Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért piszkál ilyenekkel a főnök?

Miért piszkál ilyenekkel a főnök?

Figyelt kérdés
Minden egyes nap beszólogat a külsőmre a főnököm. Szerinte túl vékony vagyok és amúgy is túl puha, hol van rajtam az izom? Mondtam neki, hogy sokat fogytam az utóbbi időben (egyébként kő kemény munkával, azóta pedig izmot igyekszem magamra szedni, szinten irtó nehezen). Egész gyerekkoromtól súlyproblémáim voltak és az utóbbi időben kezdtem helyrejönni. Ezt neki nem mondtam, mert szerintem semmi köze hozzá, ahogy eleve a súlyomhoz sincs, sem a külsőmhöz. Aztán kötözködött, hogy csontos vagyok és amúgy is olyan szúrós a szemem és hát a mellem is biztosan fogyott. Kiakadtam, nem durván és közöltem a véleményemet szinten nem durván, hogy akadjunk már le a külsőmröl. Erre még ő volt meglepődve, hogy nem gondolta, hogy engem érdekel az ő véleménye, mert vannak olyan nők, akiknek bármit lehet mondani. Aztán elkezdte ecsetelni, hogy a folyosó végén az irodában milyen k.urva jó nők vannak. Komolyan az agyam eldobom. Itt tartunk?? A covid miatt helyet nyilván nem tudok váltani most...és a munkát szeretem és a munkámmal ő is elégedett. Akkor mi a franc baja van és ha kiakadok miért áll még neki feljebb? A felvételi kikötések között nem volt ott, hogyan kell kinézni...nagyon bánt, még akkor is, ha mindenki azt mondja, ne törődjek vele. Nekem nagyon komoly önértékelési gondjaim voltak. Minden nap rossz kedvű vagyok emiatt. Egyébként ő egy ötvenes, kicsit sem gusztusos zsíros-szőrös valaki, hatalmas arccal.
2020. szept. 22. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"A felvételi kikötések között nem volt ott, hogyan kell kinézni."


Ezt mond meg neki is.

2020. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Pedig én is azt tanácsolom (férfi, 79 éves), hogy ne törődj vele. Abszolút ne reagálj a megjegyzéseire, később lekopik rólad. Ne mutasd ki sem szóban, sem mimikával a nemtetszésed, mert ez feltüzeli őt és még jobban alád fűt.

Most nem tudok hatásosabb módszerről a leszoktatáshoz. Ha már lenne új munkahelyed, akkor keményebben is kiállhatnál magadért, de most...

2020. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs lehetoseged valtani, en a te helyedben szimplan ignoralnam, vagy feltunoen ugyanazzal a mondattal valaszolnek a szemetkedeseire.


Pl. amit feljebb is irtal:


-Marika nagyon sovany vagy, latszik minden csontod..

-"A felvételi kikötések között nem volt ott, hogyan kell kinézni."

-de nagyon gebe vagy, hat hogy nezel ki?

-"A felvételi kikötések között nem volt ott, hogyan kell kinézni."

- a szemed is olyan szuros...

-"A felvételi kikötések között nem volt ott, hogyan kell kinézni."


Ezt ha kell, ezerszer is elismetelni fapofaval.

Remelhetoleg megunja.


Masik opcio, beszelni a fonokod felettesevel (mar ha ilyen van).

2020. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!