Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem gáz az, hogy ma már a...

Nem gáz az, hogy ma már a legtöbb végzettséget nem igénylő betanított munkára is megadnak 180-200 nettót, addig egy diplomás tanár vagy jogász megkeres nettó 140-et?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 00:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Én a melósokat egyáltalán nem sajnálom, Ők azért vannak ott ahol, mert mindig csak másokkal foglalkoznak, áskálódnak, kavargatják a xart, mindenkiről meg van a véleményük, mindig jobban tudják, hogy a másiknak hogyan kellene ezt azt csinálni, de közben Ő maguk se úgy csinálják... írom ezt úgy, hogy szintén melós vagyok, de igyekszem minden egyes nap arra törekedni, hogy nehogy lesüllyedjek erre a szintre.
2020. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem gáz. A szint, a közömbösség, amit a ma tanításban részt vevő tanárok túlnyomó hányada képvisel, még túl is van fizetve. Azokat a tanárokat sajnálom, - de azokat őszintén, - amelyek szeretik is a szakmájukat, magas szintet is képviselnek és amit csak tudnak, át is adnak a tanítványaiknak.
2020. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#11: Ez azért így nem teljesen igaz. Én pl. egyetemre mentem és próbálok fent maradni, haladni. Eközben a családom próbál lehúzni, a környéken nem találni normális melót. Kb. szerencse, hogy van egy szakmám, mert így legalább a szakmunkás minimált megkapom melósként.

Emellett a melósok semmivel sem másabbak, mint az egyetemen végzettek. Dolgoztam mérnöki irodában is gyakornokként. Hát, ott még nagyobb keverések és áskálódások mentek, mint a melósok között.

2020. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
#10 Mi az hogy alja emberek, még is kikre gondolsz te felsőbb rendű, gondolom azokra akik neked is meg keresik a vagyonodat a két kezükkel.
2020. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

#11 Ne keverd a szezont a fazonnal, amit te mondasz azt nem lehet általánosítani az összes melósra. Az inkább egyéni emberi tulajdonság, hogy valaki nem csapat munkás és kavarja a xart.

Ez ugyan úgy jelen van diplomásoknál is.

2020. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

#14: Az én vagyonomat (ha lehet annak nevezni) én keresem meg, senki más helyettem.

Szerintem egyértelműen leírtam kikre gondolok. Azok az alja emberek, akik írni, olvasni alig tudnak. Nagyon egyszerű operátori feladatokat nem képesek normálisan elvégezni (mentálisan nullák, kitartás, elkötelezetettség, igényesség, értelem, felfogás stb stb), de sírnak, hogy ők annyit akarnak keresni, mint egy pályakezdő mérnök


#10

2020. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

16 itt nem arról van szó, hogy annyit akarnak keresni, hanem nem lehet ennél kevesebbet keresni jóformán, mert nem tudsz életben maradni...


Nem értem mitől olyan nehéz ezt felfogni. Normális emberi életet érdemel midenki, nem csak a mérnök úr és társai. Akik hozzáteszem keresnek rendesen, őket nem fenyegeti az éhenhalás veszélye.


Érdekes, normális országokban tudják, hogy midnkét félnek szüksége van egymásra, csak itt Maon. nézik le a melósokat.

2020. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
#16 Akikről te beszélsz,ők talán sose kerülnek ki a munkaerő piacra,ők betegek és a pszichiátriai intézetek lakói.
2020. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
75%
#17 Nagyon szépen összefoglaltad a lényeget.
2020. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
8%

#17: De pont arról van szó, alig alig képesek érdemi munkára, de a pénz sose elég. Normális emberi életet érdemel mindenki, persze, csak ugye ne kelljen érte tenni semmit. De gondolom hozzátartozik a cigi, pia, kávé is, hogy a normálisra kevesebb jusson. EL kellene fogadni, hogy nem mindenkinek ugyanannyi az értéke a munkaerőpiacon

Abba ne menjünk bele, hogy miért pont annyi amennyi és miért vannak itt ezek az üzemek. Azért, mert alacsony bérért dolgozunk. Lehet hisztizni a többért, többért amennyit az elvégzett munka már ér, de akkor el kell fogadni, hogy a multik továbbállnak, és lehet sírni, hogy nem lesz munka. A maradékot még kevesebbért elvállaja majd valaki.


#18: Nem láttál te még termelőüzemet :D

2020. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!