Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rátok is jellemző, hogy...

Rátok is jellemző, hogy utáltok állandóan köszönni/jópofizni a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Olyan kollégáknak, akikkel nagyon nem is vagytok napi munkakapcsolatban. 1 hete kerültem életem első munkahelyére és baromi idegen számomra. Mindenki köszönget, jóétvágyat kíván, pörög, él-hal a munkáért miközben én qrvára nem szeretem és csak baromi nagy mákkal kerültem be, de szívesebben végeznék valami pakolgatós laza munkát (akár közmunka), mint pörgpős, gép előtt görnyedős irodai agypusztítást. Már a kirúgatáson is gondolkoztam, de pályakezdőként nem merem megtenni, mert a tapasztalatom alapján csoda, hogy ide bekerültem és lehet ezután évekig munkanélküli lennék. Viszont köszönni, extrovertáltan viselkedni továbbra is utálok és görcsöl a gyomrom, ha el kell hagyni az irodát más részleget meglátogatni. Az se segít a helyzetemen, hogy külsőre is eléggé kilógok a sorból.

2020. jún. 21. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!

A következő kérdés általában az,hogy hogy vagy (vagy hasonló).

Sajnos az emberek többsége nem áll meg a köszönésnél

2020. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
köszöngetés nem probléma, de a kézfogás igen. Nagyon jó volt, hogy eddig mindenki tartózkodott tőle. Én biztos nem kezdem újra, de van 1-2 nem normális akinek muszáj erőltetni.
2020. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, távolságtartó vagyok az emberekkel.
2020. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teszem ezt, hello hello de nem jópofizok senkivel
2020. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem köszönni bunkóság. Jópofizni én se szeretek.
2020. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy idő után észrevestik, hogy nem vagy vevő a csevejre, legalább is nálam ez van. Kb az arcomra van írva, hogy "NEM". Szóval nem is próbálkoznak. A köszönés az oké. Ha van 1-2 ember akit kedvelsz, azokkal nem árt jóban lenni.
2020. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem most kezdtem dolgozni, de igen. Nem jópofizok senkivel, köszönök és ennyi. Próbálom a három lépés távolságot tartani és ez nekem bevált.
2020. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha bemegyek a munkahelyemre köszönök. Van akivel beszélgetek de van akivel nem. Váltunk párszót és megyünk dolgozni.
2020. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nekem az lenne furcsa, ha nem köszönnénk egymásnak. De eléggé jó hangulatú a munkahelyem és a számítógép előtt görnyedést se érzem agypusztításnak, sőt, izgalmas természettudományi munka. De a gazdasági osztályon van egy nő, aki tényleg ilyen jópofizós és ő engem is idegesít, amikor tíz méterről odaüvölt, hogy hogy vagyok. Most akkor üvöltsek vissza? Meg azt vettem észre, hogy a cég adminisztrációs részein gyakoribbak az ilyen klikkesedések, meg kibeszélés - de szembe meg megy az udvariaskodás, már az egyetemen se vettem részt ilyenekben. Szerintem nálunk a legtöbben őszintén lelkesednek a munkájukért és sok az "introvertált kutató", de természetes, hogy üdvözöljük egymást, azokat is, akiket sose láttunk még. Nem szívesen dolgoznék olyan környezetben, ahol meg kell játszanom magam, de ez a munkahely ideális ilyen szempontból - mindenki egy kicsit "fura", úgyhogy senki nem lóg ki a sorból. :)
2020. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam egy helyen ahol konkrétan minden férfi dolgozó köszönt egymásnak, kezet fogtak, elköszöntek egyesével. De még meg volt az is, hogy ebédlőben jó étvágyat is kívánnak mindenkinek egyesével. Szerintem ebben az a túlzás, hogy tényleg mindenkivel egyesével így minden nap ezt végig kell csinálni. Aztán volt már, hogy úgy oldottam meg, hogy amikor megérkeztem, beléptem és egy: "Jó reggelt mindenkinek!"-kel oldottam meg nem álltam le az összes emberrel lekezelni. Oké, hogy ez így illik, de már túlzás. Persze kezet fogok az emberrel ha még nem ismerem, és először találkozunk. Meg most nem mindenki olyan, hogy társasági, hogy figyeljen mindig másra, aki nem ilyen nyitott azt nem kell bevonni a kommunikálásba ha nem szeretné, hagyni kell nyugodtan dolgozni. Szerintem egy egyszerű köszönés bőven beleférne minden napra.
2020. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!