Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodisták, mennyi munkaközi...

Irodisták, mennyi munkaközi szünetet és kávészünetet szoktatok a kollégákkal/kolléganőkkel tartani jellemzően?

Figyelt kérdés

Nálunk az irodában szerencsére a többség szeret beszélgetni és jól el is vagyunk, 1-2 antiszoc van, aki csak a monitort bámulja.

Nálunk az a bevett szokás, hogy munka közben is beszélgetünk, hogy elüssük az időt, de 50-55 percenként megyünk egy-egy pisiszünetre, vagy 10 perces cigiszünetre, másfél-két óránként pedig egy kicsit lazítunk, kávézunk, sütizünk. Úgy gondolom, emberek vagyunk, így ez a normális.


2020. júl. 6. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kávézom. Pár perceket szoktam itt irkálni. A többi teljesen random. Van amikor a főnökömmel vagy a beosztottjaimmal egy órát is beszélgetek, jobbára céges dolgokról.
2020. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi szünet mellett mikor dolgoztok? :D


Én az ebédidőmet (fel óra) és plusz 1 szünetet tartok, reggeli kávé. Szerintem ennyi elegendő. Ha meg szocializálódni akarok, akkor kihasználom akkor az alkalmat, amikor munkaügyben át kell mennem máshoz, es akkor valtunk par mondatot, szerintem ennyi bőven elegendő. Nem azért jarok a munkahelyemre, hogy haverkodjak.

2020. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kávézom, az ebédet letudom 20 perc alatt, ezen kívül naponta két-három alkalommal megyek el inni vagy WC-re, ezek együtt összesen 10-15 percet tehetnek ki.
2020. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező,


ezek szerint ti a munkaidő 20-25%-át nem munkával töltitek. Az azért elég durva szerintem.

2020. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Senkitől nem elvárható, hogy a 8 órát végig ledolgozza. Mint írtam, emberek vagyunk, nem pedig robotok. Ráadásul a monitor fárasztja a szemet és kell a pihenés.
2020. júl. 6. 13:18
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
#5: De igen, elvárható. Azért 8 óra a munkaidőd plusz a szünetek.
2020. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kávézom, így kb. 4-szer naponta biztos csinálok magamnak, néhány óránként azon kapom magam, hogy már kimenni alig tudok a mosdóig, annyira kell, ebédelni a gép előtt szoktam, vagy kimegyek valahová, ha a közelben kajálok van, hogy negyedóra alatt végzek, aztán megyek vissza dolgozni. Rengeteg dolgom van, ha valaki pletykálását kellene hallgatnom a tetejébe biztos felmondanék onnan. Nem érzem magam robotnak, a munkám sokkal érdekesebb, mint más magánéletét hallgatni napi szinten.
2020. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, amennyiben napi 10-11 órát az irodában töltesz, úgy teljesen jogos, hogy nem bírod egyhuzamban ledolgozni a 8 órát, viszont ha kiesik a toll a kezedből délután 5-kor, akkor csak simán meglopod a céget.
2020. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

„irodisták, mennyi munkaközi szünetet és kávészünetet szoktatok a „


Hát kávészünet az 1-2 van /nap. De ez semmit se jelent mert kb a munkaidőm fele netezgetéssel telik.

A 8 órából 4-et és JÓ ha 4et melózok.


És ez még csak nem is az én hibám. Annyi meló van hogy ha lassított csiga módjára csinálom akkor is elég a 4 óra rá, de 8 órát benn kell lenni. Így olvasás LENNE de az feltűnő marad a netezés.

Kirakok egy excel táblát a képernyőre alibinek ha valaki jön homlokráncolva azt nézem... közben meg megy a facebook egész nap.

2020. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, mint az utolsó. Na jó, ez túlzás, mert van olyan nap, hogy vègig pörgök, de sokszor van, hogy tènyleg elegendő 3-4 óra a melómhoz. Talán ha 1 emberrel kevesebben lennénk, akkor ki tudnánk tölteni az időt.


De igazából nem értem, mi ezzel a baj. Nekünk van munkánk, a főnökünknek meg így is van elegendő pénze, nem hiszem, hogy nagyobb értelme lenne, ha közülünk 1 embernek nem lenne munkája, ne tudna megélni csak azért, hogy a fönöknek havi 500 ezerrel több maradjon, miközben ez az összeg neki nem oszt, nem szoroz.


Több olyan hely kellene, ahol az emberek nem dolgozzák magukat gyomorrákosra 50 éves korukra, és ahol a fönökök nem halnak bele, ha eggyel kevesebb a kocsijuk.

2020. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!