Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki egy új munkahelyen...

Ha valaki egy új munkahelyen kezd, akkor neki kellene bemutatkozni az ott dolgozóknak, vagy nekik kellene nála bemutatkozni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Neki kellene bemutatkozni
A kollégáknak kellene oda menni hozzá
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Legjobb eset az, amikor a főnök körbeviszi és mindenkinek bemutatja.

Ha ez nem történt meg, akkor ő mutatkozzon be. Első nap azoknak, akikkel egy irodában, részlegen stb. dolgozik. Aztán utána mindig, ha olyanokkal találkozik, akiknek még nem mutatkozott be.

2020. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy olyan helyen dolgozok, ahol igazán gyakori a staff-rotáció. Már unom, hogy ha nem megyek oda valakihez akkor soha nem tudom meg a nevét hacsak nem más szájából hallom. Az évek alatt tucatnyi új ember jött és ment, és SOHA EGYETLEN EGYSZER SEM történt meg, hogy egy új valaki odajött és azt mondta "Szia, Eszter vagyok." Nem vagyunk több százan. Kb 30-an csak. Szerintem annyit bőven kibír valaki, hogy ha találkozik valakivel (nem kell keresni), akkor odabökjön 2 mondatot. Arrogáns vagyok emiatt?

Szeretek ismerkedni, szívesen beszélek új emberekkel, csak unom már, hogy ha elmegyünk egymás mellett mindig én vagyok az aki először szól a másikhoz.

2020. szept. 25. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyzetfüggő. Attól is függ mi az adott "szituáció".


Ha bemegyek irodába, és látom, hogy ott új kolléga van, akkor oda megyek bemutatkozni. Ha én vagyok ott és ő jön be akkor meg ő fog nagy valószínűséggel oda jönni.

2020. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha szeretsz ismerkedni, szólítsd meg te az újakat.

Gondolom ők zavarban vannak, pláne, ha fiatalok. Sajnos manapság sokakon látszik, hogy nem volt gyerekszobájuk. Nem akarnak udvariatlanok lenni, csak egyszerűen nem tudják, hogyan kéne egy adott helyzetben viselkedniük. Ha te megszólítod őket, akkor csak segítesz nekik.

2020. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A főnöknek kellene bemutatni.

Egyébként pedig az újnak bemutatkozni.

(Ha egy terembe belépsz, ott is te teszed meg az első lépést a kommunikációban)

2020. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A felettesnek kéne bemutatni, de nyilván egy többszáz fős munkahelyen ez nem kivitelezhető és/vagy fölösleges. Tehát a közvetlen munkahelyen és munkatársakat bemutatja valaki, aztán a munkatársak majd bemutatják alkalomadtán másoknak. Ha meg dolga van az egyes osztályokon, és úgy megy oda, mint egy idegen, nyilván ő fog bemutatkozni, hogy kicsoda és honnan jött.
2020. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!