Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyoldalú home officeba...

Egyoldalú home officeba küldés esetén kinek kell adnia a gépet a webcamot? A cégnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

A nyáron is home-ban voltunk, de az választáson alapult. Be lehetett járni vagy önkéntes döntés alapján otthon is lehetett maradni. Ebbena szituban lehetett mondani hogy aki otthon marad, az nyilván rendelkezik minden szükséges eszközzel ha már így dönt.

De most más a szitu. Most a cég döntött egyoldalúan senkit meg nem kérdezve a home office-ról , kiivétel nincs, apelláta nincs. Bejárni nem lehet mert az irodák fizikailag is zárva lesznek.


Ebben a szituban joggal várhatom ez hogy akkor a cég adjon is eszközt a munkavégzéshez? Ha már ő egyoldalúan senkit meg nem kérdezve így dönt akkor eszközzel is lásson el.

Nem mintha nekem nem lenne de miért a sajátomat koptassam azért hogy a cégnek munkát végezzek. A buszsofőr se a saját bukszából tankolja a buszt.

(eleve ott az alapszabály hogy a munkavégzés eszközét a cég adja mindig és mindenkor ez olyan alap amit vitatni se érdemes)


2020. okt. 8. 09:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
A nyomtatópapírt kifizették már? :D
2020. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

"A nyomtatópapírt kifizették már? :"


nem, de bementem a raktárba és kiszolgáltam magam.


Hogy is mondta Al Pacino a filmjében? If dirty get dirty!


Na hát ha ez kell ezt kapják. KInek jó ez végső soron fel nem fogom.

2020. okt. 8. 09:43
 13/41 anonim ***** válasza:
89%
"normális cég szigorúan tiltja a saját IT eszköz céges használatát" ez mondjuk jogos
2020. okt. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
65%

(Wow, respect hogy legalább nem állsz le csodálkozni hogy "én csak most regisztráltam, ez az első kérdésem, ki az a balázs?" mint sok hasonló troll. :D )


Szolgáld ki magad bentről webcammal is! Majd megtanulják, kivel szórakozzanak!

2020. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

" ez mondjuk jogos"



Így van. Kíváncsi lennék mi lenne ha megpakolnám a céget bizalmas adattal és utána közölném hogy jajjjj ellopták a laptopomat! Mi lenne? felelősségre vonnának mert ellopták az ÉN gépemet? Hát ahhoz a cégnek mi köze? Az én gépem az én károm.


Vagy az adatok miatt vonnának felelősségre? de hogy kerültek eleve az adatok privát gépre? Hát milyen cég az amely hagyja hogy a céges adatok privát gépen landoljanak mert spúr céges gépet adni?


Szóval eleve nonszensz az egész.

2020. okt. 8. 09:49
 16/41 anonim ***** válasza:

#10: egy alapítványi iskola nem IT multi, ahol fokozott cyberbiztonsági intézkedések lennének...


:-D

2020. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

"egy alapítványi iskola nem IT multi, ahol fokozott cyberbiztonsági intézkedések l"


egyrészt ez nem egy alapítványi iskola, másrészt abban semmi NASA szintű intézkedés nincs hogy adjanak egy telibekúrt laptopot.

Miért , a takarítónő otthonról hozza tán a partvist?



Meg aztán tessék itt egy életszituáció. Ott van a gépemen a cég összes emberének összes adata egy excel táblában(köztük mondjuk a TIÉD is..) név lakcím anyja neve adószám taj szám mobil email bankszámla stb


ez az excel valahogy kikerül a netre egy figyelmetlen SAJÁT gépről (ugye ugye .... ) dolgozó melós miatt.

TE MINTB dolgozó erre mit mondasz?


nem azt hogy milyen cég az amely hagyja hogy ilyen adatok csak úgy Marika Gizike Ferike torrentezős otthoni gépén hányódjanak?

2020. okt. 8. 10:02
 18/41 anonim ***** válasza:
anyám állami iskolában tanítónő, ő is kapott laptopot
2020. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

"tanítónő, ő is kapott laptopot"


Na ez az. Egy templom egere iskola és még ott is.

Elvégre a melós se otthonról viszi a lapátot. Jobb helyen.

2020. okt. 8. 10:08
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Varom mar a következő kérdést : valaki segitsen telepiteni a laptopomra a külső webcamot, ugyhogy ne a beepitettet hasznaljam!!!! Hahaha
2020. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!