Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyoldalú home officeba...

Egyoldalú home officeba küldés esetén kinek kell adnia a gépet a webcamot? A cégnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

A nyáron is home-ban voltunk, de az választáson alapult. Be lehetett járni vagy önkéntes döntés alapján otthon is lehetett maradni. Ebbena szituban lehetett mondani hogy aki otthon marad, az nyilván rendelkezik minden szükséges eszközzel ha már így dönt.

De most más a szitu. Most a cég döntött egyoldalúan senkit meg nem kérdezve a home office-ról , kiivétel nincs, apelláta nincs. Bejárni nem lehet mert az irodák fizikailag is zárva lesznek.


Ebben a szituban joggal várhatom ez hogy akkor a cég adjon is eszközt a munkavégzéshez? Ha már ő egyoldalúan senkit meg nem kérdezve így dönt akkor eszközzel is lásson el.

Nem mintha nekem nem lenne de miért a sajátomat koptassam azért hogy a cégnek munkát végezzek. A buszsofőr se a saját bukszából tankolja a buszt.

(eleve ott az alapszabály hogy a munkavégzés eszközét a cég adja mindig és mindenkor ez olyan alap amit vitatni se érdemes)


2020. okt. 8. 09:08
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Haha! Szerintem csak hétvége lett és ezért nem gyakorizik, mivel van egy szabálya, amely így szól : Csakis munkaidőben gyakorikérdésezem, nehogymár munkaidőn kívül foglalkozzak ezzel, ahol a MUNKAHELYI ügyeimet kell állandóan intéznem!
2020. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!