Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehetett előbb...

Miért nem lehetett előbb közölni velem, hogy nem jól végzem a munkám? Csak én érzem ezt kihasználásnak?

Figyelt kérdés

Felmondtak nekem a munkahelyen

kicsit több mint egy év után arra hivatkozva, hogy sokat hibázok. Konkrétumot nem is mondott a főnök, hogy pontosan mi nem tetszett, csak hebegett habogott mikor rákérdeztem.


Pályakezdőként vettek fel egy pályázat keretében ami annyit takar, hogy a fizum meg a járulékaim pályázati pénzből kerültek finanszírozásra + ezen felül a cég jó kis zsetonhoz (pár millióhoz) is jutott ezáltal lettek új bútorok, monitorok az irodában. (Meg még kitudja miket számoltak el a cég nevére beruházásként.)


Mikor oda mentem direkt meg is kérdeztem, hogy határozott vagy határozatlan időre keresnek alkalmazottat, erre azt mondták határozatlanra.

Fizetésemelést is kaptam fél év után és mondta a főnök, hogy megérdemlem. Tényleg kussba dolgoztam mindig meg a legjobb tudásom szerint csináltam a dolgom, még a munkatársaimnak is besegítettem. Semmi visszajelzést nem kaptam a munkámról, most meg pofán vágnak ezzel épp mikor letelt a pályázat.


Nem tudom ti hogy vagytok vele de én úgy gondolom, hogy ha az alkalmazottam szarul dolgozik akkor azonnal behívom raporta és elbeszélgetek vele. Megmondanám neki, hogy szedd össze magad, figyelj oda jobban különben itt nem lesz maradásod. Nem hátulról mellbe támadnám 1 év után.


Az a legviccesebb ebben a dologban, hogy amikor ezt közölték velem akkor másnapra már jött is volna az új ember (nyilván ő is pályázatos) a helyemre akit bekellett volna tanítanom a felmondási idő alatt. Mondtam, hogy bocsi de ezt már nem nyelem le, ehhez nem tudok jó pofát vágni és látni sem akarom többé őket. Szóval így elengedte a felmondási időmet.


Tény, hogy nagyon érzékeny vagyok és ha lenne rá keretem most pszichológushoz mennék mert engem ez teljesen lehúzott az életről, depressziós hangulatba kerültem valamint megundorodtam ettől a szakmától.


Ti is inkorrektnek tartjátok ezt az egészet?



2020. szept. 25. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a való világban, nem a szaktudasod kellett, hanem az általad elérhető plusz lóvé. Megfizetted a tanulópénzt, egy munkáltatónak sem szabad odaadni szíved-lelked.
2020. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazságtalan, de én is voltam ilyen pályázat altal foglalkoztva, tudtam, hogy ez benne van a pakliban
2020. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé úgytűnik hogy a cég anyagi érdekei miatt búcsűztak el tőled.

Egyszer nekem is előadta a főnök, hogy szerinte többet hibázok, mint a többiek, de se számszerű adatokat, se konkrét példákat. Így én elkönyveltem hogy csak az arcommal van baja, és dolgozok tovább, úgy hogy minél kevesebbet kelljen találkoznunk.

2020. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TR75 ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a plusz lóvé miatt történt. Ahogy az első válaszoló írta.
2020. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez volt az első "komolyabb" munkahelyem és nem számítottam arra, hogy egyből ilyen nyíltan/világosan játszadoznak velem. Egy utolsó hulladéknak érzem magam,és ezek után még legyek ambiciózus munkaerő...
2020. szept. 25. 12:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul gondolkozol. Teljesen nyilvánvaló, hogy a támogatás miatt vettek fel téged, főleg ha megint pályakezdőt ültettek a helyedre. Miért éreznéd magad hulladéknak? Mert lelkiismereteden dolgoztál, tanultál és a munkáltatód egy aljas, inkorrekt mocsadék?

Te emelt fővel cinikusan a pofájukba röhöghetnél és közölhetnéd az ex főnököddel, hogy szánalom. Ne engedd, hogy a saját önbecsülésed döntse romba egy ilyen munkáltató.

Egyébként én egy picit elkezdenék szimatolni, ha nagyon pipa lennék. Előtted nem volt olyan pályakezdő, akit hasonlóan kitettek? Ha 3-4. alkalommal csinálja már ezt ugyanebben a munkakörben egy cég (vagy esetleg több beosztásban, több emberrel is), akkor szerintem érdemes egy munkaügyi jogásszal egyeztetni, hogy nem lehet-e rájuk húzni picit a vizeslepedőt. Nekem már az is elégtétel lenne, ha csak a támogatottságom mértékéig bírságolnák őket.

Szóval... szedd össze magad! Nyalogasd egy picit a sebeidet, aztán rázd meg és szedd össze magad. Nem te vagy a hulladék, amiért átvertek!

2020. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kihasználtak az első munkahelyemen, szintén a támogatás miatt vettek fel, de még a minimálbért se igen akaródzott kifizetni nekik, csak miután szóvá tettem, hogy nem ennyiben állapodtunk meg (hanem kemény 5000 Ft-tal többen. Bruttó.)

Engem próbaidő végén küldtek el, szintén kifogásokkal.


Engem is borzalmasan lehúzott az egész totál kedvtelen lettem és ugyanet, a szakmát is meggyűlöltem. :(

2020. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 Ilyesmiről nem tudok. Olyan történt velem, hogy amikor márciusban és áprilisban a vírus miatt heti 2-3 napokat kellett bemenni dolgozni akkor mindenkinek levette az óraszámát csak nekem nem, valamint velem úgyan úgy aláiratta a jelenlétit a heti 40 óráról meg a fizetési papírokat, hogy a teljes fizumat átvettem de valójában csak annyi fizut kaptam amennyit bent voltam. (Persze azért megkért minket, hogy hozzunk haza munkát mert a vírustól függetlenül még a határidőt tartani kell.)
2020. szept. 25. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez is azért volt kérdező, mert valószínűleg a jelenleti íved/bérjegyzeked alapján igazoltak a támogatást, amit a cég kapott. Nem a két szép szemedért volt.
2020. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Igen ez nyilvánvaló és megtudtam érteni. Ezért nem is kérdezősködtem felőle, csak aláírtam mindent amit elém tolt.
2020. szept. 25. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!