Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző az emberekre...

Mennyire jellemző az emberekre, hogy szakértelmet nem igénylő munkákat végeznek?

Figyelt kérdés

Az én ismerősi körömben a legtöbben szakértelmet nem igénylő munkát végeznek. Csak kevesebben vannak, akik végzettségüknek megfelelően dolgoznak, vagy ha nem is papírjuk van róla, de egy szakmában vannak, amibe beletanultak.


A legtöbb embernek betanított jellegű munkája van.


2020. szept. 21. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Mivel elég sok a betanításos munka, ezért sokan dolgoznak azt.

Szerintem hátterében az állhat, hogy van nincs kedvük, vagy nincs lehetőségük tanulni tovább és szakértelmet igénylő munkát szerezniük. Nagyrésze betanított munkához elég egy érettségi, sőt néha az általános és bár kevesebbet fizet, mintha az egyetemn tanulna még 4 évig, de az már abban a percben van, és nem kell még éveket várnia, hogy fizetése legyen.

Nekem amúgy pont fordítva van. Az ismerőseim szinte mindegyike diplomás és abban azon a területen dolgozik, amit tanult.

2020. szept. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Az én környezetemben senki sem végez betanított munkát. Majdnem mindenki diplomás.
2020. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom! De holnap jön a takarítónőm, majd rákérdezek nála.
2020. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A környezetemben majdnem mindenki betanított munkát végez.


Érettségijük, és/vagy büfé szakos diplomájuk van

2020. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
MLM, coach mind ilyen, tehát jellemző.
2020. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most ez nézőpontból is függ. Ha úgy vesszük, a legtöbb SSCs munka is betanított a szellemi szektoron belül, úgy nagyon sokan. Más kérdés az, hogy a legtöbb munkát sokkal könnyebben és hatékonyabban lehet megtanulni élesben, én sem a diplomámmal helyezkedtem el és sokkal jobban teljesítek a munka világában, mint régen a suliban.
2020. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!