Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen Budapestre költöznöd?

Milyen Budapestre költöznöd?

Figyelt kérdés

2 év után felmondtam, már egy hét eltelt és azóta nem találok munkát.


Beadtam már 10 helyre de, egyetlen helyen hívtak fel BP-n de az sincs már fent az állashirdetések között.



Van jogosítványom és Érettségim + technikusi végzettséggem van.



2020. okt. 3. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
2020. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Rossz, amint tudok menekülök innen. Csak a suli köt ide.
2020. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Munkahely, albérletet hol sikerült találni?


Elégedett vagy vele?


Fizetésed elég?

2020. okt. 3. 09:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti foglalkoztatási szolgálat honlapja részletesebben fog tájékoztatni a mostani lehetőségekről. (Eléggé átalakultak a munkaerőpiaci elhelyezkedési kilátások a koronavírus miatt.)


Életkorod? Nemed? Végzettséged? Sikerült képezned elég tartalékot? Van családtag/tágabb rokonsági körből Valaki aki átmenetileg kisegíthetne anyagilag?

2020. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fent írtam
2020. okt. 3. 09:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Budapest jó hely - azoknak akiknek bejött az élet. De nagyon sokan koppantak azok közül akik vidékről jöttek fel szerencsét próbálni. Budapest szerintem erre nem igazán jó. Akkor már egy kisebb nagyváros, pl Fehérvár, Debrecen. Ahol van bőven munkalehetőség, de nem kerül irreális összegbe az élet
2020. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Én meg vidéki ember révén simán felköltöznék Pestre. Az első az lenne, hogy az autómtól is megválnék, mert Pestre minek a birka emberek közé. Metróval bárhova eljutsz. Nyilván van csúcsidő, amikor dugó van, de nálunk is ez van, amióta egy hülye döntés hatására az egyik faluból Budapestet csináltak. Mindenhova lámpákat b.sztak ki, bénítják a forgalmat. Reggel 30-40 perces dugóba kerülhetsz simán. Plusz mivel Pestről ezen a falun keresztül is jön a vonat hozzánk (végállomás vagyunk), így persze, hogy ebben a faluban találkozik össze a két vonat hála a MÁVnak is. Mert a megyeszékhelyi pályaudvar amúgy a falutól 10 percre volna, ahol 8-10 sín is van, de ott nem oldják ezt meg. Így, ha már át is vágtad magadat a falu dugóján további 5-10p a két vonat. A két vonat közt 1 percre felnyitják a sorompót, ami az autónak egy hutyutyu. 4en átmennek és ennyi max 5en. Ha kamion is van akkor jó esetben 2en, mert a kamionok is itt járnak. Elkerülő út már 30 éve épül, azóta se tartanak vele sehol. Arról nem is beszélve, hogy az elkerülő utcákat is ellehetetlenítették. Még 1 utca van, amin a dugó kikerülhető, de az is egy sávos, így vagy az is 1 iranyú lesz, vagy kénytelen vagy azon a 600m-n is 6szor félreállni a megnövekedett forgalom miatt és nagy U alakban megkerülni a falut. Természetesen ez naponta 3-4km kerülő megközelítőleg 5p de jobb, mint 40 percet dugóban állni. A másik alternatíva, hogy ezt a falut csak alulról érinted, de az +5-10km kerülő. Magyarán megmondva a közlekedés itt is sz.r Pesten sem lenne rosszabb. Lehetőség több volna, több bolt, több szabadidős létesítmény. Tömegközlekedés had ne mondjam város vagyunk pl nálunk abszolút nincs, mármint helyijárat. Csak hébehóba és az is az ipari parknak. Normál busz van, amivel eljuthatsz A-ból B-be de hétvégén ez is szar + vonat is csak 2 óránként van. Tehát, ha választanom kellene, akkor már inkább Pest. És azért, mert éltem panelban is 13 évet kertesben is, de sosem éreztem magam vidéki gyereknek. Lehet nem lenne bajom a kertes házzal, ha nem olyan családom lett volna, amilyen, de ez van, bennem a telepi élet alakult ki, én ezt szeretem.
2020. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Valóban, Fehérvárt is elfogadnám és az csak 45km :)
2020. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Debrecenbe pl: mi?
2020. okt. 3. 09:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Lakótelepi hülye gyerek 🤣 E46 BMW megvan hozzá?
2020. okt. 3. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!