Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Járt már más is úgy munkahelye...

Járt már más is úgy munkahelyen, hogy könyörögni kellett a szabadnapokért?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen dolgozok egy munkahelyen,utazok mindennap.A héten a főnöknő nem adott szabadnapot ìgy szóltam neki.Azt mondta meglátja,de ha nem leszek szabad akkor mindenképp fizetni szokta a szabadnapot meg a plusz órákat(gondolom mem tulòrapènzben).Mondtam neki ha nem ad a héten szabadnapot akkor a következő héten két egymás utáni napot kérek. Visszajött 15perc múlva azt mondta vasárnap szabad leszek mégis elintézhető,de két egymás utáni napot nem adna.Munkaerőhiány van,nem is véletlenül.. abba biztos nem megyek bele,hogy szabadnap nélkül dolgozzak nagyon a túlóráért se vagyok oda az a pár ezer forinttal több nem tenne boldogabbá,így is kevés a szabadidő.Ha meg egyszer-kétszer hajlandóságot mutatok utána abból rendszert csinálna,a régebbi munkásoknak is a múlt héten úgy kellett figyelmeztetniük a fonoknőt szabadnapért és még ő volt meglepodve.Azt mondta ez egy ilyen hét a következő jobb lesz...bár nem úgy áll a helyzet,egy munkasnő műtétre készül elment és úgy beszélt nem biztos,hogy a jövőben visszajön mert elege van

2019. jún. 30. 07:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, heti 5 napot dolgozok, szabadságra akarok menni, akkor szólok pár nappal korábban és megyek.
2019. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ha nem vagy szabad, akkor is fizeti a szabadnapot? Tehát bent dolgozol, de ő akkor is úgy kalkulálja, hogy kivettél egy szabadnapot? Csak gratulálni tudok, hogy hagyod magadat így kizsákmányolni, meg lehúzni.
2019. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem fix fizetés van hanem órabér amelyik nap nem dolgozol arra nem kapsz semmit.
2019. jún. 30. 08:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3: Tehát 0 órás szerződés. De akkor meg végképp nem értem, miért fizetne szabadnapot, ha bent vagy? Nem írtál el esetleg valamit?
2019. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy nagyon nem is akarja,hogy legyen szabadnap,de én erre nem köteleztem el magam.
2019. jún. 30. 08:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Heti egy szabadnap 8ora munkaidő naponta,ami néha 9-10 óra attól függ kinek.A szabanapot fizetné,de nem mindenkit a pénz boldogít nem olyan áron, hogy még egy szabadnap se legyen ami így is kevés
2019. jún. 30. 08:31
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Ja hogy erről van szó. Az ilyen helyről lépni kell.

Velem amúgy még nem volt olyan, hogy könyörögni kelljen, de heti hat napban dolgoztam már, kínai étteremben, mosogatóként. Egy idő után már meguntam, és kikötöttem ,hogy heti két szabadnapot akarok, egymást követve. Végül nagy nehezen belementek, de természetesen nem hétvégére esett, hanem szerda-csütörtökre. Szabad hétvégét kb. háromhavonta egyszer bírtam kikönyörögni.

Viszont volt ott egy másik srác, akinek a dolga a takarítás volt, leginkább a mellékhelyiségeké. Na az totálisan csicskult nekik, heti hét napban nyomta. Ha szabadnapot, vagy szabadságot akart kérni, a főnök válasza rövid és tömör volt: "Ha szabadnapot adok, akkor ki takarítja majd a vécét?".

2019. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálam is vendéglátó iparról van szó,ahol a munkaerő hiányt a meglévő munkásokkal próbálják kompenzálni. De ha mondjuk dolgoznék 3 hetet szabadnap nélkül biztosan nem kapnék 3 egymás utáni napot hogy elmenjek kicsit valahova,mert akkor megint nem lenne aki dolgozik,így inkább kifizeti,de az nem olyan jelentős összeg.Meg nem lehet a végtelenségig 200 óra felett dolgozni havonta.Az egyik személy aki ott dolgozik azt állítja a több munkaórára lefaragja az órabért,hogy ne kelljen annyit fizetni.Bar vannak itt akik hazudnak,de látva a főnöknő próbálkozásait eltudom képzelni.
2019. jún. 30. 09:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Vezetgettek már meg munkaadók,de ezzel gondolom nem vagyok egyedül. Nem is csoda hogy egyes munkahelyeken pár héttől vagy hónaptól tovább nem maradnak meg sokan.
2019. jún. 30. 09:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetemben külföldről (Hollandia) volt szó, de vannak dolgok, amik nyugatabbra sem jobbak. A kínai munkaadók abszolúte holtversenybe állíthatóak a magyarokkal gerinctelenség és kizsákmányolás tekintetében.
2019. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!