Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyelvtudás nélkül mennyire...

Nyelvtudás nélkül mennyire rizikós külföldön munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Kis story...



21 évesen az iskola befejeztével, Depresszió és szorongásaim voltak amire a szerelmi csalódások csak rátettek, nem érdekelt a világon semmi és senki.


Féltem az újtól és az új emberektől, befogadnak vagy hátba szúrnak.


Első munkahelyem a közmunka volt.


Aztán jött egy jó ajánlat és váltottam, szorgalmat és kitartást, magabizotsságot tanultam tőlük. És két szakmát sajátítottam el.


Végül nem értettük egyet a főnökkel a viszonyom se volt olyan jó már, flegmáztak rám, a kezdeti hibáimat emlegették újra és újra elegem lett. Az új kollégák közül se ált ki egy se melettem egy se. Irigykedtek rám, mert saját autóm volt és jogosítványom és magasabb iskolai végzettségem.


Tegnap előtt mondtam fel, persze én voltam a hibás...


Most azon gondolkodok, hogy maradjak itthon amíg két éves lesz a jogosítványom és induljak C+E kategóriába (kamionozni akarok a pénz és az utazás miatt)


Vagy menjek külföldre takarítani... Vagy költözek fel Budapestre és szakmákban dolgozzak egy kicsit.



2020. szept. 27. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
A mai világban még belföldön se lehetsz takarító, ha nem beszélsz legalább angolul. Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ciki-e, ha 60 évesen nem tudsz 2 lego kockát összenyomni.
2020. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás nélkül nem vesznek fel. Ha mégis, akkor hatalmas az esélye, hogy átráznak, és rosszabb helyzetben leszel, mint most vagy. Szerintem keress egy állást Magyarországon azzal a képesítéssel, amid van, és tanulj nyelveket, képezd magad. Utána lesz lehetőséged továbblépni.
2020. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem mennék helyedben külföldre - tele vannak szakképzetlen tengődő lelkekkel, elvesznél! Itthon a szakmáidban helyezkedj el - minél előbb!!! most nem jó késlekedni, könnyen lehet újra márciusi lezárásos helyzet. (nem tudjuk, bizonytalan minden) (Milyen szakmák?) Azt tenném, hogy elhelyezkednék a szakmában (ha közelben találsz, még jobb) beiratkoznék egy nyelvtanfolyamra, és két év múlva kamionoznék! (oda is kell nyelvtudás)
2020. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Kezdj el Youtube-n nyelvet tanulni, vannak egész jó egynyelvi kurzusok is, de remélhetőleg lehet találni kétnyelvűt is, vagy autodidakta módon is elkezdheted, itt is láttam ezzel kapcsolatos szép linkgyűjteményt.

Egyfajta alap-tudást össze lehet szedni.

2020. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan így vagyok, csak rájöttem, hogy ha elcseszek egy lehajtót és tovább megyek kamionnal akkor levonják mert útdíj.. ha 4 percet tovább vezetsz 300 euro, nem, nem fogsz tudni megállni mert alig vannak parkolók, a céged sz4rrá fog szivatni , alá kell írnod 1 évre mert kezdő vagy és ők szakmát adnak.. jaja. Én itt tartok, nem írok alá mert bármi lehet és 3-4 százezerrel tartoznék. Sofőr szakmában nem véletlen van hiány, örökké szivatnak. Milyen jó pl. amikor le kell kötni a cuccot, csak éppen takarodás van a cégtől mert jön a következő kamion, tök király! Nekem van ce , de semmire nem jó ha precíz akar lenni az ember, mert ott van, hogy ha megindul a cucc akkor letarolja a fülkét pl.az meg nem menő. El van cseszve ez.


Inkább a vasutat próbáld meg. Ha van egy kis műszaki érzéked és érdekelnek a vonatok , menj gyakornoknak. Számomra nem jó mert műszakiból rossz vagyok, de aki nem annak álom meló.

2020. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Alja munkát bármilyen nyelvtudással tudsz vállalni meg prosti is akárhogy lehetsz.


Ha végzettséget, szaktudast igénylő melóra jelentkezel, akkor viszont esélytelen.

2020. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol nelkul nem erdemes munkat vallalni. Attol meg a Magyarorszagi munkak is jobbak.
2020. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azért a Kamionozás nem egészen ilyen, st22lacika és ismeretlen videóit ajánlom sok mindent elmond, teljesítmény alapú bérezésért pedig büntettnek.



Akkor tanul egy kis nyelvet itthon, még van 7 hónapom amíg 2 éves lesz a jogosítványom.

2020. szept. 28. 09:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá! minden nap egy kicsi nyelvtanulás legyen napirendbe iktatva. Pl. mondjuk 6 órától 30 perc

- napi ritmusban többet ér! több mintha, mondjuk heti 1 x 5 órát tanulnál!

2020. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!