normális munkarendben kell jönnünk dolgozni akkor jó a hely.
2020. szept. 5. 22:05
 8/17 anonim ***** válasza:

Még a kocsiban alvás néha bevállalható lenne azt mondanám ha nagyon nincs más munka és lehet zuhanyozni is a cégnél. Én is havi 1-2 alkalommal csináltam régen mikor péntek este 22-ig dolgoztam és szombat reggel 6-ra menni kellett.

De padon aludni teljesen nonszensz. Hosszú távon teljesen kikészíti az embert ez a hülye munkarend.

2020. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó,akkor most tulajdonkėppen mit vársz tőlünk?
2020. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azert kinn a padon mert elkezdtünk benn aludni azétkezőben vagy az öltözőben, és erre ki lett találva, hogy a munkavégzés után csak fél órát lehet maximum benn tartózkodni és ki kell csekkolni, le kell adni a felszerelést stb. A műszak vége meg lehetetlen időre lett írva, pl hajnal 3.25 végzünk vasárnap, ilyenkor semmi járat sincs (csak kocsi)
2020. szept. 5. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!